Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért viszik be gyereket...

Miért viszik be gyereket boltba csúcsidőben mind2 szülő influenza/covid időszakban?

Figyelt kérdés

Azt látom hogy szükségtelen mégis beviszik a szülők estefelé gyereket gyerekeket a boltba meg kohogve is

Maszk a szülőn meg ha van is de kksgyereken nincs,meg babát is visznek

És egyik szülő maradhatna autóba velük, nekünk működik-de inkább lézengenek-tolakodnak

Miért?

Ennyire letojják vagy bele se gondolnak?



2021. nov. 2. 17:17
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne vidd, aztan majd ne csodálkozz, ha megvadul az újdonságtól ha mégis be kell vigyed.
2021. nov. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
Én belegondolok, de vigyázol a gyerekemre, amíg elugrok a boltba? :)
2021. nov. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
92%
Először is,mi számít csúcsidőnek?Mert én bármikor megyek,millióan vannak.Aztán:képzeld el,mi összekötjük a kaja vásárlást a ruha,cipő stb vásárlással,mert 30km-t utazunk a közeli faluból bevásárolni,így sokszor együtt megyünk.Mivel a boltban viszont minimum 30percet eltöltünk mire összeszedjük ami kell,+sorban állás,fizetés,elpakolás,ennyit nem ülnek kint az autóban a gyerekek sem nyáron a forróságban,sem télen a hidegben.Amúgy ha ennyire zavar, akkor te tényleg rendelj házhoz, akkor a bolt környékére sem kell menned.Ha engem oktatnál ki a boltban erről elküldenélek melegebb éghajlatra.Semmi közöd hozzá,hogy ki,hogyan,kivel jár boltba.Az első hullám idején egyiket sem vittem sehová szándékosan,erre mikor a nagymamámnak vásároltam be velem volt a 10éves lányom,mert ő is jött a dédihez,és a bolt közepén hangosan (hogy jól halljam) egy nénike meg egy bácsika azt ecsetelte,hogy milyen hülye vagyok,hogy gyerekkel vagyok,miért nem egyedül jövök. Mondták ezt ők 2-en a saját idősávjukon kívül,merthogy akkor az is volt,5zsemlét,meg 20dkg szalámit vásárolva.Ennyit arról,hogy mindenki magával foglalkozzon!
2021. nov. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
86%
A gyerekem bölcsibe jár a férjem és én is munkahelyükön folyamatosan emberekkel érintkezünk. Anyám, nevelőapám tanár. Most hisztizhetek a bolt miatt is akár…. Akár.
2021. nov. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan nem mindegy neked? A másik meg ha 1 szülő is megy be el kapja haza viszi. A szülő vagy szülők dolgozni járnak ott is el lehet kapni........ Akkor meg nem mindegy hogy együtt mennek e vagy sem?
2021. nov. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg ha ennyire félsz én sem ertem miért nem rendelés meg a kaját. Pl én tavaly a spar-tól berendeltem, az alagsorban felvettük a cumót. Most is ez lesz, ha kötelező lesz a maszk, mert marhára utálok azzal az arcomon flangálni.
2021. nov. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%

6# vagyok

Te az a típus vagy, aki a saját bugyiját is vasalja?

Ha velem közölnéd "kedvesen" a boltban, hogy mit keresünk mindannyian ott, elküldenélek a búsba. Nem tudom, milyen alapon veszed bárkivel szemben is a bátorságot erre!

Menjen a férjed vásárolni, te meg poskadj otthon a gyerekkel!

Én is írtam, hogy betegen nem megyünk sehova, beteg gyereket már csak miatta sem viszek ilyen helyekre, de eszembe nem jutott még a legnagyobb covid fellángolás alatt sem azt nézegetni, hogy ki hány fős családdal ment boltba. Nyilván gusztustalan, ha széttaknyol mindent egy beteg gyerek a boltban, de ahhoz sincs semmi köze másnak sajnos. Ha van biztonságiőr, vagy ott dolgozó, aki ezt rossz szemmel nézi, ő megteheti, hogy rászól, de te, másik vásárlóként nem! Ha félsz a fertőzésektől, akkor csak csomagolt termékeket vásárolj, és mindent moss le bolt után, de az a műsor, amit itt ezért rendezel, nevetséges. Az aggodalmad érthető, ha amúgy igazoltan immunhiányosak vagytok/a gyerek az, és egy náthába is belehalhat, de attól még a környezetedre nem tudsz ráhatással lenni, csak ellenszenvet kiváltani a viselkedéseddel.

De csak hogy a mi példánkat mondjam: én terhes vagyok, a nagyobbik gyerek nincs másfél éves. Általában egyedül megyek vele napközben, vagy a férjem beugrik hazafele kenyérért/tejért, etc, de ha hétvégén megyünk nagyobb, több dolgot menni, akkor megy mindenki. A gyereket a bevásárló kocsiba ültetjük, én hozom az apróságokat, férjem összeszedi a nagy dolgokat. Nem tartunk benn teadélutánt, célirányosan megyünk, de addig is együtt vagyunk, a gyerek meg örül, hogy annyi inger van körülötte. Nem fogdosunk, taknyolunk össze semmit. Én ezt nem gondolnám veszélyesnek másokra nézve, influenza/covid ide vagy oda, az pedig, hogy mi ezt a kockázatot felvállaljuk magunkkal szemben, az a mi dolgunk. Kezet kell mosni otthon, mielőtt ennénk vagy mindent összetapogatnánk, és kész.

Mellesleg megjegyzem, a steril környezetben tartott gyerekek lesznek a legbetegesebbek. Nyilván nem tartunk itthon is kanyaró-partit, de egy boltba menésbe kevesen halnak bele... alapvető higiénia meg... nos, alapvető.

2021. nov. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:

Először is a stílusom egy kifakadás mert azt hittem a szülői közösségbe felelősségteljesebb emberekkel találkozom, mivel én is sokat valtoztam szülőkent már

Elsősorban a beteg gyereket behozásra írtam, amit. Akinek pedig szólnék az a krákogó gyerekével sétálgató komplett család tolakodás idején:

Nekem a csúcsidő délután látszik munka iskola után.

Mi megoldjuk úgy h a férjem vásárol és ha mi is megyünk akkor addig könyv és játék autóba vagy közeli park utca sétálva addig és kibír 30 percet

A mindenképp bevinni gyereket azért rossz szerintem mert kb ezek miatt van tömeg néztem az ominózus esetkor h tényleges vásárló az egyik fel a másik 2-3 családtag lézeng tömeg és tolakodik.

Nekem egyszer volt úgy h bevittem a gyerekem de megbántam mert nem hittem h azt látom amit mert előtte maszkba vagy nyaron ezt nem vettem észre.

Vissza olvasom neaggódjatok értem jövőre ha kötelező ovis lesz de akkor se fogom dugni erővel oviba mint a java takargatva h folyik az orra mert dolgoznom kell, ott lesz nekem is a táppénz v a gyógyszer a gyereknek. Baráti körbe is látom h konkrétan meg akarnak szabadulni a szülők java a saját gyereketol h menjen már ovi suliba kopjon le egész nap szívatja az orrát csak mehessen de h fertőző e a gyerek kitudja, majd elkapja a társa aki 2 hét múlva visszafertőzi a gyerekét….


Véletlenül se nezzetek magatokba

Tekintsétek normális társadalmi helyzetnek h újra influenza és minden szutyok járvány van a 6 alatti meg ha oviba nem de boltba majd átadja egymásnak

Én azt láttam és elég egyértelmű volt sokaknak hogy a tavalyi maszk használattal nem volt ilyen influenza járvány legalább

Politikát letojhatjuk, orvosok már rég ajánlják a maszkot

Tömegközlekedésen pl én használom pedig fullasztó én se örülök neki de bakker felelősség magunk és másokért…

2021. nov. 3. 13:15
 29/50 anonim ***** válasza:
100%
Majd írj, hogy sikerült nem bevinni pici orrfolyással. Tudod nem poenból viszik be, de majd rájössz, ha a 2hetente tappenz miatt nem lesz elég a fizud, vagy majd ha szépen kirúgnak érte. Sajnos ez a magyar valóság, de majd rájössz a saját bőrödön és remélhetőleg eszedbe jut majd ez az ocsmány, másokat általánosítva elítélő kérdésed.
2021. nov. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi a baj az elvekkel? Főleg a gyerekneveléssel kapcsolatosakkal?


Úgy dobja sutba mindenki élesben, hogy csak úgy koppan.

2021. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!