Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ajándékozni szeretnék újszülöt...

Ajándékozni szeretnék újszülött babának ruhát,bodyt,együttest,de nem tudom milyen méret a jó?A neten való rendelésnél meg kell adni a méretet,ezért tanácstalan vagyok,egy nagypapa.

Figyelt kérdés
2021. nov. 28. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

56 szokott lenni álltalában

Próbáld kideríteni mekkora méreteket mérnek az ultrhangon

2021. nov. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Egy babánál nem lehet annyira mellé lőni, ha átlagos súllyal-hosszal született akkor az 56-os tökéletes esetleg 62-es max egy hónap múlva belenő.
2021. nov. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem picit nagyobb meretet vegyel, amibe majd beleno a szulok biztos betaraztak ujszulott meretbol :)
2021. nov. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

56-ost felesleges venni. Egyrészt a szülei már tuti vettek, másrészt csak pár hétig lehet max használni (mondjuk ha kislány, és korán jön, akkor lehet egy hónapig. LEHET.).

A méretek 6-osával mennek felfelé, tehát a következő méret 62-es (0-3 hónapos korig általában) és 74-es (3-6 hónapos korig általában).

62-eset is általában már megveszik a szülők előre, így azt sem a legcélszerűbb.

Mi újdonsült szülőkként igazából annak örültünk a legjobban, mikor 74, 80-as ruhákat kaptunk, tehát jó előre. Ilyenkor viszont figyelembe kell venni, hogy ugye ha már 6 hónapos ruha jó rá, az május-június, ha most született, tehát téli ruhát nem éri meg venni.


Szerintem legegyszerűbb lenne ha megkérdeznéd a szülőktől, hanyas méretű ruhából vehetsz ajándékot, így elkerülhető a kellemetlenség.

2021. nov. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Ez most off, de szerintem ne újszülöttre valót vegyél, ha csak nem speciálisan ezt kérték, mert mindenki azt vesz. Vegyél nagyobbakat is. Néhány hónaposra, fél évesre. Sokkal hasznosabb tud lenni, amikor a baba nől és új ruhácska kell, mint a 66-dik újszülött body.
2021. nov. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem voltak hasznosak a nagyobb mértetek, mert viszonylag vékony babára csak 1-2 márka volt jó 3-4-5 hónaposan. Így például én a ruhának sem mindig örülök, mint ajándék a banának🤷🏻‍♀️
2021. nov. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat.
2021. nov. 28. 09:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

62essel nem nagyon tudsz mellé lőni, a nagyobbakkal annál inkább.

Nekünk van egy rakat Nyári cuccunk, az a baj, tél van... Persze aláöltözetnek jó, de nem arra szánták.

Esetleg vásárlási utalvány, aztán majd mondd meg, hogy mutassák meg mit vettek, így tuti az lesz belőle, ami kell.

2021. nov. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 8as adta a legjobb választ.
2021. nov. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vennék ruhát ajándékba így. Ki tudja, milyen ütemben nő. A barátnőm fia 3 hónaposan 6-9 hós méretet hord, mert hosszú baba. Más ismerős gyereke meg sokáig hordott kis méretet, mert inkább széltében nőtt, mint hosszra.

Vegyél utalványt, majd vesznek belőle valamit, amire szükségük van.

2021. nov. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!