Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kisgyerekek miért hajlamosabba...

Kisgyerekek miért hajlamosabbak köhögés miatt hányni?

Figyelt kérdés
2023. máj. 19. 07:48
 1/4 anonim válasza:
10%
Mert még nem bírják az alkoholt.
2023. máj. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Mert nem tudják még, hogy ki kell fújni az orrot, vagy minimum jól megszívni, hogy amikor hátsó garatfali csorgás miatt van a köhögés (leggyakoribb) akkor a takony lélegzés miatti fel le mozgása köhőgést vált ki és még a gag reflexet is buzerálja.


Te meg felnőttként elhasználsz vagy 100 zsepit, szóval ritkábban van az hogy a hátracsotgó takony ingerli a gag reflexet. Illetve felnőttként megtanultad, és akaratlanul használod azokat a trükköket amik segítenek elmulasztani csorgást, pl köszörülőd a torkod, kicsit megszívod, ha hátul tele van takonnyal lenyeled stb.

2023. máj. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért írta hosszúval hogy "köszörülöd" meg "köhög" nem direkt választottam a hosszú ő-t, kifejezetten utálom ezt a helyesírási hibát.
2023. máj. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én simán hányásig köhögöm magam egy sima mezei nátha alatt. Nem állandóan, de mondjuk a legrosszabb 1-2 napján.

Pedig 34 vagyok, és tudom jól, hogy hogy kell orrot fújni, vagy akár "turházással" (már bocsánat) megszabadulni a váladéktól, de így is. Ráadásul gyerekként sosem produkáltam ilyet, sőt, a most 7 és 3 éves gyerekeim se hánytak még köhögéstől soha...

2023. máj. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!