Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért viszik be gyereket...

Miért viszik be gyereket boltba csúcsidőben mind2 szülő influenza/covid időszakban?

Figyelt kérdés

Azt látom hogy szükségtelen mégis beviszik a szülők estefelé gyereket gyerekeket a boltba meg kohogve is

Maszk a szülőn meg ha van is de kksgyereken nincs,meg babát is visznek

És egyik szülő maradhatna autóba velük, nekünk működik-de inkább lézengenek-tolakodnak

Miért?

Ennyire letojják vagy bele se gondolnak?



2021. nov. 2. 17:17
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%

Óvónő, mellette 2 gyerekes anya vagyok.


Az óvoda, miota világ a világ a bacik forrása. Nem csak idén mev tavaly, hanem évtizedek, sőt, mégrégebb ota...

Hiába tömik tele a szülők a gyereket drágábbnál drágább vitaminokkal, ez a kor, ez a közösség még a betegségekről szól. Főleg az első 1-2 év.

Megnézem majd, hogy te minden egyes orrfújás után otthon tartod majd a gyerekedet. Nincs az a munkáltató aki ezt elnézi. 12-ből úgy 10 hónappal nyugodtan számolj az első évben 😉


A vásárlás meg... mindenkinek szive joga. Ha én nem féltem a gyerekem (nem ugy értem, hogy tökmindegy elkapja-e, hanem hogy nem nevelem burokban), akkor neked ne legyen már ez a bajod. Ha te félted a sajátod, hagyd otthon.

2 gyerekem van a nagyobbik 3 éves. Esélytelen lenne benn hagyni a kocsiban pl...

2021. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

Vehetitek aminek akarjátok

De magatokkal bsztok ki amikor a saját gyereketek közösségébe beviszitek úgy a gyereket hogy meg lehet fertőző

Mert ezzel intéztek el magatoknak újabb 2 hetet otthon

Szülők java ki is mondja a gyerek füle hallatára h passzolná be, szerencsére nem hallottam soha ilyet a saját anyamtol és fajt is volna ha hallottam volna de cserébe én se állok így hozza.

Tisztába vagyok a magyar valósággal én is táncoltam saját betegséggel a kirúgás szélén anno de tanulmányaim miatt is. Attól meg nem műszaj hanyagnak lenni már csak magunk gyereke miatt se mert +2 nap otthon van és nem fertőz be óvodát aki visszaküldi 2 hét múlva

Persze szép gondolat h felelősségteljesek a szülők és nem valós. Tehát álljak be én is a letojom kategóriába?

El lehet osztani a táppénzen ülést a férjjel is ám és ha jó dolgunk van a nagyszülők kel is máris kevesebb a kimaradás melóba

Ne mondja senki h ez hülyeség …

Igen lehet lenéző a stílusom mert amúgy tényleg Bem ilyen hozzaallasu szülőkre számítottam…

Gyerekem egyáltalán nincs burokban, jatszoterezünk ha nincs influenza szezon bejött velünk OLYKOR ide-oda. Esőben is imád kint lenni jól felöltözve és nem órákat és nem lesz baja a sártól se de tud kezet mosni…

Viszont aki tömeget generál a komplett családjával mert kirándulás a bevásárlás meg tavaly covid időben is az bolond, már csak az egészségügy leterheltsege miatt is oda kene figyelni

Nem mindenkinek az a legnagyobb baja h kimarad táppénzen gyerekkel. Van aki asztmás és egyéb bajai vannak és nézi az ilyen bolond családokat akiktől el sem fér a boltba. Különben 2 gyerekkel soha nem lesz gyorsabb a bevásárlás mint egy felnőtt célirányosan , próbáljátok ki.

2021. nov. 3. 13:57
 33/50 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell beállni a letojom kategóriába. Csak egyszerűen több megértésre lenne szükség. Örülj neki, hogy neked vannak bármikor ugrasztható nagyszülők, akik hajlandók vigyázni a beteg gyerekedre. Nálunk pl. nincsenek, férjem szülei már nem élnek, az én szüleim aktív dolgozók. Havi két hetet volt beteg a gyerek, a munkáltatóm nem tűrte ezt, hiába váltva voltunk vele otthon a férjemmel. Az minden második hónapban két hét. És elfelejted, hogy nemcsak betegségek vannak, hanem 9 hét szünet évente! Egy átlag munkavállalónak jár 4-5 hét, 40 év felett esetleg már 6 hét.

Így én nem is tudtam dolgozni, csak már mikor középsős lett. Egyszerűen szülőnek lenni - ha nincs bármikor ugrasztható nagyszülő - óriási logisztika, amit most még el sem tudsz képzelni.


Szóval több empátia kéne, és nulla előítélet.

2021. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
93%
Nem érted,hogy 40 perc autózás után 4gyerek nincs el 30-40 percet még az autóban a parkolóban?Nincs mindenkinek lehetősége otthon hagyni sem a gyereket,mert nincs aki vigyázzon rájuk. Az meg tényleg szomorú,de sajnos van olyan,akinek ez jut szórakozásul is,hogy elmennek vásárolni,mert ezen kívül nincs se idejük,se pénzük máshova együtt menni.Senki életébe nem látsz bele,nem tudod miért vannak ott együtt,de közöd sincs hozzá.
2021. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
92%

Hogy mekkora pofáraesés lesz neked, ha már ovis lesz a gyereked az valami fergeteges.

Nulla empátiád van.

De a felfogó képességed is nulla, hiszen hiába írták le jónéhányan a miérteket te még mindig a magad vélt igazád szajkózod.

Tudod muci, hogy téged idézzelek, ha már szülni tudtál empátiát is tanulhattál volna.

Arrogáns pitsa. 🤷‍♀️

2021. nov. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
Hallottad mar hogy ne avatkozz bele mas dolgaiba?
2021. nov. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%
Hu kérdező mennyit fogsz te még koppanni. 😂 legyszi olvasd végig ezt az okosságot kb 2 év múlva. Még az a munkahely is, ahol otthon lehetsz (pl én itthonról dolgozom a héten is) az sem így megy hogy “ha! Folyik az orra viszlát egy hétre”. A kollégák meg dolgozzanak helyetted?! Nekem már azért bűntudatom van hogy beszkeneltetem velük, ami nekem jön papíron. Nekik is megvan a 8 óra munkájuk. Minden ilyen kérés azon felüli 10 perc nekik. Szóval jól hangzik, hogy te majd táppénzre mész. És a munkádat ki fogja megcsinálni? Nem minden várhat. A legtöbb dolog általában nem. Arról meg nem beszélve, hogy a gyerekek orra non-stop folyik. Akkor kár is beíratni. Ja bocs az ovi kötelező. Javaslom, hogy bújj elő a világba a gyereked mellől. Ha mindenki szemben megy veled az autópályán valószínű mégis te mész rossz irányba nem?
2021. nov. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%
Majd megtudnád ha lenne még 1-2 gyereked....
2021. nov. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, hagyjátok már. Tipikus okoskodó, akinek hiába mondja 100 anyuka, hogy nem úgy van, ő jobban tudja. Sok ovis betegség már akkor fertőz, mikor még tünete sincs, kivédeni se lehet, de ez a normális, hogy ebben az időszakban edződik meg az immunrendszerük. A gyerekek ilyenkor hónapokig taknyosak, krákognak. Neked vannak nagyszülők, akiket ugraszthatsz, kistesóval is otthon leszel. Más nincs ilyen helyzetben és annyi táppénz sokszor a 2 szülőnek sincs.
2021. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
82%
Áruld már el neked miért a bolt a legnagyobb gond? Munkahely iskola óvoda ott nem lehet beteg nem fertőzhet senki? Vagy tömeg közlekedésen? Jaaaa értem a corona meg az influenza stb csak a boltba jár fertőzni máshova nem 🤦‍♀️😂
2021. nov. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!