Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » MMR oltást hova kapta a...

MMR oltást hova kapta a gyermeked?

Figyelt kérdés

Most olvastam a vakcina leírásában, hogy kisgyermekeknél combba javasolt adni de az én kisfiam a felkarjába kapta. Van más is akinek a gyerekének oda adták be?

Pár napja kijöttek rajta pöttyök és ma reggelre az oltás felőli oldalán megjelent egy fül mögötti nyirokcsomó. Ma 1 hete kapta az oltást. Lesz még rosszabb? Nálatok milyen tünetek voltak és mikor?



2023. júl. 18. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lányom a combjába kapott osztrák rendszer szerint 2-t (10 hónaposan az elsőt, 13 hónaposan a másodikat). Az első után 1 héttel volt fél napig tartó láza, a másik után semmi.

Fiam itthon kapja az oltásokat, popsiba adták be neki az mmr-t, semmi baja nem volt, se pöttyök, se láz, semmi.

2023. júl. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A lányom is karba kapta, neki semmi mellékhatása nem volt, még egy kósza láz se.
2023. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Fiam (4 éves) 1éves kora után az összes oltást a kezébe kapta, ahogy az mmr-t is. Volt már olyan vastag karja.

Lányom a combjába kapta eddig az összeset (21hós).


Mind a 2 gyereknél kb 7-9 nap után jőtt 1 nap magas láz, másnapra pöttyök. Igy 2 nap alatt lezajlott.

2023. júl. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem Magyarországon, szintén felkarba.

10 nappal oltás után lettek influenzás tünetei lázzal, antibiotikum lett a vége - hogy volt e köze az oltásnak ehhez, vagy csak szerencsétlen egybeesés, azt már sosem tudjuk meg.

2023. júl. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Nyugat Europa-, felkar.


Izomba kell adni, teljesen mindegy, hogy karizom vagy labizom.

2023. júl. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyíregyházán mindent vállba adott a doki.
2023. júl. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

5. Egyáltalán nem kell izomba adni, subcutan is lehet.

És mondom, a leírásban volt hogy kisgyerekeknek javasolt combba, az ismétlő a nagyoknak pedig felkarba. Biztos nem véletlen írták bele így. 🤷‍♀️

2023. júl. 18. 13:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Popsiba nem szabad, semmilyen vedooltast mar. Ott háj van, nem izom. Eleg durva muhiba szerintem.
2023. júl. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jaj dehogy nincsen izom 8-as. Megfelelő helyre beadva megfelelő nagyságú tűvel adunk oda izomba injekciót.
2023. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azóta a kisfiam fejecskéjén is megnagyobbodott 2 oldalt egy-egy nyirokcsomó (nem a nyakán, konkrétan a fején, hátul). Sosem láttam még ilyen helyen nyirokcsomó duzzanatot, elég ijesztő. Tudom, dolgozik az immunrendszer, de teendő szerintetek mikor van vele? Egyelőre nyhe hőemelkedése volt csak délután. Mérem amint melegnek érzem.
2023. júl. 19. 21:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!