Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mivel lehet a hetek óta tartó...

Mivel lehet a hetek óta tartó köhögést elmulasztani?

Figyelt kérdés

Negyedik hete beteg a két éves kisfiam. Az orvosnál négyszer jártunk, minden hét elején. Három antibiotikum kúràn van túl 😞

Az első hetekben magas lázzal járt, köhögés, orrvàladèk...

Mostanra már nem lázas de egyre több orrvàladèk jön neki, éjjel sem alszik a kohogestol. Az orvos már kinevet mikor megyünk hogy nem igaz hogy megint ott vagyunk😞😞 Kérlek segítsetek, akik tapasztalat Anyukák, ilyenkor mit lehet tenni? Eddig volt: sinupret, inhalálàs, prospan, és három antibiotikum...


2023. márc. 3. 04:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lándzsás útifű szirup?
2023. márc. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ezek a vírusok nagyon lassan múlnak el. Én lányom oviban kapja el, most is 2. hete beteg, mondjuk mi nem szedtünk antibiotikumot, hiszen az nem vírusra van. Viszont annyi, hogy neki azért napról napra javul. Kis nátha és itt-ott köhögés még van, úgyhogy a 100 százalékos gyógyulás még biztos +1 hét. Miért kaptok vírusra rögtön antibiotikumot?
2023. márc. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Köhögés száraz vagy hurutos?

Gondolom szegény influenzás.. azon meg nem igazán segít az ab.. persze manapság rutinszerűen nyomjak a gyereknek, hogy ne legyen felülfertőződés, de azért 3 kúrát nem szoktak..


Nem lehet hogy a hatracsorgó orrvaladek miatt köhög a kisfiad? Inkább alvás közben vagy nappal is köhög?


Puffokat probaltatok már?


Száraz köhögésre mi legutóbb izlandi zuzmót és sinecodot használtunk (utóbbi vényköteles). A prospan sztem semmit sem ér ahogy a bebe drill sem.


Inhalalas sooldattal lehet jó, salvussal hurutost inhalalj, bár nem írtad mivel inhalalsz.


Hurutosra rhinatiol szirupot (rózsaszín).



puffok: ventolin, flixotide (vényköteles, orvos elmondta melyik mire jó)

2023. márc. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 NTBS ***** válasza:
Mézes tea.
2023. márc. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Éjszaka köhög jobban, nappal a takony dől belőle... Igen én sem értettem miért kap ennyi antibiotikumot.

A puffokat nem próbáltuk mert azt mondta a doki azt asztmasoknak szokta...

Megpróbálom meg a lándzsas utifuvet...

2023. márc. 3. 09:21
 6/11 anonim ***** válasza:

Sterimar, orrsziporszi, utána Nasivin??

Fontos lenne..

2023. márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Miert tomted ennyi antibiotikummal ?
2023. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom a leírtak alapján, hogy az orrával folytasd a kezelést.

Tengervizes + orrszivo aztán nasivin (bár ezt csak napi 3* lehet)

A többit lehet többször is. Szívjad.. jó eséllyel attól is köhög.

2023. márc. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az enyémnek tiszta az orra, úgy jön a hurut mélyről. Ki se tudja fújni szegény, nem hogyha szívnánk.. neki is 12 napja tart már, az elején láz, gyengeség, étvágytalanság. Utóbbi kettő még mindig megvan, csak már nem annyira. Felénk rengeteg gyerek van most így..


Vírusos tüdőgyulladás után gyakran lesz egyből bakteriális is, biztos erre kapott antibiotikumot, én is néztem, kétfajtát szoktak felírni egyszerre meg az egyik nem olyan bacikra jó, mint a másik. Jól csinálja a doki.. nem szokott inhalalni, sópipája van(a salvusos cucctól köhög és alig kap levegőt), ebben só van, ezen kívül acct kap csak, az én gyerekem már nagyobb.

2023. márc. 4. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mar jobban van, orrszivas volt ezerrel és kapott egy gyógyszertárban kikevert orecseppet
2023. márc. 7. 11:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!