Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » N.álatok is ez a trend,...

N.álatok is ez a trend, autósülés téren?

Figyelt kérdés

Nagykátán (Pest megyei kisváros) minden nap ledöbbenek, hogy a szülőket mennyire nem érdekli, hogy mi van a gyerekkel az autóban. Először is, amint kinövik a babahordozót (6-9 hónaposan már), rögtön előrefelé kötik be a gyereket. De ez még a jobbik eset, mert rengetegszer, szinte minden nap látom, hogy ilyen 2 éves kortól egyáltalán nem kötik be a gyereket. Magától beül, aztán rácsukják az ajtót. Vagy elől ül az anyja ölében, múltkor egy egy év alatti baba volt az anyósülésen az anyja ölében.

Az oviból úgy vitte haza a két gyereket a papa, hogy ketten beültek mellé az anyósülésre, még biztonsági öv sem volt.


Olyan ismerőseim, akik a széltől is védik a gyereket, ha kicsit elesik már futnak hogy jajj minden rendben, na az olyan is csak mutatólag köti be a gyereket, múltkor főúton úgy mentek, hogy lógott a biztonsági öv a gyerek ölébe (tudom, mert hozzám jöttek, láttam).


Egyszerűen hihetetlen, hogy ez a legveszélyesebb hely, ahol nagy baj is történhet a gyerekkel, és ennyire nem érdekli az embereket, vagy tisztában sincsenek vele.


Ma a lidlbe úgy jött vásárolni egy család, hogy két kisfiú lógott ki a tetőablakon, és integettek... Hihetetlen tényleg.


Bezzeg itt mindig azt olvasom, hogy mindenki nagyon figyel ezekre, de a való életben egyszerűen hihetetlen, hogy mennyire nem érdekli a szülőket...


Ti is tapasztaltok ilyeneket?


2023. jún. 3. 19:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%
Régebben nem is volt hátul biztonsági öv a kocsiba , és autòsülés se létezett.
2023. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Nem tapasztalok ilyeneket, de én nem is foglalkozom azzal pl. egy bev.kp. parkolójában, hogy kinek hogy van bekötve az öve vagy gyereküléssel hogyan vannak.

Foglalkozzon vele a rendőr, nem az én dolgom!

2023. jún. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom, nem szoktam ezt figyelni, persze láttam már ilyen eseteket, amiről írsz.


De nálunk a családban a sógornőmék sem kötik be a gyereket, még bele sem ültetik sokszor, csak mászkál ott hátul, ahol akar a 3 éves, merthogy úgyse lesz baj...

2023. jún. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos én is ismerek hasonló embereket és nem is egy ilyen családot. Egyszerűen fel nem tudom fogni... Még a 4 évesem is megtanulta a szabályt, hogy amíg nem hallotta a kézifék hangját, nem csatolhatja ki magát. És nem is teszi. A pici egyszer bújt ki eddig az övből, mert apa nem húzta elég szorosra, azonnal félreálltunk 1 percen belül és igazítottunk. Én egy métert sem tudok nyugodtan menni, ha nincs mindenki rendesen bekötve.
2023. jún. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Derjaderja ***** válasza:
91%

Nálunk nem ez a trend, de hallottam már ajánlásként pl bsby sittertől is, és szomszédtól is, hogy nem gond a gyereket erre a pár méterre elhozza/beülteti ülés nélkül (szomszéd a sajátját...)



A párom pár éve volt mentővel ilyen okból meghalt egy évesnél. Olyan ütközésben, ahol a felnőttek meg de sérültek, de az anyuka ráesett az ölében lévő gyerekre. Ezért is mi ezt szinte hisztérikusan komolyan vesszük és a gyerekek is megtanultàk már.


Másrészt mi csak előre néző ülést engedhettünk meg magunknak, kb 12 hónaposan kerültek bele a gyerekek, de ebből nem csináltunk gondot, sőt, anyósúlésre is szoktunk gyereket bekötni, mert a 2 ülés közé hátul nem fér be még egy ember.


Ezek szerintem részletkérdesek, de abból nem lehet engedni h be legyen kötve a gyerek.

2023. jún. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Nem gondoltam volna, hogy ma még van olyan aki ezt nem veszi komolyan. Én még hála az égnek nem láttam ilyet. Mi addig nem indulunk el amíg nincs rendesen bekötve mindenki (belértve a felnőtteket is) az autóban. A nagy 1,5 éves koráig hátal utazott, a kicsinek 360 fokos ülése van, őt még tovább tudom majd háttal utaztatni. Sőt az ülések is jó ADAC teszt eredménnyel rendelkeznek, szóval nem csak besétaltunk a boltba és megvettük az első legolcsóbat, hanem rendesen utánanéztem, hogy melyik a megfelelő ülés. Nekem ez nagyon fontos, hogy biztonsagban tudjam őket az autóban és, ha baleset történik akkor tudom, hogy én minden tőlem telhetőt megtettem értük. Nem akarok azzal együtt élni, hogy miattam hal meg a gyerekem mert nem voltam képes bekötni egy 2 km-es úton ahol valami hülye miatt balesetezünk én meg összenyomom szegény gyereket.

Persze lehet azzal jönni, hogy régen sem volt gyerekülés, de tized ennyi autó volt. Én is úgy nőttem fel, hogy milliószor megjártuk Bp-Balaton távot az M7-en úgy, hogy hátul dzsemboriztam, vagy lefeküdtem keresztbe aludni, még biztonsági övet sem kötöttek nekem. Aztán lenn voltunk 1 óra alatt, most meg alsó hangon 1,5, de inkább 2 mert akkora lett a forgalom, a palyán luxus tartani a követési távolságot mert rögtön valaki kivág a másik elé, ha talál egy kis lyukat. Na mindegy szóval más világot élünk mint akkor.

A gyerek kocsiban való ugrabugrálását meg kielégítem azzal, hogy a kertben gyök kettővel előre-hátra gurulunk ő meg szabadon mászkálhat a kocsiban vagy az ölembe ülhet "vezetni".

2023. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

A trendeket nem tudom, mert nem figyelem mások vezetési stílusát, bevásárlóközpontokba nem járok, viszont pl nálunk is magától mászik be a 3 éves, aztán rácsukjuk az ajtót. Utána bent a kocsiban én bekötöm (a két gyerekülés között ülök hátul, szóval amíg a férjem berakja mellém a kicsit a hordozóban és ő elhelyezkedik, addig van időm), de ez már részletkérdés, ezt csak azért írom, hogy simán lehet, hogy minket is szemforgatva néznek esetleg nyilvános helyen, de amúgy egy métert nem teszünk úgy, hogy nincsenek bekötve a gyerekek.

A balesetről, amit Derjaderja említett, én is hallottam. El is szörnyedtem. Nem kell ehhez mentősnek vagy orvosnak vagy bármi szakmabelinek lenni, egyszerűen józan paraszti ész, a gyerekkel nem közlekedünk így. Egy lépést sem. Akkor sem, ha sír (a nagyobb gyerekünk 1,5 éves koráig úgy üvöltött a kocsiban, mint akit nyúznak, utána is csak azért hagyta abba, mert feladtam az elveimet a biztonságos vezetés oltárán, és már vittük a tabletet a mesenézéshez, de még így sem volt soha, hogy kivettük volna). Hivatalosan taxiba nem kell a gyerekülés, utazhat az öledben a kicsi, de amióta gyerekünk van, mi nem hívtunk taxit sehova sem, és részben ezért is, mert nem vállaljuk be ezt a kockázatot sem.

2023. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

Testvérem se köti be a gyerekeket,pedig egészségügyi dolgozó..

Mi a mai napig bekötjük a 7 éves lányunkat. Az az első. És csak akkor kötöm ki,ha megállt az autó. Mi is mindig feltesszük az övet.

Már anyukám is sokkal megengedőbb ilyen téren.

Mi soha.

2023. jún. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én se nézegetem, mi a trend. Nekünk két gyerekünk van, elő nem fordulhatna, hogy ne kössük be őket. Olyannal nem is engedném utazni őket, aki nem köti be.

Egy szélsőséges esetet viszont ismerek, ahol az apuka gyerekkel az ölében vezet babakora óta, kisgyerek korában pedig már ő is tekerhette a kormányt. Ezt azért nehéz lett volna nem meglátni, mert akkor egy kisebb faluban éltem, de amúgy nem tudom senki másról, hogy ennyire fittyet hányna az óvatosságra.

2023. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
17%
Hú de rohadtul ráérsz másokat figyelgetni :D
2023. jún. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!