Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mennyi 50-es méretű újszülött...

Mennyi 50-es méretű újszülött ruhát érdemes venni?

Figyelt kérdés
Decemberre várjuk első babánkat és totál azthittem ez könnyű, de ugye elkezdtem apránként venni dolgokat és most megakadtam... Vettem két 56-os bodyt plussz 56-os overált, de mondták, hogy kell 50-is!tudna valaki segíteni aki tapasztaltabb? Plussz milyen vastag téli overált vegyek 50-es vagy 56-ost?köszönöm szépen a segítséget előre is!
2021. aug. 14. 11:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Hát nálunk az első 1 hétig hordott 50-est,a 2.ra már addig se volt jó.
2021. aug. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
77%

Tiszta lutri a születési testméret, de az azt követő gyarapodás is. Mi mindketten 180+ centisek vagyunk, a baba testméretei minden ultrahangon a középértéket mutatták, se kicsi, se túl nagy nem volt. Aztán 2800 g/51 cm-vel született. Az orvosok meg elintézték annyival, hogy teljesen normális, egészséges újszülött, "arányos méretekkel" - utalva szülei alkatára.

A kórházban 50-es ruhákat kapott és szerencsére én is vittem egy 50-es bodyt, amiben haza tudtuk vinni, az 56 használhatatlanul nagy volt rá, különösen a H&M, mert az alapból vagy egy számmal nagyobb. Egy hónap volt, mire nagyjából belenőtt az 56-ba, pedig súlyban nagyon gyarapodott, heti 2-300 grammokat, de hosszában nem sokat nőtt.

Érdekes, hogy nálunk nem fogy annyira a ruha, kb. 5 szettet használ felváltva. Az 56-os méretből volt neki 10, de jó ha a fele volt használatban. Ha ma készülnék szülni, lenne 2-3 50-es méretű ruhácskánk is.

Én teljesen zöldfülű voltam még, netről informáltam magamat a babaruhák számozásáról, le is hurrogtam az anyósomat, hogy ajándékozott 44-es, 50-es ruhákat is, aztán milyen jól jött az 50! (Oké, a 44 nem.) Szerencsére kaptunk több használtruhát is, így ingyen kipróbálhattam, hogy mi jön be és mi nem, aztán már a gyerekágy alatt én is rendelgettem olyan holmikat, amiknek a gyakorlatban szükségét éreztem.

De így utólag azt mondom, hogy ez így pont jó volt, szerencse, hogy nem előtte vásároltam, mert tuti bevásároltam volna egy csomó fölösleges vagy használhatatlan darabot.

2021. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!