Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért fél sok szülő az óvodás...

Miért fél sok szülő az óvodás betegségektől?

Figyelt kérdés

A tegnapi köhög/folyik az orra vs. farsang margójára...

Miért áll hozzá úgy sok szülő, hogy világvége lesz, ha beteg a gyerek? Tudomásul kéne már venni, hogy ebben a korban amúgy is fejletlen a gyerekek immunrendszere, és PONT hogy attól tud fejlődni, és kialakulni a szervezet védekezőképessége, ha ilyen alapvető betegségeket (köhögés, örrfolyás, nátha, kezeslábas, fosós stb). Elkap.

Ehhez képest úgy olvastam, nagyon szentségtörésnek vették sokan, amiért maradványtünetekkel nem marad otthon a gyerek. Nem gondolják a szülők, hogy úgyse lehet kikerülni a betegségeket?

Miért paráznak ennyire sokan az esetlegesen lebetegedő gyerektől, amikor az az általános, hogy ebben a korban egymás után jönnek a betegségek? Nem fog belehalni a gyerek! Ha beteg lesz (pl. belázosodik, vagy elkap egy hányós-fosóst), majd meggyógyul és megy tovább minden, ezek nem komoly bajok.

Akkor kérdés, hogy miért vannak beijedve sokan ezektől a betegségektől, hogy már ilyen apró tünetekre is ellenkeznek, a fentiek tekintetében?

Ért már valakit nagy kár/hátrány ilyen oviból hazahozott betegségből? Kíváncsi lennék...



2023. febr. 9. 11:24
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
83%

Az említett kérdésben le is írta a kérdező, hogy tőle otthonlehet a gyerek egész héten, de jajj a farsang. A következő mondatban meg még ő szidott màs szülőket, mert azok viszik a gyereküket ha van valami kis bajuk is.

Szóval nem kell sajnalni a kérdezőt, ő pont az a fajta aki itt tàtottszàjjal rohant a f*szerdőbe.

Neked meg nem tudom miért kell kérdésből kérdést csinàlni, meg leírni még szàzszor hogy maradványtünet🤦 eddig is világos volt, míg ott kardoskodtàl, ott is leirta mindenki a vélményét.

2023. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
70%
Nem csak a munkáról van szó. Vannak még épeszű szülők, akik nem szarják telibe ha a gyerekük rosszul van.
2023. febr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
70%
Három hete jár a lányom, egy dolgot rögtön megtanultam. Beteg lett, itthon volt egy hétig, hétfőn vittem mert már csak "maradvány tünete" volt... Szerdán már szóltak, hogy ne vigyem, mert teljesen visszaesett. Biztos hogy többször nem csinálom ezt, addig nem megy oviba amíg teljesen egészséges nem lesz. Nem kínzom sem őt, sem az ovónőket, sem a többi gyereket és azok szüleit.
2023. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
78%
Nem a betegségtől tart az emberek többsége. Hanem attól, hogy a munkáltató hogy tolerálja, ha kéthetente kiesik a dolgozó szülő X napra, mert beteg a gyerek.
2023. febr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
71%

Én is rettegek. Ha egy gyerekem lenne, nem lennék ennyire beszari

A nagyobb 3 éves, decemberben elkapta az Rsv-t...hamar túl lett rajta, nem erről van szó

De az akkor 8 hónapos gyermekem is elkapta

Oxigént kellett kapnia, bekerültünk a kórházba, szó szerint be volt lilulva a gyermekem

12 napot voltunk bent.

Gondolhatod mit éltünk át, a kis ovis betegség miatt. Sőt hallottam már durvábbat, hogy olyan mértékű tűdőgyulladása lett a pár hetes babának hogy belehalt...és ott is a nagyobb vitte haza a betegséget...aminek a szövődménye a tüdőgyulladás lett

Lehet másnak egy kis taknyosság,fosás, hányás...de másnak lehet durvább lefolyású, ami veszélyes,főleg amig kicsik

Egy 5 évest is megvisel egy egy betegség

Tele volt a kórház gyerekosztálya 5-6 éves gyerekkel, mert 40 fokos láza volt, hány, ment a hasa,köhögött ...szóval van miért parázni

Aki átélte az RSV-t tudja miről beszélek

2023. febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
85%
Épp emiatt szívok jelenleg is. 2 hete nem dolgozom, mert az igenokos anyuka (akinek amúgy nincs munkája) bevitte a taknyos, torokkaparós gyereket az osztályba, a gyerekem elkapta, itthon voltunk egy hetet, átadta nekem, így én maradtam még egy hetet magam miatt. Ráadásul emiatt a gyerek lemaradt a farsangról (túlélte), nekem ugye kevesebb a fizetésem (túlélem), le kellett mondani egy utazást és lemaradok az unokahúgom keresztelőjéről. Egyetlen idióta szülő miatt, akinek amúgy faszmindegy lett volna, hogy a gyereke otthonmarad-e.
2023. febr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
55%

Az ilyen nem szülő, aki a gyereket betegen lepasszoltatja az oviban, mert a munka

Megértem, a munka az munka, de inkább akkor megoldanám családon belül a beteg gyermek gondozását

Minthogy már gyerek az én gyerekem miatt kapjon el valamit

Nálunk a mai nag 8an vannak, a 26ból

Mentem a gyermekért, megmondta az óvónő hétfőn ne is vigyem a gyermeket...nem is fogom.

Megy papáéknál jövőhéten. Kész

2023. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
80%

"Megértem, a munka az munka, de inkább akkor megoldanám családon belül a beteg gyermek gondozását


Minthogy már gyerek az én gyerekem miatt kapjon el valamit"


Ja, az idős nagypapa hadd kapja el nyugodtan az unokától a betegséget, neki már mindegy, ha feldobja a talpát, nem? Azt mondod, nehogy a te gyerekektől kapja el valaki, de azért csak lepasszolod.


És akinél nincsenek nagyszülők? Vagy ahol pont ezért nem vállalnak beteg gyereket, hogy nekik se kelljen kiesni a munkából?

2023. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
32%

51 éves papa, ezzel nincs gond.

Mama 52,fiatalok

Anyukám 55, apukám 57


Akkor is megoldanám valahogy,ha nem lenne segítségem

Mondjuk én vállalkozó vagyok, jövőhéten be vannak irva a vendégek

Tetováló vagyok, ezért d.u 2óráig papáéknál lesz a kislányom

2023. febr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, hány évesek, ha elkapják, elkapják. Ergo tiszta hülyeséget beszélsz, azt állítod, te nem engeded, hogy a gyereked lefertőzzön másokat, pedig dehogynem, max. nem az oviban, hanem a családban. Mert olyan jófej vagy.


Meg idenyögöd, hogy megoldanád, a francokat, ha alkalmazott lennél, és ott kéne lenned 8-4-ig, és nem lenne nagyszülő vagy nem vállalná, te sem tudnád megoldani. Így könnyű magyarázni, hogy mások, azaz a nagyszülők megoldják helyetted :D

2023. febr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!