Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért fél sok szülő az óvodás...

Miért fél sok szülő az óvodás betegségektől?

Figyelt kérdés

A tegnapi köhög/folyik az orra vs. farsang margójára...

Miért áll hozzá úgy sok szülő, hogy világvége lesz, ha beteg a gyerek? Tudomásul kéne már venni, hogy ebben a korban amúgy is fejletlen a gyerekek immunrendszere, és PONT hogy attól tud fejlődni, és kialakulni a szervezet védekezőképessége, ha ilyen alapvető betegségeket (köhögés, örrfolyás, nátha, kezeslábas, fosós stb). Elkap.

Ehhez képest úgy olvastam, nagyon szentségtörésnek vették sokan, amiért maradványtünetekkel nem marad otthon a gyerek. Nem gondolják a szülők, hogy úgyse lehet kikerülni a betegségeket?

Miért paráznak ennyire sokan az esetlegesen lebetegedő gyerektől, amikor az az általános, hogy ebben a korban egymás után jönnek a betegségek? Nem fog belehalni a gyerek! Ha beteg lesz (pl. belázosodik, vagy elkap egy hányós-fosóst), majd meggyógyul és megy tovább minden, ezek nem komoly bajok.

Akkor kérdés, hogy miért vannak beijedve sokan ezektől a betegségektől, hogy már ilyen apró tünetekre is ellenkeznek, a fentiek tekintetében?

Ért már valakit nagy kár/hátrány ilyen oviból hazahozott betegségből? Kíváncsi lennék...



2023. febr. 9. 11:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Valahol egyet értek veled ( én vagyok, aki kaparja össze a gyereket, hogy szintén a farsangra mehessen)


Másrészt, én most nem dolgozom (veszélyeztetett terhes vagyok)

Viszont, ha az állandó hiányzás a munkámat veszélyeztetné, akkor engem is jobban stresszelne a dolog. Így csak jó lenne, ha nem éreznék magukat rosszul, de nem akadok ki, ha betegek a gyerekek.

Tavaly többet volt itthon, mint oviban a most is beteg gyerekem.

2023. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem elsősorban azért nem szeretnék, hogy beteg legyen a gyerek, mert ugye valakinek ápolnia kell, otthon lenni vele, emiatt kiesik a munkából, akár havonta is, ezt nem minden munkaadó tolerálja. Lehet a drágulások miatt éppen kijönnek a fizetésből és nem fér bele a táppénz. Nagyszülő meg lehet nincs, messze lakik,dolgozik. És amúgy se sétagalopp otthon a nyűgös, beteg gyerekkel/gyerekekkel.
2023. febr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
73%
Nem a betegségtől magától félek, csak nem szeretném azért elveszteni az állásomat, mert 2 hetet otthon van a gyerekem, aztán megy 2 napot és valaki máris megfertőzi. Szerencsére ez nálunk ritka, de vannak gyerekek, akik mindig mindent elkapnak, én totál megértem az ő szüleiket, meg azokat is, ahol esetleg van egy csecsemő is otthon, aki még oltva sincs a komolyabb betegségekre (ugye van pár, ami csak kis náthának indul, aztán a piciknél nagyon eldurvulhat). És azért csak farsangra hivatkozva kicsit erős bevinni egy nem egészen gyógyult gyereket. Tudom, a magándoki azt mondta mehet, akkor menjen, de van aki meg se nézeti, csak beviszi, nehogy szegény lemaradjon.
2023. febr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
91%

Az egyik barátnőm otthon oktató anyuka volt, amíg erre a törvényi keretek lehetőséget adtak. A gyerekei nem jártak se óvodába, se iskolába. Amikor a magántanulóság szigorításával a gyerekeinek közösségbe kellett menniük, akkor sem voltak szinte soha betegek, pedig náluk ez a fajta immunerősítés elmaradt.

Nem gondolom, hogy az óvoda arra kellene, hogy szolgáljon, hogy a félig gyógyult gyerekektől a többiek elkapjanak mindent. Az én gyerekem egy náthával két hétig (nem viccelek) csupa taknyos, tüsszög, nem vihetném be így, mert azonnal hazaküldik. Ha dolgoznék már, nem tudnánk megoldani sehogy sem, mivel nincsen segítség. Így kifejezetten irritálnak a benurophenezett gyerekek az oviban.

A szájlábas kórság pedig nemrég egy felnőtt ismerőst vágott földhöz 10 napra, pedig az ő immunrendszere azért már strapálva volt az elmúlt 40 évben.

2023. febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
87%

Te milyen alomvilagban elsz kerdezo? Nem a betegsegtol felunk, hanem a munkankat feltjuk basszus... Mar aki, persze, mert sokan vannak otthon ovodas gyerek mellett, de vannak; akik bizony dolgoznak.

Igen, az immunrendszer igy fejlodik, ez abszolut igaz, csak sajnos hiaba mondjuk ezt a munkaltatonak, nem lesz megertobb...:D

Ha a gyereket amugy ugy engedem vissza a kozossegbe, hogy nem gyogyult meg teljesen, akkor 2 nap es ujra itthon lesz 1-2 hetet...

2023. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
86%
Azért félnek, mert akkor otthon kell lenni a gyerekkel táppénzen. Sajnos vannak olyan munkahelyek, ahol nem igazán tolerálják a sok hiányzást. Én eddig itthon voltam a picivel, így nem fenyegetett ez a veszély, max az miatt, hogy a kicsi is elkapja. És el is kapta mindig, de az a tudat nyugtatott, hogy erősödik az immunrendszere és így kevesebbet fog hiányozni a bölcsiből (hát erre rácáfoltunk, legalábbis eddig). Hónap végén megyek vissza dolgozni, és hát én sem igazán szeretném táppénzzel kezdeni.
2023. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
75%

Aha.. Igen. Te szerinted.


3 hete voltunk kórházban az 5 évesemmel hányásos hasmenéses, több napig tartó 40 fokos lázas vírussal. A kálium szintje a béka feneke alatt volt.. 5 zacsi infúziót toltak le neki..

Majdnem a 2 évesemmel is bekerültünk.

Decembertől januárig nonstop betegek voltak. Egy csomó fejlesztéstől elestek ilyenek miatt a gyerekeim.

A 8 évesem ovi alatt gyakorlatilag többet volt otthon mint oviban, eleve gyengébb immunrendszere van, de ettől függetlenül nincs a széltől is óvva.

Míg a te gyerekednek lehet csak az orra folyik, addig az enyémnek ez miatt automatikusan arcüreggyulladása lesz, magas láza.. Allergiás asztmás, így erre rá jön a folyamatos száraz köhögés ilyenkor. Szóval igen..ilyenkor szeretném az ilyen szülőt elküldeni a halál fszába,aki annyit mond "jaj csak folyik a taknya nyála, meg köhög picit" de azért hoztam oviba..


Értem aki dolgozik és nem tud annyit otthon maradni. De aki otthon van.. Na azt nem.

2023. febr. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
70%
Nem mindegy hányszor kell felelőtlen szülő miatt nekem táppénzre jönnöm a gyerekkel.A táppénz kevés,és a munkáltató se örül neki,adott esetben ki is rúg miatta.Persze alapból is betegesek lehetnek a gyerekek,de a fele ilyen sz@rt a nemtörődöm szülő,betegen oviba,bölcsibe járó gyereke miatt szedik össze.Az pedig nem igaz,hogy nem halnak bele,mert egy covidba pl simán haltak bele gyerekek is,pedig van olyan gyerek,akinek csak az orra folyt ugyanattól. Nekem kellett amúgy munkahelyet is váltani a sok betegség miatt,és volt nagyon beteg a kisbabám is itthon,mert a tesó hazahozott valami nyavaját.Abban az esetben amúgy pont kiderült,hogy az egyik kislány napok óta lazcsillapítóval jött el oviba,így lázas délelőtt nem volt,"csak"folyt az orra.Úgy bukott ki a dolog,hogy ebédnél mondta a kislány,hogy fáj a feje,lázasodott be.A dadus mondta neki,hogy mindjárt jön anya,a kislány meg mondta,hogy biztos azért fáj,mert reggel nem kapott szirupot.Az anyuka nem is tagadta.Úgyhogy igen,ért kár,meg hatrány.Nyilván nem csak ilyenből lehet beteg a gyerek,de azért te is beláthatod,hogyha ilyen eset egy se lenne, akkor kb fele ennyit lennének betegek.
2023. febr. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
88%
Azon gondolkodom, mennyire kell hülyének lenni ahhoz, hogy ne értsd, alapvetően attól félnek az emberek, hogy elveszítik a munkájukat, ha sokat beteg a gyerek, nen magától egy orrfolyástól tartanak.
2023. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
79%
Arról ne is beszéljünk, hogy egy nő eleve nehezebben helyezkedik el főleg a gyerekek miatt is, mint egy férfi, ha ráadásul nem is tud teljes munkaidőben vissza menni, 4/6 órába meg még nehezebb elhelyezkednie..
2023. febr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!