Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Csecsemőknek enyhe náthás...

Csecsemőknek enyhe náthás tünetekre mit használtok otthon?pl. tengervizes orrspray,inhalator,c-vitamin...Miket még?És melyik szinten vigyük orvoshoz ha nem lázas csak hörög es tüsszög?

Figyelt kérdés
2023. márc. 29. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

A kislányom születés után egy héttel beteg lett, nem volt lázas, ezért az orvosok sem tudtak segíteni

Egyszer jött ki a mentő és vitték be a kórházba, mert azt mondtuk, hogy nehezen veszi a levegőt, de gyógyszert ott se kaptunk.

Amit tudsz tenni és nekünk segített, mert a nagyobbik minden betegséget hazahord az oviból és azt a kicsi is elkapja láz nélkül, hogy sósoldatos orrsprayt használsz és veszel egy szájjal szívható orrszívót, ami kíméletesebb, mint egy porszívós.

Nekünk ez nagy segítség volt, mert így nem fuldokolt evés közben és jobban is tudott aludni

3 hónap alatt kétszer lett beteg, ugyanúgy hörgött, tüsszögött.

Ha úgy látod, hogy nehezen veszi a levegőt, akkor sürgősen orvos.

2023. márc. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. márc. 29. 23:00
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha nem folyik az orra akkor is érdemes orrsprayt, és orrszívast alkalmazni?
2023. márc. 29. 23:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az orrsrayvel mindig óvatos vagyok, mert nekem is irritálja az orrom evy idő után. Csak akkor fújom a gyerekeknél, halatom higy abszolút nem kap levegőt rajta, kicsit várok és elektromos orrszívóval szívom. Ha hörög (nem az orra, tüdeje miatt) akkor viszem orvoshoz. Ha "csak" az orra folyik, náthás, akkor felesleges. Kb semmit nem csinálbak vele.
2023. márc. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk minden gyerek szuletésekor elmondták hogy 1 éves kor alatt főleg csecsemőknél ne otthon kísérletezzünk hanem vigyük orvoshoz.

Azt írtad hörög, lehet köthető kell. Miért nem lehet elvinni megnézetni?

2023. márc. 30. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is bevinném megnézetni. Amúgy Cebion, orrszívó, inhalátor, Salvus víz.
2023. márc. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora a pici meg,hogy mit jelent ez,hogy hörög... De egyébként csatlakozok oda,hogy Cebion,folyadékja legyen meg(tehát tudjon enni az eldugult orra miatt pl. tápszert vagy anyatejet,vagy amit kap),inhalátor,orrszívás előtt tengervizes orrspray és HA az orvos úgy ítéli meg orrszívás után orrcsepp/orrspray.

A másik 1#-es ez a szájjal kiszívós módszert mikor olvasom,hát....érdekes. Amellett,hogy érdekes konkrétan nem sokat ér. Ha nektek használt,akkor szerencsések vagytok és örülök. Láttam már ezek miatt a szájból szívós módszerek miatt szép kis szövődményeket,de mindegy,ezt csak úgy írom. Konkrétan az orrszi porszi nem fáj,csak nyilván hangos,meg több esetben le kell fogni a gyereket hozzá(nekünk egy idő után nem is kellett,szépen hagyja,hogy kitakarítsuk,van hogy meg is fogja),nekünk van hordozható is,hát nálunk az sem sokat használt,akkor használt ha csak bukott és picit kellett szívni,az úgy nagyon jó volt,de többet ért,mint szájjal szívni. Egyébként az sem kellemesebb,ha bent marad a váladék egy része és befektetnek,ahol a kórházi szívóval szívnak,ami viszont a leghatásosabb,csak éppen az már tényleg rohadt kellemetlen érzés... Egyébként nálunk az van,hogy telefonálni kell a dokinak és ha behív be,ha nem meg nem,de azért jó ha rákérdezel,főleg ha nagyon pici és hörög. Megmutatnám azért a helyedben ebben az esetben.

2023. márc. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Inhalálás, orrspray, orrszívás, babáknak való balzsam a mellkasra. Mondjuk ha hörög az nem enyhe megfázás, hanem azt jelenti nehezen veszi a levegőt. Nem tudom mekkora mert ha 10 hónapos, akkor azért nyugodtabb lennék mint egy 5 hetesnél, de mindenképpen elvinném hallgassa meg egy orvos is. Én orrát nem szívnám ha nem folyik, de orrcsepp mehet.
2023. márc. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!