Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Nem teljesen tiszta a dolog:...

Nem teljesen tiszta a dolog: anyósülésen utazhat másfél éves baba menetirànnyal szemben autós ülésben? Nem lehet kikapcsolni a légzsákot.

Figyelt kérdés
2020. dec. 22. 23:05
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
56%

Jó, összefoglalom: kérdező rosszul fogalmazta meg, amit írni akart: menetiránnyal SZEMBEN (azaz hátrafelé nézve) NEM utazhat gyerek az első ülésen, ha nincs kikapcsolva a légzsák. Amit ténylegesen kérdezni akart, hogy menetirány SZERINT utazhat-e elöl a gyerek, ha van légzsák is: igen.

Egyébként tényleg bunkó a kérdező, ha már rosszul fogalmaztál meg valamit, legalább a segíteni szándékozókkal beszélhetnél normálisan, és elismerhetnéd, hogy tévedtél, hülyeséget írtál, bocsi.

2020. dec. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Oszt akkor mi van, ha egy anonim oldalon 'bunkó' vagyok? Attól még itt senki nem tud magyarul! Azt sem értitek, hogy egy-egy szó jelenthet mást is kontextustól függően. Jelen esetben a menetiránnyal _szemben_ azt jelenti, hogy szemben van vele a menetirány. Megkérdeztem pár ismerősömet, hogy szerintük az, hogy menetiránnyal szemben, mit jelent, azt, hogy előre néz, vagy hogy hátra. MINDENKI azt írta, hogy előre... 🤦‍♀️ De ha a googleba beírod, is MINDEHNOL ezzel a jelentéssel írják. De persze itt valaki elrontja a válaszokban, de mivel 'bunkó' a kérdező, ezért inkább a rossz választ állítjátok be jónak... Hát erre már nem tudok mit mondani 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️tehát a választ még mindig nem kaptam meg, de majd megkérdezem a volt oktatómat...
2020. dec. 23. 02:50
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kikapcsolható a légzsák, akkor nem teheted oda.
2020. dec. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
74%
#8: jézusom. A "szemben" azt jelenti, arccal nézel valami felé. Menetiránnyal szembe azt jelenti, arccal nézel arra, amerre haladsz.
2020. dec. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
75%
Kedves kérdező, több választ is kaptál, hiába vagy kiakadva: ha előre néz a gyerek, teheted, ha hátra, akkor nem. Nem tudom, most mi a bajod.
2020. dec. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Azért vagyok kiakadva, mert lehet hogy több választ is kaptam, de háromfélét! Most kinek higgyek? Főleg úgy, hogy a 90 %-a nem is tudja, hogy mit jelent az, hogy szemben valamivel...
2020. dec. 23. 07:50
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Babahordozót semmilyen irányban sem lehet az anyósülésre rakni, ha a légzsák nem kikapcsolható. Háttal azért nem, mert sérülést okoz, szemben meg azért nem, mert a hordozókat a kialakításuk miatt nem is lehet így bekötni. Nagyobb gyerekeknek való normál autósülést lehet az anyósülésre tenni szemben is, ekkor nem kell kikapcsolni a légzsákot, mert az normálisan el fogja látni a funkcióját.
2020. dec. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
61%
17es irja jol. Ha a legzsak nem kapcsolhato sehogy se teheted be. De ha a legzsak kikapcsolhato akkor is csak hatrafele teheted be. Tehat forditva ul mint te.
2020. dec. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
94%

Én elolvastam a KRESZ-t mert Ford Transitba akartam beültetni a gyereket, annak meg csak elöl van 3 ülése.

Babahordóba (mivel csak menetiránynak háttal lehet bekötni) csak akkor lehet előre kötni a gyereket, ha ki van kapcsolva a légzsák. Ha már ülésben van a gyerek (amit csak menetiránnyal szemben/előre felé nézve lehet bekötni), akkor ülhet előre, ha van légzsák, ha nincs.

2020. dec. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként azért kérdeztem, mert nem tudom hogy lenne jó. Hogy ha megszületik a kicsi, nem akarom kettejüket hátul hagyni, úgy, hogy mi elöl ülünk a férjemmel. De ez csak kb kéthavonta lenne amikor hosszabb útra megyünk. Rövid úton simán. De a nagy is szokott üvölteni hátul amikor régebb óta megyünk, nem akarom, hogy ketten üvöltsenek hátul. 🤦‍♀️
2020. dec. 23. 08:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!