Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ráadjátok az agyonhasznált,...

Ráadjátok az agyonhasznált, bolyhos, foltos ruhát a gyerekre?

Figyelt kérdés

Mindig megy nálunk ezen a vita.

Anyós hozza az agyonhasznált ruhákat, az egész csupa bolyhos, foltos, amit ki se lehet szedni belőle.

A párom szerint tökéletesek itthonra, ő is ilyenekben nőtt fel stb.

Szerintem viszont undorító. Nem vagyunk erre rászorulva, hogy ilyeneket hordjon a gyerek, még itthon sem. Nem vagyunk csövesek, nélkülözők.

A párom ilyenkor nagyon mérges, hogy én ezzel lecigányozom, lecsövesezem az anyját, mert nem teheti meg, hogy új ruhákat vegyen. Nincs is ezzel semmi probléma, hogy nem tudja megvenni, de ilyen agyonbolyhosodott ruhákra semmi szükség, inkább ne hozna semmit. Amúgy a Pepcoban van pár 100 Ft-ért ruha, ha már annyira hozni akar.

Ti ráadjátok a boholyból álló, koszos, foltos ruhákat a gyerekre? Mi ilyeneket otthon a kutya alá szoktunk rakni, nem felvenni, de leginkább kidobni, elégetni szoktuk.



2021. máj. 5. 10:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk hasonló volt a helyzet, mi a sógornőméktől kaptuk meg az ő gyerekeinek a használt, foltos ruháit. Nem voltam hajlandó ráadni a gyerekre. Férjem egy darabig morgolódott miatta, aztán elengedte a témát. Én is ezzel érveltem, hogy amíg a Pepcoban pár száz forintért tudok a gyereknek ruhát venni addig nem kell más használt, foltos ruhája.
2021. máj. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%

Ha szerinted undorìtò akkor ne add rà. Ugyanolyan undorìtò elègetni a szemetet, anyòsoddal egy szinten vagy.

Ha bolyhosan, foltosan kaptuk, nem adtam rà. Amit a gyerekem maga nyùzott el, azt hordta sarazni, maszatolni.

Ha annyira szegènyek lennètek hogy ràszorultok az ilyen ruhàra, akkor ràadnàm, de ìgy, hogy van jobb, hordja azt. Egyebkent hasznàltbòl is lehet jò minősègűt kapni, a 100 fornitos szèt is esik pàr mosàs utàn, ès a környezetet is feleslegesen terheled az ùj ruhàval.

Ui. ha beteszed ruhagyűjtő kontènerbe, akkor megkapja az, akinek mèg ìgy is jò lesz, de legalàbb van esèly arra, hogy íjrahasznàljàk.

2021. máj. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Még ha csak bolyhos oké. Raadom. Mert kintre mikor fetreng a homokba vagy a macskával vagy játszik esik bukik simán.Arra a célra megfelelő.De szakadtat foltosat már nem.Jo múltkor mi is kaptunk sógornőmtől ruhát. Mondta vette börzén.De szólt előre van benne foltos is meg minden. De még ette hogy majd én eldontom itthon rá adom vagy sem.A bolyhos jó kintre. De a szakadt foltos ment a cicák alá.

Normális hangnemben beszéljétek meg hogy te nem szeretnéd hogy vigyen ruhát. Mond neki inkább vigyen gyümölcsöt vagy hasznos dolgot a gyereknek.Meg lehet ezt szépen is beszélni úgy hogy ne sértődjön meg senki.

2021. máj. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Foltosat nem. Bolyhos attól függ... Van olyan melegítőm, ami egy mosás után bebolyhosodott, ezért nem fogom kidobni, jó az itthonra. Én most pl a kinyúlott rövid ujjú pólókat adom a lányomra pizsomának. Arra tökéletes. Az utcára nem adok rá ilyet.
2021. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
De ha az egész bolyhokból áll ki, nem kicsit olyan, szerintem gáz.
2021. máj. 5. 10:41
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Ha szerinted gáz ne add rá. De beszéld meg vele nem kértek ruhát van elég.

3as voltam.

2021. máj. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
Ami a gyerekemen bolyhosodio, foltosodik meg azt is, ráadom itthonra.
2021. máj. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
Ha koszos, foltos, azt nem. A bolyhos tökéletes arra, hogy összekoszolja magát.
2021. máj. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Utcára vagy csak simán itthonra nem adok rá ilyeneket. Viszont ha kimegyünk az udvarra vagy a családi veteményes kertbe, akkor oda tökéletes. Szakadtat, foltosat semmiképp, de a bolyhos még belefér.
2021. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ha nem akarsz ebből több vitát akkor ne azt mond hogy nem kellenek a foltos ruhák, hanem hogy így is már sok ruhája van a gyereknek és már nem szeretnétek többet tárolni.
2021. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!