Tényleg szinte lehetetlen eladni a baba -és gyerekruhákat?

Figyelt kérdés
Van lányom és fiam is. Rengeteg kinőtt ruha. Jobban járok, ha elajándékozom?
2023. aug. 27. 09:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy látom a csoportokban, hogy nehezen mennek, bár én még csak vásárolok, mert decemberi baba lesz. Szerintem is rengetegen kapnak ruhákat, ismerettségi körben is azt látom, hogy max pár darabbal kell kiegészíteniük a szetteket. Mi is csak azért vagyunk szerencsétlenek, és kell mégis viszonylag több dolgot megvennünk, mert a legtöbb közelebbi ismerősnek vagy teljesen más évszakban születtek a gyerekei, és hát egy decemberi újszülött nem sokat ér a nyári újszülött ruháinak egy részével, plusz annyira "babaroham" is van, hogy akinek lennének is ruhái, egy részük közelebbi rokonoknak adja, akiknek meg korábban lettek gyerekei a rokonságban, baráti körben, már rég elosztogatták a cuccokat, így nekünk nem maradt. És még így is sikerült uniszex ezt meg azt szerezni, meg egy-két felszerelést. Ahol nagy a rokonság, sok a kolléga, akikkel jó a viszony, nagy a baráti társaság, ott maximum tényleg kiegészítő darabokra lehet csak szükség...

De én sem szívesen veszek neten használt babaruhát. Egyrészt, értem, hogy egy részük márkás, és ezért drága, de őszintén, én arra nem akarok márkás, jó minőségű ruhákat venni drágán, hogy nagyon maximum egyetlen szezont hordja, és akkor már örülhetek, hogy nem egy hónapot hordta. Plusz az elején lebukja, hányja, pisili, egyebek, később leeszi, ha mászik, felmossa a padlót, sarazik, stb. Erre drága ruha minek? Az olcsó pepcós vacakot legalább nem sajnálom kihajítani, vagy takarítós rongynak elhasználni, amíg van olyan állapotban. Ha meg épségben marad, akkor megtartom, hátha lesz második gyerek, ha meg nem, akkor én is továbbadom majd valakinek.

Plusz a netes használt ruháknál megvan a veszélye, hogy megpróbálnak átcseszni, elszelelnek az utalással, de az utánvét sem garancia semmire, sőt kaphatok foltos, koszos, dohányszagos, stb. vackokat is, amik a képen nem látszanak. A használt babacuccos csoportokban minden hétre jut legalább egy-kettő kit hogyan vágtak át poszt... Érte menni, időpontot és helyet egyeztetni meg túl nagy macera (főleg akkor, ha helyben kiderül, hogy tényleg van valami bajuk, amiért nem venném meg...), ha nem a szomszédba kell menni érte, akkor pedig lehet, hogy még csak nem is spórolok vele ahhoz képest, mintha elmennék a közeli pepcóba, vagy kivárnék egy lidl-aldi akciót. Szóval, ha használt gyerekruha, elmegyek inkább valamelyik közeli turiba, ott néha még olcsóbb is, látom, mit veszek, és van fix nyitva tartás, ami ha nem is mindig ideális, de ki tudom sakkozni.

2023. aug. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm egyszer vett egy csomagot viszonylag drágán, de tele volt pecsétes meg szakadt dolgokkal, meg kilóra vette és legalul volt benne két rongyos férfi munkásruha... Utána már ő sem vett neten semmit.


Nekik az vált be, hogy cserélt a szomszéd lánnyal, akinek nagyobb volt a gyerek, és ő mondjuk sütött érte neki egy tepsi sütit.

2023. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Olcsón, ha jó helyen laksz, szerintem van rá esélyed, de lehet, hogy még a befektetett munkát sem hozza vissza. Időpont-egyeztetés, levelezések, ha te viszed, akkor szállítás is. Esetleg ha van ruhacsere lehetőség a környéketeken, az talán jobb. Zero waste csoportokat írták, de felénk a Karitász is szervez ilyet, oda lehet vinni és hozni is. Általában nincs a gyerekek méretében, de tavaly pont belefutottam az Egyetlen Hiányzó Ruhadarabba (overall).

Én elvi okokból is első körben a használt piacon nézelődök, ha hiányzik valami. Mivel van, akivel csereberélek, mástól kaptam, így a legtöbb méretnél csak ki kellett egészítenem. Összességében vásárlói szemszögből jók a tapasztalataim, a többség együttműködő és korrekt volt. Egy kivétel van: valaki zsákban kínált sok ruhát, csak a méreteket írta. Mondom, egye fene, egyszer veszek így. Siettette a szállítást, mondván hogy más is érdeklődik, így nem én mentem érte. Kevesebb zacskó is volt és a fele kisebb méret, mint amit írt, a nagyokból csak mutatóba akadt. Amikor kérdeztem, azt mondta, hogy összerakták kevesebb zacskóba, hogy jobban lehessen szállítani. Gondolom talált egy másik balekot is. De a ruhákból legalább megtudtam, hogy világos, rövid szőrű kutyájuk van és többnyire a Pepcoban vásárolnak (:. Ez volt a tanulópénz.

2023. aug. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Én ruhák egy részét egy kedves barátomnak adom .

A másik része egy helyi csoportban van meghirdetve .

2023. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Vinteden rengeteg ruhat vettem mar es adtam is el.

Igen, anyagilag nem ebbol fogsz meggazdagodni, de azert valamennyi visszajon, nekem megerte.

Azt a kockazatot is vallalom en szemely szerint, mivel inkabb olcsobb darabokat vagy ruhacsomagot veszek, ha eloben esetleg valami hibas.

Eddig csak ketszer jartam igy szerencsere, foltos volt ket gatya, igy belefer.

2023. aug. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldön élek, de a terhességem nagy részét még otthon (Bp) töltöttem.

Mit meg nem adnék egy zsák 68+ os fiú használt ruháért.. :D Amit itt árulnak használtan az anyukák, azok konkrétan olyan áron mennek, mintha szinte újan venném meg ugyanott, ahol ők is vették, az meg sajnos nem “biznisz”.

Turkálóban 11-12.000 ft/kg áron vettem őket Pesten..

Nyilván pepcos ruháért nem adnék ki annyi pénzt, mint mondjuk egy viszonylag márkásabbért, de már tervezem, hogy csak azért hazamenjünk látogatóba, hogy beszerezzem a fiam őszi-téli ruhatárát.

2023. aug. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig minden választ,de nekem az a bajom,hogy sokszor átverés az egész. Volt,hogy 68-as ruhacsomagban a fele 62es volt,hát semmire nem mentem vele, a másik fele meg eléggé elhasznált állapotban volt,hogy finoman szóljak . Volt,hogy hetekig vártam,mire el méltóztatták küldeni a ruhákat,mire megjött,már alig tudtam a gyerekre adni. Stb. Meg keresgetni, hogy minden meglegyen,mert ritka hogy ruha csomagban minden kelljen,de külön már sem az eladónak,se nekem nem éri meg megvenni (postaköltség). Stb..szóval akár mennyire szívesen vennék jobb minőségű, HM,next, stb gyerek ruhákat,inkább berendelem a sinsayről olcsón,vagy ha eljutok Kik - be,ott tárazok be. HM online akcióiról mindig lemaradok,a teljes áruk meg nagyon sok,tekintve H úgyis csak egy rövid ideig hordják .
2023. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

El lehet adni, csak egyrészt olcsón, másrészt értelmes csomagban. Én vettem már többször így ruhát Marketplacen, de 500 forintot nem fizetek 1 db használt bodyért vagy Pepcos polóért, ennyi darabért el sem megyek sehova, csak akkor, ha csomagban van és max. 3-400 ft/darabáron. De akkor is főleg nadrágot és felsőt keres ugye az ember, mert semmi értelme az olyam ruhacsomagoknak, amiben 3 nadrág meg 15 pulóver van, hiszen sosem használ el ennyi pulcsit egy gyerek.


Én is úgy adtam el eddig baba ruhát, hogy csomagba tettem és olcsón adtam, ja, és nem megyek sehova, akinek kell, jöjjön érte.


Persze, nagyon használt és divatjamúlt darabokat nemigen adsz el, de nem értem, akik itt írják, hogy 2-300 forintokért meg ingyen nem kellett senkinek a ruha, én ilyet nem tapasztaltam sem eladó, sem vevő oldalon.


Az én nagyobbik gyerekem amúgy már 98-ast hord, na azt necces már szerezni Marketplacen, annyira elhSználják, hogy abból nehéz csomagot összerakni.

2023. aug. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!