Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok az egyetlen anyuka...

Én vagyok az egyetlen anyuka aki a babáján kívül más társaságra is vágyna?

Figyelt kérdés

Sziasztok! most már nem nagyon tudom mit kezdjek! Városban élek, és 4 éve költöztem ide a Páromhoz. rajta kívül senkit nem ismerek. az ő rokonai sem itt laknak, és ugye az enyémek sem.

pár barátunk volt/van, de mióta megszületett a kisfiúnk, nem nagyon tudjuk velük tartani személyesen a kapcsolatot, mert nekik még nincs gyerekük, és este 8-9 után érnek rá találkozni, akkor meg már a kisfiam alszik, szóval ezt elég nehéz összehozni.

Úgy érzem mióta anyuka lettem, a Nem babás ismerősök, barátok nem túlzottan keresik a társaságomat. Gondolom nem vagyok túl izgi nekik, nem járok bulizni, stb.

De olyan jó lenne, valaki aki a közelbe lakik, és esetleg neki is babája van... sétálnánk együtt, átjönnének játszani! Este már hazaér a Párom, de mivel egész nap az 1 éves kisfiammal vagyok itthon, senki nem szól hozzám igazából, vele meg csak gügyögök egész nap, és jó lenne valakivel tényleg beszélgetni.

imádom a kisfiamat, nem azt mondom hogy unatkozok mellette, egyre okosabb egyre többet tud, egyszerűen jó lenne a felnőtt társaság is néha.

Nem nagyon járunk ilyen baba-mama programokra, igazából azt se tudom mi van a környéken, vagy egyáltalán van-e valami. Ti ezt hogy csináljátok?

Facebook anyukás csoportokba próbálok barátkozni, de elég zötyögősen megy a dolog. és nem akarok én lenni a magányos anyuka, aki megállás nélkül rácuppan mindenkire.



2017. jan. 10. 12:03
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

sajnos nem pécsi vagyok :( Szegeden élek!

Igazából most én is kezdek már a sarkamra állni, nekem is, de a kisfiamnak is jól jönne a társaság, szeret más gyerekekkel játszani! Nem akarom a tavaszt megvárni, a játszóteres időszakig pedig bent kuksolni.

2017. jan. 10. 13:22
 12/17 anonim ***** válasza:
Falun lakunk. Jártunk helyben zenebölcsibe, mentünk a városba baba-mama klubba (az nem jött be, így hanyagoltam), 2-3 kisgyerekes ismerőssel összejártunk, nyáron pedig hegyi sütés-főzéseken voltunk, ahol ugyancsak találkozhattunk más kisgyerekes ismerősökkel. Emellett pár kollégával is tartottam a kapcsolatot, akik már a baba 6 hetes korában jöttek látogatni minket.
2017. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Bár nem szegedi vagyok, nem messze vagyok tőled. Akár beszélgethetünk is. Sokat járunk Szegedre.
2017. jan. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szegeden kizárt dolog, hogy nincs egy baba-mama klub. Kérdezz rá a védőnőnél, biztosan tud segíteni. Én így kezdtem, szerveztek klubot, megfogtam az akkor 4 hónapos lányomat, és eljöttünk. Aztán jártunk minden héten, beszélgettünk a többi anyukával. Rengeteg kisbabás ismerősöm, barátnőm lett, így nem vagyok magányos egyáltalán. ha ismerkedni szeretnél, ki kell mozdulni :) Hajrá :)
2017. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még a pocakomban van a lurkó, így csak belegondolni tudok a helyzetedbe egyelőre. Ma egyébként pont azon törtem az agyam, hogy igazából nagyon várom már, hogy megszabaduljak a munkahelyi stressztől és végre itthon babázhassak, de közben az is bennem van, hogy most még ki kell használnom, hogy van társaság, lehet hülyülni a munkahelyen és hasonlók, mert tőlem már most elkezdtek elfordulni a barátok annak ellenére, hogy nem vagyok az a fajta, akivel innentől semmi másról nem lehet beszélni, csak a babáról. Van egy ismerősöm, aki kb veled egy időben szülhetett, neki is most volt nem rég 1 éves a babája. Ő most nagyon rám kattant, sőt, inkább azt mondanám, hogy a nyakamra mászott, mert ő is magányos és most úgy van vele, hogy végre van valaki, aki érdekeltté vált gyerek témában. Én alapból nem nagyon bírom ezt a lányt, ráadásul nagyon sok, nagyon tapad, nagyon erőszakosan nyomul. Én ilyen semmi pénzért nem szeretnék lenni, akkor már inkább megőrülök magányomban, mint hogy kikergessek másokat a világból.

Új építésű lakóparkban lakom, van belső kert, ahová csak a lakópark lakói tudnak kimenni és itt van egy jól felszerelt játszótér. Azt már kifigyeltem, hogy van egy-két pocakos nő a lakóparkban, így biztos, hogy fogok társaságot találni. Amikor én voltam kicsi, akkor panelban laktunk, ott is ugyebár könnyű volt a lakók között olyat találni, akinek korban közel álló gyereke van, így anyumnak volt társaság. Emlékszem, hogy egészen általános iskolás koromig az volt, hogy szombat-vasárnap délután, ebéd után volt a találkozó a játszótéren. Anya elpakolta a kaját, elmosogatott, elindultunk a játszótérre és pár percen belül a szokásos társaság már ott ült a plédeken a homokozó mellett és amíg mi (gyerekek) játszottunk, addig az anyukák (meg néha apukák is) beszélgettek. Sokszor szalonnasütés is volt, meg földszinten lakók közül volt, hogy valaki kirakta a kazettás magnót az erkélyre és zene is volt. :) Szép idők voltak :) Egyáltalán nem unatkozott az anyám. A szomszédban is volt például 3 gyerek és délután hétköznap is volt, hogy mi mentünk át anyámmal, vagy ők jöttek át és jatátszottunk, vagy filmet néztünk, meg csináltak pattikukit nekünk, vagy sütöttek valami sütit, mi meg barbie-ztunk, vagy társasoztunk. Szerintem az én anyám egyetlen percre sem érezte egyedül magát, így azt gondolom, van előnye annak, amikor panelban, vagy társasházban egymás hegyén hátán van a sok lakás és család :)

2017. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi szegediek vagyunk, a kisebbik fiam 8 hónapos múlt. Mi jártunk baba-mama klubba Tarjánban, ahol lakunk. Most sajnos betegeskednek a gyerkőcök, így ez a hét kimarad. Szinte melletünk van egy közösségi ház - Tarján fellett az ég -, mi oda járunk a kicsivel, plusz én tornázni is ott szoktam.

Ti merre laktok? Mert Szegeden sznte minden városrészben van közösségi ház,ahol szereveznek baba-mama programokat.

Az igényed egyébként teljesen jogos. Be tud fordulni eléggé az ember lánya, ha egész nap az evés-alvás-kaki-pisi-játszi körül forog az élete.

2017. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Tudom, most hihetlen, de pár hónap múlva kitavaszodik, és mehettek játszótérre. Sokan utálják, de nekem az volt az adu ász. Lesznek hülyék is ott, az kikerülhetetlen, de nagyon könnyű ismerkedni.
2017. jan. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!