Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mennyi idős koráig utazott/uta...

Mennyi idős koráig utazott/utazik menetiránynak háttal a babátok?

Figyelt kérdés

Ha már nagyobb a baba, nem zavarja, hogy a lábát nem tudja kinyújtani?

Jobban húzok az olyan ülések felé, amik menetiránynak háttal is beköthetőek eleinte. De ma barátnőm mondta, hogy az nem kényelmes már egy nagyobb babának, és ők olyat vettek a hordozó után, ami menetiránnyal megegyezően beköthető, de dönthető.


2022. dec. 21. 16:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
A kislányom 11 hónaposan kapott menetiránynak megfelelően beköthető, dönthető ülést. Őt zavarta, hogy a lábát nem tudja kinyújtani, ezért váltottunk.
2022. dec. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Hát nem tom.Az én gyerekem kicsit átlag felett volt magasságban mindig mégis 2 éves koráig, kicsit tovább menetiránynak háttal utazott, akkor értünk oda hogy valóban kényelmetlen volt neki.Mondjuk autó függvénye is szerintem, mert egy kisebb autóban lehet előbb meg kellett volna fordítani.

Állítólag 3 éves korig fejnehezek a gyerekek.

2022. dec. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
9 hónapos volt, amikor először mentünk nyaralni, addig csak rövidebb távokat mentünk. Út közben meg kellett állnunk egy parkolóban, mert szó szerint sikított és a férjem már koncentrálni se tudott a vezetésre. Akkor gondoltuk megpróbáljuk milyen ha menetiránynak megfelelően fordítjuk. Mint a kisangyal olyan volt… Szóval ez is benne van a pakliban, hogy nem bírja elviselni, hiába tartottam én is biztonságosabbnak háttal, ha így esetleg balesetezünk az órákig tartó sikítás miatt…
2022. dec. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

4 éves, még most is előfordul


2 éves korig csak háttal volt


(360 forgatható ülés)

2022. dec. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
Ti komolyan háttal utaztattok egy 2 évest, aki már nagyban beszélgetne arról mit lát, meg erdeklodne? 2 evesen már a fiam tudta melyik autó milyen jön szembe. 2t felismert már mindig, azokat várta. Énekeltünk, beszelgettunk közben, el se tudom képzelni hogy hattal van a gyerek, aki már nem baba.
2022. dec. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

5

Én is mindig csak pislogok..

A 2. lányom igen hosszú baba volt (55 centivel született) de ha akartam se tudtam volna fél éves koránál tovább menetiránynak háttal utaztatni. Nem fért el normálisan a lába, úgy nézett ki mint akit összecsomagoltak pedig bazi nagy 7 személyes családi autónk van ahol a 2 ülessor között még fel is tudsz állni.

2022. dec. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Igen, háttal utazott és képzeld úgy is tudott beszélni arról amit látott.Nem a száját fogtuk be.:D

És igen, én ezt ítéltem meg a biztonságosabbnak. Amíg fejnehéz egy gyerek akár egy erősebb fékezéstől is problémája lehet a gerincének. Értem én, hogy te ezt nem tartod fontosnak, de lehessen másnak másként gondolni.

2022. dec. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem már az is jó lenne, ha mondjuk másfél-2 éves koráig tudna úgy utazni.

Most 7 hónapos, de a hordozót kinőtte. Így muszáj venni ülést. De még eleve nem ül stabilan, meg 9 kg sincs, ezért 0-18 vagy 0-25 kg ülést nézegettem. Csak nem tudtam, meddig kényelmes háttal.

2022. dec. 21. 17:55
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Nekem kifejezetten szeret háttál.

Ès úgy is dumál🤣


Biztonságosabb is…

2022. dec. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Mind a 2 gyerekem 5-6hónapos koráig.


Több oka volt.

A hordozót kinőtték

A lábukat sem tudtam behajtogatni már

És a legnagyobb ok, hogy háttal utazva ordítottak.

Nekem pedig ez nagyobb baleseti forrás volt, mint hogy esetleg belénk jön valaki


(2.5év van köztük)

2022. dec. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!