Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kormányablaknál autizmusdiagnó...

Kormányablaknál autizmusdiagnózis után lehet-e így?

Figyelt kérdés

Azt mondták ha apa igényli a gyest, akkor nem vonnak gyodból. Eddig oké, de ha bemegyünk én lemondom, őneki jár,még ugye nincs 3 éves, de 10 éves koráig adják. Csakhogy ezzel egyidőben én beadom a gyodra és emelt családira, akkor a rendszer elfogadja? Vagy a gyodra majd akkor adjam be, ha megjött a nyilatkozat, hogy apa kapja a gyest?

Elvesztem, mert olyan kérdések vannak mikortól igényled, kapott e más ezidőben juttatást, ugye 2 hóra visszamenőleg járna a gyes és az emelt családi, dehát a gyest kaptam, úgyhogy azt nem kell -2 hónapra. Nem akarok csalni, nem akarom, hogy rosszul töltsem ki és baj legyen.

Valaki érti ezt?


2023. aug. 1. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Ügyfélkaputok nincs? A gyest és az emelt csp-t ott egyszerűbb lenne. Ha te lemondod a gyest, apuka a következő naptól tudja igényelni. Te közben az emelt családit intézheted.

Mi is ugyanezt csináltuk, amit ti. Én megigényeltem az emelt családit, a férjem ezzel egyidejűleg a gyest. Még aznap emailben meg is jött a határozat. Emelt csp csak akkor jár visszamenőleg, ha nem most állították ki róla a papírt, hanem legalább 2 hónappal ezelőtt.

Ha a kormány ablakban intéztek mindent, egyszerre nem fog menni, mert a gyod más ügykör, nem ugyanazok az ügyintézők foglalkoznak vele, mint a családtámogatásokkal. Ez nem a MÁK-hoz fut be.

Először intézzétek a gyest és a csp-t, mert nálam az első kérdés volt gyod igénylésnék, hogy kapok e emelt csp-t, és a gyes kinek a nevén fut.

2023. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Illetve ha betölti a 3 éves kort, akkor kell csak vinni a gyes hosszabbítás miatt a súlyos fogyatékossági papírt, vagy előbb is leadható?
2023. aug. 1. 21:37
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nincs ügyfélkapunk sajnos.

Akkor megigénylem az emelt családit, férjem igényli a gyest.

De mivel nincs 3 éves a gyerek, így jelölni kell, hogy beteg, vagy ha betölti a 3 évet újra be kell menni?

2023. aug. 1. 21:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem tudom. Nálunk már 4 volt, mikor először megkaptuk a gyes papírt. Szerintem vigyétek, és a nyomtatványon addig azt a rublikát hagyjátok üresen. Ott majd segítenek ebben.
2023. aug. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Írtam egy újat, eldöntik melyik kell.
2023. aug. 1. 22:03
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehetett mindent. Előbbi lemondási időpont került a gyes papírra. Aznapi ogénylés a gyodra.
2023. aug. 8. 14:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!