Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bevinnétek így bölcsibe?

Bevinnétek így bölcsibe?

Figyelt kérdés

Kisfiam éjszaka kicsit betaknyosodott. De szívni nem kellett neki. Fújtam orrsprayt 2x, aludt is. Néha bedugult neki, meg szörcsögött, olyankor kicsit forgolódott, de aludt.

Beszoktatós a bölcsibe. Már tegnap ott is aludt. Most nem tudom, mit csináljak? Bevigyem? Semmi más baja nincs, nem lázas, nem köhög.

Vagy maradjon inkább itthon?

Nyilván ha beviszem, és 1 óra múlva hívnak, hogy nincs jól, akkor érte tudok menni, még nem dolgozom.


2023. szept. 21. 06:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Gyanús, hogy délutánra már romlani fog a helyzet, de én attól még bevinném. Tudom, xar anya vagyok, de én vittem a gyereket bölcsibe, amíg egyértelmű baja nem volt, vagy a bölcsiben szóltak, hogy másnap tartsam otthon.
2023. szept. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez a "ma még kibírja!" minősített esete. Ma még beviszem, délutánra csatak beteg. Egyébként a legtöbb vírus a tünetek előtt 1-2 nappal már fertőz, de a legfertőzőbb az első napokban. Jobb esetben nem lesz komolyabban beteg, csak folyik az orra pár napot, és csak a csoporttársak közül 3-4 fog kidőlni 3-4 nap múlva. Érthetetlen jelenség lesz.
2023. szept. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem többet árt a beszoktatásnál egy rossz közérzettel bent töltött nap, mint két kihagyott. Úgyhogy nem vinném.

Ráadásul tisztelem a többi gyereket és szülőt annyira, hogy nem akarom továbbadni. Pont a beszoktatás időszaka, amikor minden új, mindent megnéz, mindent megtapogat, százszor nagyobb eséllyel fertőz, mint ha leül egy autóval egy órára valahová.

2023. szept. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Vinném.
2023. szept. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném. Nem is vittem a lányom. Jól tettem, mert délután már ömlött az orra, ma reggelre meg hurutos köhögése lett.
2023. szept. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Mivel még nem dolgozol, így a helyedben lehet nem vinném. Mondjuk dolgozó szülő már nem engedhet meg sajna ilyen "luxust".
2023. szept. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Mivel beszoktatós és még nem dolgozol nem vinném, nem is lenne kérdés.

Az oviba ilyenkor én még beviszem ha fújja 1-1x az orrát, és nem egyértelmű hogy lenáthásodik vagy ennyiben marad, mert volt már ígyis-úgyis, de ha otthon lennék és nem dolgoznék, akkor inkább otthon tartanám még erre is, és kivárnám hogy mehet vagy nem.

2023. szept. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Én vittem az enyém. Szintén beszoktatás alatt. Mivel ott ülve láttam milyen állapotban van a többi gyerek, az én gyerekem nyavalyája azzal a 2 szipogással, meg egy orrfújással semmi. Nem, nem lett rosszabb utána, sőt.
2023. szept. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Vinnem persze.
2023. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Végül itthon maradt. Inkább most maradjon 2 napot, mint hogy esetleg egész jövő héten itthon kelljen lennie. Most van 4 nap a hétvégével együtt, hogy rendbejöjjön.

Amúgy a kisgyermek nevelő mondta, hogy egy másik kisfiú is taknyos lett, ő már tegnap sem volt. Egyelőre négyen vannak csak a csoportban, szóval most a fele beteg. :D

2023. szept. 21. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!