Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » írjátok le nekem, hogyan...

írjátok le nekem, hogyan kezdjem és folytassam a hozzátáplálást? Mikortól? Mit? Mivel kezdjem? Mennyit egyszerre? Szoptatás előtt, után? Ki, hogyan csinálta?

Figyelt kérdés
most 3,5 hónapos a lányom,eddig csak anyatejet kapott.
2010. máj. 15. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Várj még vele, ha csak nincs orvosi oka a hozzátáplálásnak. 5-6 hónapos korában ráérsz bőven elkezdeni.
2010. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én babám tápszeres, és én 4 hós korában kezdtem egy kis alma turmixolva, almalé, körte turmixolva.Aztán kb 5hósan burgonya, sárgarépa, sütőtök, de ezeket is szépen lassan kb 4 napig ugyanazt és mikor megszokta jött a következő. Mindent krumplival sűrítettem. Etetés előtt kezdtem 4hósan, de ez nem vált be, így etetés utánra áttértem. Mindig annyit adtam neki amennyit elfogadott még tápszer után. Aztán amikor már evett rendesen pépet, kevesebb tápszert csináltam, így több pépet evett, végül elhagytam egy etetést.Én mindent szépen lassan vezettem be, és nálunk bevált, mindent megeszik amit csinálok neki.
2010. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én szoptatok és 6-7 hós korában kezdtem. Almalé, őszilé, szopi előtt 1-2 kanállal, és ha jól emlékszem akkor 1-2 naponta növeltem a mennyiséget. De még várj legalább a 6. hónapig ha szépen fejlődik.
2010. máj. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Én nem vagyok és nem is voltam híve a mostani divatnak. Csak tápszert és semmi természetes ételt ne! Maradtam mindhárom gyereknél a régi módszereknél. ( Felénk a legtöbb anyuka igy eteti a babáját,már csak anyagi okok miatt is.) A tápszerek drágák, és semmi természetes alapanyag nincs bennük.

Én is 3,5 fél hónaposan adtam nekik először délelőtt,szopi előtt reszelt almát keksszel,később babapiskótával. Ha már ez ment,akkor vagy az ebédünkben főtt zöldséget,csirkemájat törtem össze villával,és azt ették,vagy külön főztem nekik sóba,vízbe sárgarépát,vagy egyéb zöldséget,és behabartam. Ahogy nőttek,fokozatosan kaptak a mi ebédünkből. Délután pedig 6 hónapos kora körül már ettek vajas, lekváros kenyeret katonázva,vagy túrót tejfölt.

Tejet már 4 hónapos korukban kaptak. 8-9 hónaposan már mindent ettek,amit a család többi tagja.

Egyik sem allergiás semmire, egészségesek,csak néha voltak náthásak.

Kérdezd meg az anyukádat,hogy ő hogyan etetett téged.

De természetesen a te döntésed,hogy a tápszergyártóknak hiszel,vagy a rég bevált módszereknek.

Jó egészséget és sok örömet a picidhez.

2010. máj. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Lekváros kenyér 6 hónaposan. Gratulálok!
2010. máj. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
mindenképpen még várni szeretnék vele,kb 6 hónapos koráig,ha elég lesz a tejem.szépen fejlődik és még nem kapott mást az anyatejen kívül,csak olyan gyorsan telnek a napok.hetek,hogy gondoltam rákészülök,hogy hogyan fogom kezdeni.almalé-őszilé..az van direkt a babáknak,és azt kell adni?melyik étellel kell kezdeni?burgonya?olvastam egyszer egy olyat,hogy az első étel kóstoláshoz az anyatejet is hozzá kell keverni?!
2010. máj. 16. 08:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaza van a 21:33-nak.Régen nem igy csinálták mint most és még is élnek és semmi bajuk.Bár még az én kis fiam csak 2,5 hónapos egy hónap mulva én is elkezdem a hozzátáplálást!!
2010. máj. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!