Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért fél sok szülő az óvodás...

Miért fél sok szülő az óvodás betegségektől?

Figyelt kérdés

A tegnapi köhög/folyik az orra vs. farsang margójára...

Miért áll hozzá úgy sok szülő, hogy világvége lesz, ha beteg a gyerek? Tudomásul kéne már venni, hogy ebben a korban amúgy is fejletlen a gyerekek immunrendszere, és PONT hogy attól tud fejlődni, és kialakulni a szervezet védekezőképessége, ha ilyen alapvető betegségeket (köhögés, örrfolyás, nátha, kezeslábas, fosós stb). Elkap.

Ehhez képest úgy olvastam, nagyon szentségtörésnek vették sokan, amiért maradványtünetekkel nem marad otthon a gyerek. Nem gondolják a szülők, hogy úgyse lehet kikerülni a betegségeket?

Miért paráznak ennyire sokan az esetlegesen lebetegedő gyerektől, amikor az az általános, hogy ebben a korban egymás után jönnek a betegségek? Nem fog belehalni a gyerek! Ha beteg lesz (pl. belázosodik, vagy elkap egy hányós-fosóst), majd meggyógyul és megy tovább minden, ezek nem komoly bajok.

Akkor kérdés, hogy miért vannak beijedve sokan ezektől a betegségektől, hogy már ilyen apró tünetekre is ellenkeznek, a fentiek tekintetében?

Ért már valakit nagy kár/hátrány ilyen oviból hazahozott betegségből? Kíváncsi lennék...



2023. febr. 9. 11:24
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
21%

Épp azért irtam, hogy meg tudom oldani ugyis, ha nem lenne nagyszülő

Ha alkalmazott lennék, akkor is

Voltam alkalmazott, elmentem táppénzre

De mivel a gyerekekhez rugalmas munkahely kellene,ezért váltottam

Mert nem akartam azt a stresszt, mint sok anyuka,hogy huh nem tud eljönni a munkahelyről

Az orvosok is megoldják, akinek van gyereke

Van bébiszitter is


Nem kapnak el semmit papáék, mert nem vették fel a covid oltást

Akik felvették azok betegeskednek már 50 évesen


De ha el is kapják, inkább ők kapják el, akik jobban viselnék, mint pl az én gyerekem által egy csecsemő,aki meg is halhat...

Én igy gondolkodom

2023. febr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
83%
#31 az enyém meg MÉG nem vette fel anno az oltàst, kórhàzba került coviddal, és soha többet nem jött ki. De igazad van, ez nagyon jó így. 🤦 Vagy a buborékodból nem is hihető, hogy ez megtörtént.
2023. febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
#31 Van egy dolog, ami úgy hívnak, hogy statisztika. Szerintem nézd meg, hogy mennyivel emelkedett a covid alatt az 50 évesek és mennyivel a babák halálozása.
2023. febr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Mindenképp megnézem. Az imént néztem az influenza térképet.

De ahogy olvasgatom, a covid enyhült, illetve szelidült Cecil asszony szerint. Ugy legyen.

2023. febr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Senior Séf ***** válasza:
33%
Azért, bazdmeg, mert a szülői aggodalom nem észérvek mentén műxik. Evolúció bácsi ezzel biztosította a faj fennmaradását. Majd ha lesz gyereked, megérted te is.
2023. febr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt, nem akarom, hogy beteg legyen a gyerek, mert akkor beteg, és nem jó neki. Akkor sem, ha rajta két nap alatt átszalad. Attól még egy hetet otthon van, az nekem is egy hét táppénz. És itt a baj. A gyerekes táppénz 50%, ha jófej a háziorvosom, akkor engem saját jogon vesz fel, de az is csak 70%. Az apja jól keres, de az enyémből megy a lakáshitel, a rezsi és egyéb fizetnivalók. És nagyon nem mindegy. Amúgy meg, ha elkapom, rajtam meg nem megy át két nap alatt. Azt sem élvezem. Ja, és az sem mindegy, hogy ha van újszülött kistesó, akkor hetente hoz-e valamit haza nekünk az oviból. Vagy, ha velünk lakik az ápolásra szoruló, szintén nulla immunrendszerű dédi, akit még azért nem akarunk temetni. Ezeket nyilván leszarja más, de én meg nem. Mégis én szívok más hülyesége miatt.
2023. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
80%

36. Szivemből szóltál ❤️❤️

Barátnőm 21.van kiirva

Már 2 hete kivette a nagyot az oviból

Júniusig már nem is megy oviba

2023. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!