Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen hordozókendőt ajánlanátok?

Milyen hordozókendőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Elsődleges cél az lenne, ha majd megszületik a kistesó, a naggyal is tudjak foglalkozni mellette, illetve a házimunkát ellátni, tehát napi több óra hordozásról lenne szó. Van egy Gremese rugalmas hordozókendőm, amiben a nagyot is hordoztam anno. Viszont ezzel kapcsolatban vannak fenntartásaim (vagy csak én vagyok béna), például amikor még nem tudta tartani a fejét önállóan, hiába húztam fel jól az anyagot, mégis olyan érzésem volt, hogy nem tartja meg a fejét, így mindig fogtam, tehát csak egy kezem maradt szabadon. A másik dolog, hogy ahogy írják is, próbáltam jó szorosan magamra kötni, hogy jól tartson. De amikor kivettem belőle a picit, a lábain és a kukiján ott voltak a ruha ráncai, mintha teljesen el lett volna szorítva... ez nem tudom mennyire normális?

Arra gondoltam, hogy az elején használnám a rugalmas kendőt, de utána váltanék valami másra. Baby tai, mei tai, csatos hordozó, ezrket néztem. Ki melyiket ajánlja, illetve kb. hány hónapos kortól használhatók? Liliputi és Gremese, ezeket a márkákat ismerem, vagy van még valami jó?



#hordozás #mei tai #Rugalmaskendo #Babytai #Csatoshordozo
2021. okt. 16. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

A mei tai nem használható a hordozós kor végéig

A liliputi csatosokat ajánlom

68as (vqgy 62es már nem tudom pontosan) ruhamérettől biztonságosan használható:)

2021. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Mei taink van. 2 hetes múlt a lányom, most kezdjük használni, igaz első körben még csak rövidebb időre, hogy szokja.

2 éves a fiam, kb 1 éves koraig használtuk

2021. okt. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ebből a kettőből a Liliputit ajánlom. Van szövött kendője is, abból van karikás verzió is. Meg van piciknek való Lilitai elnevezésű meitai amit lehet állítani kicsi méretűre is.

Személyes tapasztalatom nekem is az volt hogy egy rugalmas kendő nem tud úgy tartani mint egy szövött. Megváltás volt lecserélni a kendőt.

2021. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a Liliputi csatos vált be. Nagyon jól osztja el a súlyt, nem megterhelő mást csinalni gyerekkel a hátamon.
2021. okt. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Liliputi.

Nem tudom milyen kötést használtál de van külső meg belső zsebes. Az újszülötteknek inkább a belső zsebest ajánlják, akkor szépen rá tudod húzni a tarkójára az anyagot. Az hogy elszorítja nem baj hiszen neked is meglátszik a párna nyoma ha jót alszol. Ha fél óra múlva eltűnik nem baj. Akkor rossz ha lilul a lába.

Esetleg a lili-tai is jó, gremese baby tai.

Karikás is jó de az féloldalra terhel, folyton váltogatni kell az oldalakat és egy kezed tudid igazán használni.

Én amint lehetett váltottam csatosra, nagyon kényelmes, onnantól tudod használni ha baba elérte a 68as ruhaméretet, hátra meg akkor lehet tenni ha stabil törzstartása van, nem kell hozzá ülni tudás.

2021. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én próbáltam rugalmas és szövött kendőt is.

A szövött sokkkkkkkkal jobb volt.

( rugalmasból 3 félét is)


Később csatosat használtam amikor lehetett, nekünk a Manduca bevàlt

2021. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!