Tényleg ennyire fontos a rózsaszín lány,kék fiú szín?

Figyelt kérdés

Nincs még gyerekünk,szeretnénk, de az nem most lesz, még csak beszélhettünk róla itthon


Párom szerint ha lány rózsaszín és árnyalatai cuccok kellenek,ha fiú akkor kék....


Kérdeztem,hogy az minek,miért nem adhatok a lánynak zöld, sárga,piros dolgokat is,

miért kötelező a rózsaszín?

Hát,mert ha épp zöld póló van rajta,akkor mindenki azt fogja mondani,hogy de aranyos kisfiú

Mondom a páromnak,hogy te hülye vagy. És mit számít ha valaki véletlenül azt mondja,hogy fiú akkor kijavítjuk,hogy lány vagy adunk rá több olyan rózsaszín kiegészítőt amin látszik,hogy lány,de full rózsaszínt felejtsük már el.


Másik dolog,hogy én pont ezért nem akarom megtudni a baba nemét, egyrészt mert teljesen mindegy számomra ugyanugy feltétel nélkül fogom szeretni,bármilyen is legyen a másik,hogy ha majd oda kerülünk,pont ezért nem akarom tudni, mert én ezt a rózsaszín kék dolgot el akarom kerülni,de a párom meg tudni akarja.


Kérdésem,hogy ha ott a párom is az ultrahangnál és én a dokinak azt mondom,hogy én nem akarom tudni a párom viszont igen akkor megmondja vagy nem? Ilyenkor nem az anyuka döntése mérvadó?



2021. szept. 26. 01:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
75%

Attól, hogy előre tudod a nemét, még szeretheted ugyanúgy. Mivel másabb, ha 5-6 hónap múlva derül ki?

Úgyis teljesen felesleges ennyire előre megvenni egy rakás ruhát neki.

A szoba, a bútorok, babakocsi, stb. pedig a legjobb, ha semleges színű. Ha esetleg terveztek tesót és ő más nemű lesz, ne legyen fura, hogy a kisfiatok pink cuccok között él, mert nővére van. Ez gondolom evidens. A ruhák meg csak ruhák. Pár hét és kinövi, jöhet a következő garnitúra. Mi mindig az egyszerűségre törekedtünk. Fehér, vagy szintén semleges színek, hétköznapokon nem divatoltunk, felesleges.

Néha úgy keltünk, hogy bakker már alig tudom összepatentolni rajta a rugikat. Elküldtem a férjemet, hogy vegyen egy nagyobb hatos szettet a tescoban, ő pedig hozta.

2021. szept. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
36%
Én is így voltam vele, mint te, de aztán mégis olyan furcsa volt, kékben és zöldben látni őt, pláne dinós meg vadállatos ruhákban :) Úgyhogy azóta inkább csak csajos cuccai vannak.
2021. szept. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
78%
Ha csak egy k... ruha akkor nen teljesen mindegy neked is, hogy rózsaszín-e?
2021. szept. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Húgom és a férje kikötötték, hogy senki ne merjen rózsaszín ruhát venni a kislányuknak, úgyhogy mindenféle más színű ruhája volt kisbabaként. Aztán ahogy kicsit nagyobb lett, már ő ragaszkodott a rózsaszínhez, úgyhogy most már rózsaszín ruhákban pózolgat :)
2021. okt. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!