Tényleg ennyire fontos a rózsaszín lány,kék fiú szín?

Figyelt kérdés

Nincs még gyerekünk,szeretnénk, de az nem most lesz, még csak beszélhettünk róla itthon


Párom szerint ha lány rózsaszín és árnyalatai cuccok kellenek,ha fiú akkor kék....


Kérdeztem,hogy az minek,miért nem adhatok a lánynak zöld, sárga,piros dolgokat is,

miért kötelező a rózsaszín?

Hát,mert ha épp zöld póló van rajta,akkor mindenki azt fogja mondani,hogy de aranyos kisfiú

Mondom a páromnak,hogy te hülye vagy. És mit számít ha valaki véletlenül azt mondja,hogy fiú akkor kijavítjuk,hogy lány vagy adunk rá több olyan rózsaszín kiegészítőt amin látszik,hogy lány,de full rózsaszínt felejtsük már el.


Másik dolog,hogy én pont ezért nem akarom megtudni a baba nemét, egyrészt mert teljesen mindegy számomra ugyanugy feltétel nélkül fogom szeretni,bármilyen is legyen a másik,hogy ha majd oda kerülünk,pont ezért nem akarom tudni, mert én ezt a rózsaszín kék dolgot el akarom kerülni,de a párom meg tudni akarja.


Kérdésem,hogy ha ott a párom is az ultrahangnál és én a dokinak azt mondom,hogy én nem akarom tudni a párom viszont igen akkor megmondja vagy nem? Ilyenkor nem az anyuka döntése mérvadó?



2021. szept. 26. 01:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, mennyire rugalmas a doki. Normális helyen megcsinálják azt, h leírja, v kimész előbb és neki elmondja, vagy ilyesmi.


Ruhákat pedig nem kell olyan színűt venni, nekem 4 lányom van, de babaruhánk szinte csak fehér-sárga-zöld és barna volt, rózsaszín semmi.

2021. szept. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
16%

Bár nem kötelező dolog, általánosan elfogadott. Ezzel kezdődik a "rabszolgaképzés."


A gyerek, utód, egyén elnyomása, hogy ő csak egy, neki ez van, ez kell, azt kész...


Nyugodtan menj ellen ennek is, ahogy szinte minden más hülyeségnek is. Akkor jó eséllyel, nem egy tömeg "rabszolga" lesz a gyerekből, hanem egy ember.


Az ok, hogy miért van ez a két szín, a két nem esetén általában, az az, hogy a szülők féltik a gyereket a már "apró" közösségtől, közösségben a különböző bántásoktól.


Már az apró gyerekek is átveszi a sajnálatos szülők magatartásformáit, így már itt, "apró" korban elkezdődik a primitív magatartás sajnos...

2021. szept. 26. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%

2. Aha tehát ha valakinek tetszik a rózsaszín és azt a lányára akkor az rabszolgát csinál belőle?

Mesélj még.

2021. szept. 26. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Ez esetben még nem. Akkor van ez, ha felmerül ilyen, hogy "az kéne, az illik, az szokás, mit szólnak majd hozzá..."
2021. szept. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Ne haragudj nem én vagyok ennyire visszamaradott hanem a párom én nyugodt szívvel megveszem a fiúnak a sárga piros színt is ne aggódj
2021. szept. 26. 07:01
 6/24 A kérdező kommentje:
Szóval a doki kiadhatja ha én nem akarom mert eddig egy válasz érkezett, amúgy az én nőgyógyászom elég titokztatos és szeirntem ha szólok neki nem adná ki.
2021. szept. 26. 07:02
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ma már annyiféle ruha kapható, hogy fölösleges ezen előre aggódni :) Ha lány lesz, lesz pár rózsaszín cucca, az tuti, biztos kaptok ajándékba innen-onnan, és lesz kék is, ha fiú.
2021. szept. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Oké köszi.
2021. szept. 26. 07:05
 9/24 anonim ***** válasza:
53%

Biztos hogy ezzel az emberrel akarsz gyereket?

Biztos van ott még komolyabb is, pl: lánynak a konyhában a helye, fiút ellenben ki kell szolgálni. Lány nem tanulhat tovább, még csak nem is játszhat autóval...stb. Fiú és a jàtékkonyha, jaj borzalom....

2021. szept. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
96%
Azt sem szeretnéd, hogy az apuka tudja? Ez az ő gyereke is. Még meg sem született és már nem tudtok egyetérteni. Az orvos ha azt kéred neked nem fogja megmondani..egészen addig a pontig amikor a párod bejelenti hogy ő viszont szeretné tudni és összevesztek odabenn. Akkor mindkettőtöket elzavar ha van egy kis esze.
2021. szept. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!