Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Akinek esetleg nyári babája...

Akinek esetleg nyári babája volt,hogy öltöztettétek?

Figyelt kérdés
Május végére várható a baba és nem igazán merek neki pólót vagy rövid ujjas dresszt venni,mivel többen mondták hogy ártana a bőrének a nap.

2022. márc. 20. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Gondoltad kiteszed a napra?

Nyáron még árnyékban is meleg van. Szerintem nyáron te sem hosszúban vagy...

2022. márc. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lakásban csak pelenka volt rajta (pedig ment a légkondi nonstop, de még így is izzadt), alváshoz terítettem rá csak egy textilpelust.


Amikor kimentünk sétálni, akkor egy rövidujjú body volt csak rajta, meg szintén egy textilpelussal letakartam, hogy ne érje a nap. Amennyire tudtam, árnyékban sétáltam, meg vettem ilyen babakocsira rögzíthető napernyőt, hogy segítsen kicsit a helyzeten. De általában olyankor mentünk ki, amikor kicsit már enyhült a tűző napsütés.

Illetve magamra kötve vittem még sokat hurciban, akkor meg szintén csak egy rövidujjú body volt rajta, meg egy napkalap. A lábikóját meg jó alaposan bekentem babáknak való naptejjel.


Igazából engem is megijesztettek az ismerősök, szülők, hogy hát egy újszülöttet mindig jól fel kell öltöztetni, legalább az első 2-3 hétben még kell a hosszúujjú rugi meg a zokni meg a minden, aztán a védőnő egyszer amikor jött ránézett, és mondta, hogy ne kínozzam szegény gyereket, csorgott róla a víz szopizás közben, ő mondta, hogy légkondi ide vagy oda, nyugodtan legyen rajta csak max egy vékony réteg, de az se baj, ha pelusban van ilyen melegben.


Július végén született, egyenesen bele a 35 fokokba :D

2022. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Már egy hete hőségriadó volt, amikor hazamentünk a kórházból. Nem igazán tettük ki közvetlen napsugárzásnak, a lakásban meg klímával volt 27-28 fok. Rövidujjú bodykat hordott, átlapolt vagy patentos vállút, tehát amin át kell dugni a fejét, nem akartam olyannal kínozni, amit elöl kell összepatentozni, hiszen az a hasán kétrétegű. Illetve rövidujjú póló és pelenka is volt, hogy a pelenkán se legyen plusz réteg. A H&M-es 5-ös csomag átlapolt vállú trikó elég hosszúkás fazon, jól átfedett a pelenkával deréktájon. Ilyen: [link] - érdemes megvárni, amíg jól leárazzák, 2500-ért is hozzá lehet jutni olykor, különösen, ha már nagyon mérethiányos, de mivel mindig a kis méretek maradnak meg, ez csak jó neked. A HM cuccok jó része úgyis egy számmal nagyobb a megadottnál. Ami még nagyon jó szolgálatot tett nekünk, az egy puha muszlin takaró volt (ilyen, csak most nem kapható: [link] ), ez teljesen pamut, több rétegű, de attól még könnyű takaró, jó nedvszívó, nem izzad bele, de széltől, naptól véd.
2022. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!