Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok egyedül ilyen...

Én vagyok egyedül ilyen problémával?

Figyelt kérdés

Egyébként is túlaggódós anyuka vagyok(a környezetemen kívül már a saját agyamra is megyek),de nagyon aggaszt az a dolog,hogy kisfiam (1 éves),de azt vettem észre,hogy régebben se és most sem "utánoz".Elvétve néhány pápát(amikor ő akarja),és ha puszit küldünk neki,akkor elkezd ő is cuppogni,de ennyiben jórészt ki is merül a dolog(pedig hát a babák utánzással tanulnak).

Több "hozzáértőnek" (gyerekorvos,védőnő)is említettem már,de valahogy kielégítő választ nem kaptam,vagy egyáltalán nem kaptam.Dévénytornára is jártunk,mert le voltunk maradva mozgásfejlődésben,de a gyógytornász is mindent rendben talált.

Már csak az is megnyugtatna,ha valaki megírná,hogy ugyanezt vette észre babáján(ha nem lennék ezzel a problémával egyedül),és elmondaná,ő mit tett,kihez fordult,mit mondtak neki?!


2010. jún. 10. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg. Először is az, hogy nem utánoz nem azt jelenti, hogy nem is tudja. Valószínűbbnek tartom, hogy csak nem akarja. De ezt nem is mindegyik gyerek csinálja. Az én lányom sem utánzott senkit sem, most pedig 3 éves és mindent tud. A dolgok nem függnek össze. Nem kell vele orvoshoz fordulni, sem sehová. Nem buta a kisfiad, valószínűleg csak akaratos :)
2010. jún. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam 20 hónapos, egy évesen még ennyit se csinált mint a tiéd. Puszit még most sem dob. Pápát is csak néhány hónapja kezdett inteni. Még egyáltalán nem beszél. Azt se hogy anya meg apa. De sokszor meglep dolgokkal, amiről azt hiszem, hogy nem tudja. Egyszer csak elkezdi csinálni. Figyelnek ők, még akkor is amikor nem is gondoljuik, hogy figyelnek.

2010. jún. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.Csak nekem annyira furcsa,hogy az én kisfiam "különc" :)

Egyébként nagyon aranyos,életvidám,mozgékony gyerkőc.Mozgékony?!Bocsánat:sajtkukac!Most mondta a védőnő,hogy próbáljunk többet képeskönyvezni,hogy gyarapítsuk a passzív szókincsét,de ő nem tud fél percnél tovább a fenekén maradni!Mindig van valami,dolg,valahova mennie kell!:)

2010. jún. 10. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden baba más, ez a fő igazság. Ki korábban, ki később kezd el csinálni dolgokat. Az én babóm pl. még csak most múlt 3 hónapos, de leutánoz mindent. Ha mondom neki, hogy dobj psuzit, akkor cuppog, utánunk "mondja" a különböző hangokat, berreg, gurgulázik, ha mi is. Ha levegővel fújom fel a szám, csücsőrítek, kacag és ő is úgy csinál, mint egy kis hörcsög. Ellenben az egyik rokonunk kicsije már elmúlt 1 éves, de nem beszél, alif gőgicsél (max. sikongat) és kb. a fele dolgot produkálja mint a mi 3 hónaposunk. De nincsen neki semmi baja, egy okos, imádnivaló kicsi. Ne aggódj, ahogy minden ember más, úgy minden baba is más! A te picid is fog majd mindent utánozni!
2010. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!ez egy nagyon érdekes kérdés amit feltettél.Én is sokat gondolkodom azon, hogy ez hogy is működhet a babáknál.Pl Az anya taníts engem című könyvben már 4-5 hónapos korban kezdi az utánzás elsajátítását.Persze az én lánykám a felét sem akarja megcsinálni sőt szerintem nem is tudja.Próbálkozni kell és ne keseredj el!!!

Pedig sok esetben a gyerekek agyilag még nem biztos hogy érettek erre a dologra vagy testileg még nem olyan koordinált a mozgásuk mint más babáknak.Gyakorolni kell velük és kész.

Kitartást!

2010. jún. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!