Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ráadjátok az agyonhasznált,...

Ráadjátok az agyonhasznált, bolyhos, foltos ruhát a gyerekre?

Figyelt kérdés

Mindig megy nálunk ezen a vita.

Anyós hozza az agyonhasznált ruhákat, az egész csupa bolyhos, foltos, amit ki se lehet szedni belőle.

A párom szerint tökéletesek itthonra, ő is ilyenekben nőtt fel stb.

Szerintem viszont undorító. Nem vagyunk erre rászorulva, hogy ilyeneket hordjon a gyerek, még itthon sem. Nem vagyunk csövesek, nélkülözők.

A párom ilyenkor nagyon mérges, hogy én ezzel lecigányozom, lecsövesezem az anyját, mert nem teheti meg, hogy új ruhákat vegyen. Nincs is ezzel semmi probléma, hogy nem tudja megvenni, de ilyen agyonbolyhosodott ruhákra semmi szükség, inkább ne hozna semmit. Amúgy a Pepcoban van pár 100 Ft-ért ruha, ha már annyira hozni akar.

Ti ráadjátok a boholyból álló, koszos, foltos ruhákat a gyerekre? Mi ilyeneket otthon a kutya alá szoktunk rakni, nem felvenni, de leginkább kidobni, elégetni szoktuk.



2021. máj. 5. 10:28
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
65%

Komolyan nem érted mi a gond ezzel? Atya ég...

Na, anyósod ugyan így nem érti, mi a gond a bolyhos ruhákkal..

2021. máj. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Az a gond ezzel, hogy a kazánodon nincs füstszűrő és a sok égett műanyagot és vegyszermaradékot beleereszted a levegőbe, ami aztán mikroműanyagként meg egyéb hormonkárosító/rákot okozó vegyszerként beszívjuk, megesszük, megisszuk.


Mert kétlem hogy minden ruha 100% bio, kezeletlen pamut vagy gyapjú, amit elégetsz.

Egy agyon használt, csak vízzel mosott pamut ágylepedőt megértem, akár komposztálni is lehetne, vagy 100% pamut cérnát, gyapjút. De a ruhák ma már szinte nulla eséllyel 100% természetes. Az elasztán, poliamid, lycra, stb. mind műszál. Elég ha csak a díszítés mű, már szennyezed vele a levegődet, vizedet stb. Nem beszélve arról, hogy a kazánodat, kéményedet is tisztíthatod utána a ráragadt undok műanyagos pernyétől, meg attól, hogy veszélyes művelet, nem egy háztartási baleset volt hasonló okokból.


Az ipari hulladékégetés más tál tészta, az nem kifogás. Sokkal magasabb a hőmérséklet, és kötelesek a füst tisztítására.


A témához írva pedig, én örülnék, ha nem kellene ezen agyalnom, hogy ruhát vegyek, hanem kapnék gyerekcuccokat. Sőt, már alig várom, hogy a sógorék hulladékkupacai nálunk landoljanak 5 gyerek után lenne miből válogassak, újra életet kapnának. Ez nem "megengedhetem magamnak" kérdés, hanem jóérzés és tudatos, fenntartható életmód kérdése. Engem a foltok se zavarnak otthon, a bolyhokat meg észre se veszem. Amúgy is létezik boholytalanító ruhaborotva, meg sima borotvapenge, kb. újnak néznek ki a cuccok ha kezelésbe veszem őket.

2022. júl. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!