Hogyan adtátok tovább a gyerekruhákat?

Figyelt kérdés

Szeretném tovább adni a nekünk nem kellő babaruhákat. Ezt nekem kellene összekészíteni, vagy az jöjjön el válogatni, aki majd kapja?

Hány hetes kor környékén? most 30-32 hetes ha jól tudom


2022. jún. 6. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezd meg tole, hogy o mit szeretne, kell-e neki egyaltalan ruha. Szerintem ez a legegyszerubb.
2022. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nem vagytok nagyon jó viszonyban (de hogy is lennétek, ha itt kérdezed), a nálad valogatós megoldás rém kínos mindenkinek. Merné azt mondani, hogy bocsi, de ez nem tetszik, túl használt...stb? Neked hogy esne?

1, kérdezd meg, hogy kell-e neki egyáltalán;

2, ha kell, akkor vagy válogasd meg rendesen vagy azzal add oda, hogy elmondod, mit csináljon a neki nem kellő darabokkal: adja vissza vagy dobja ki/adja tovább.

Mindenképpen tisztázd azt is, hogy vissza kéred a cuccot, ha az ő gyereke is kinőtte vagy innentől ő rendelkezik vele.


Én egyébként adományba adom névtelenül a kinőttet. Nincs energiám se válogatni, se árulni.

2022. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is elküldöm különböző anyaotthonoknak, segélyszervezeteknek. Én is kaptam rengeteg babaruhát, de őszintén annyira nem örültem nekik, és szerencsére igazán rászorulva sem voltam. Az eléggé zavart, hogy egyszer csak a kezembe nyomtak 3 zacskónyi babaruhát meg kismama ruhát, hogy akkor tessék, ezt majd kérjük vissza, ahelyett, hogy megkérdezték volna, szükségem van-e rá vagy hogy egyáltalán szeretném-e átnézni előtte vagy akármi. Szerintem te is kérdezz így rá, és ha azt mondja, kell neki, akkor válogasd szét és add úgy oda. Szerintem.
2022. jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Újszülött ruhákat a szülészeteken is szívesen fogadnak, mindig nagyon örülnek neki (már ahol még maradt működő szülészet...).
2022. jún. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3. én az ilyet a következő alkalomkor, mikor találkoztunk bontatlanul vittem is vissza az illetőnek. ne hozzánk lomtalanítson. 😅
2022. jún. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Méretváltáskor 3 kategóri@ba válogatom a ruhákat.

Eladás

Adomány

Kuka


Eladásra mennek az 1-2 alkalommal viselt, átnőtt ruhák, amik tökéletes állapotban vannak.


Adomány kategóriába megy minden tiszta, foltmentes, de többször hordott ruha.


Kukába pedig azok, amik foltosak lettek, csúnyán kibolyhosodtak. Minden olyan darab, amit én sem szeretnék elfogadni, ha kapnám.

Volt már, hogy megkérdeztem közeli ismerőst, hogy érdekli-e valami a kinőtt ruhákból, nemleges választ kaptam, nem haragudtam érte.

Amikor én voltam terhes, nekem szörnyen kínos volt a válogatós megoldás. Tukmálták a cuccokat, de ő májusban szült, én novemberben. Neki fia van, nagyon fiús ruhatárral, nekem lányom, egyelőre semleges színű ruhatárral. Novemberi lányra nem adok 56-os kisautós napozót 🤷‍♀️

Az is kellemetlen volt, mikor ismerősék idehoztak több zsáknyi vegyes gyerekcuccot... Összerágott rágókát, műanyag kanalat, kitaposott, koszos cipőt, kaja- és kakifoltos, mosási balesetes, patent hiányos ruhákat. Mondván otthonra, kúszni-mászni jó az... Hát nem jó. Nekem inkább megalázó volt.

Rendszeresen veszek fb csoportokban használt ruhát, hiszen csodaszépeket lehet találni fillérekért. Szóval nem azzal volt bajom, hogy használt cuccot kapok. Ezek elhasznált cuccok voltak, aminek kukában a helye.

2022. jún. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Én általában helyi csoportokban meghirdetem, hogy ingyen elvihető. Ez kizárólag normál állapotú ruhákra vonatkozik. Nincs benne foltos, bolyhos, “otthonra még jó lehet” darab.


Overált, kabátot már adtam el, ill. pár átnőtt kisruhát, főleg címkéset.

2022. jún. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Nekem anyukám mindig például Jófogásról meg Facebook marketplaceről vett ruhákat. Szerintem tedd fel ilyen helyekre pár fényképpel, hogy ingyen elvihető. Ha nem szeretnél vele bajlódni akkor írd mellé, hogy csak egyben elvihető.

Vannak adományboltok, illetve ruhagyűjtő konténerek ahol le lehet adni a jó állapotban lévő ruhákat. Anyaotthonokat vagy szeretet szolgálatokat lehet még megkérdezni, hogy el tudnák-e fogadni.

2022. jún. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!