Tényleg ennyire fontos a rózsaszín lány,kék fiú szín?

Figyelt kérdés

Nincs még gyerekünk,szeretnénk, de az nem most lesz, még csak beszélhettünk róla itthon


Párom szerint ha lány rózsaszín és árnyalatai cuccok kellenek,ha fiú akkor kék....


Kérdeztem,hogy az minek,miért nem adhatok a lánynak zöld, sárga,piros dolgokat is,

miért kötelező a rózsaszín?

Hát,mert ha épp zöld póló van rajta,akkor mindenki azt fogja mondani,hogy de aranyos kisfiú

Mondom a páromnak,hogy te hülye vagy. És mit számít ha valaki véletlenül azt mondja,hogy fiú akkor kijavítjuk,hogy lány vagy adunk rá több olyan rózsaszín kiegészítőt amin látszik,hogy lány,de full rózsaszínt felejtsük már el.


Másik dolog,hogy én pont ezért nem akarom megtudni a baba nemét, egyrészt mert teljesen mindegy számomra ugyanugy feltétel nélkül fogom szeretni,bármilyen is legyen a másik,hogy ha majd oda kerülünk,pont ezért nem akarom tudni, mert én ezt a rózsaszín kék dolgot el akarom kerülni,de a párom meg tudni akarja.


Kérdésem,hogy ha ott a párom is az ultrahangnál és én a dokinak azt mondom,hogy én nem akarom tudni a párom viszont igen akkor megmondja vagy nem? Ilyenkor nem az anyuka döntése mérvadó?



2021. szept. 26. 01:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%
A gyakorlatban lesz elég bajotok mikor megszületik és apukát mikor egy nap 4 szer kell átöltöztetni nem fogja már érdekelni mit adsz rá, ahogy arra sem lesz energiája hogy babaruhàkat nézegessen és mivel mindent kb 3szor hordanak olyan gyorsan nőnek teljesen mindegy milyet veszel neki.. Azért ha megnő és lányként véletlenül babázni szeretne ne vedd majd el tőle..
2021. szept. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

A párom egyenrangúkent kezel

Ő is kiveszi a részét a háztartásban,nálunk nincs az,hogy a nonek a konyhában a helye


Szokott főzni mosogatni teregetni,nem esik le a kisujja ha takarításrol van szó

Minden nap csináljuk közösen


Nagyon elfogadó,ő teljesen úgy van,hogy nem történik semmi ha éppen Lmbtq lesz a gyerek,vagy épp néger vagy roma párja lesz

Beszéltünk róla azt mondja ha kell fel fog kelni a babához hiába megy dolgozni

Arról is volt szó,hogy ha a gyerek beteg lesz nem én hanem a párom fog itthon maradni vele mert ő homeoffizban is tudja csinálni én nem.


Ne haragudj,de azért mert ő baba korábban rózsaszint akar adni ra, ezért ne vele vállaljak gyereket

Azt mondja ha nagyobb lesz járni fog óvodás siman ráadja a piros zöld színt ...



Ismerem a páromat tudom,hogy nem lesz ilyen amit írtatok

2021. szept. 26. 07:34
 13/24 A kérdező kommentje:

Ne haragudj,ki mondja ha babázni akar akkor el akarjuk venni tőle

Szó sincs ilyenről ez csak egy kuvaa ruha,ne kombináljatok bele mást.


ha akar felőlem autózhat is,babázhat is....

2021. szept. 26. 07:36
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Idézlek, "ez egy kva ruha". Miért izgatja ennyire? És te miért nem vele veszekszel? Egy jó kapcsolatban mindent meg lehet beszélni.
2021. szept. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindig más az elképzelés és a valóság.

Majd rájön ő is, hogy lehetetlen 1-1 színre redukálni az öltözködést.

Amúgy meg én a fehéret szerettem ráadni a gyerekeimre. Azt a legkönnyebb tisztítani. A fehérhez a legegyszerűbb színeket is társítani.

2021. szept. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Kislánynak tök oké minden szín, kisfiúnak is kivéve talán a rózsaszín. 2 kislányom van, simán hordanak kéket, feketét, pirosat, szürkét, zöldet, barnát, még sosem nézték őket kissrácnak.

Persze, lehet olyat amit mondasz csak mindenhol előre jelezni kell, nehogy véletlenül elszólják magukat. A párodnak leírják egy papírra amit ha korrekt akkor nem mutat meg neked és nem mond el.

2021. szept. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
64%

Te vagy a páciens, az orvos a te "utasitasod" követi, tehát nem fogja megmondani.


A párodnak anszinekkel kapcsolatban annyiban igaza van, hogy rendkívül kellemetlen, amikor a zöld pólós pici lányodra ránézve közli valaki, hogy jaj milyen szép kisfiú.

2021. szept. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%

Azért azt ne felejtsd el, hogy az ő gyereke is. Miért ne tudhatná? Ha ő rózsaszín ruhát szeretne neki venni, akkor legyen úgy..te meg választasz akármilyen mást és változatos lesz legalább.

De alapjáraton így lehet kiölni minden érdeklődést egy pasiból/apából gratulálok, hogy majd te megmondasz mindent+kontroll alatt tartasz, aztán csodálkozol, hogy sz*rik bele egy idő után, mert mindig le van ugatva.

2021. szept. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
67%
Túl sok időd van. Egy férfit nem fog lekötni, hogy babaruhát vásároljon, úgyhogy te fogod venni, olyan színűt veszel, amilyet akarsz. Gondolom azért nem dől a kardjába ha zöld rugit veszel.
2021. szept. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy szerintem ez nagyon megalázó szitu lenne a párodnak, hogy az orvos előtt közlöd, hogy nem mondhatja el az apának a gyerek nemét, akkor sem ha kérdezi..Gondolj már bele.

Te egyáltalán nem bánsz vele egyenrangúként.

2021. szept. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!