Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bevinnétek a kórházba ilyen...

Bevinnétek a kórházba ilyen esetben a gyermeketeket? Asztma

Figyelt kérdés

14 hónapos a kislányom, asztmás.

Pár napja náthás, tegnap óta köhög is, hurutosan. Ma este hallottam, hogy sípolt kilégzéskor. Befújtam Ventolinnal, elmúlt neki, most leraktam aludni.

Be kellett volna mennem vele a kórházba? Vagy ilyenkor mit kell csinálni?


2014. nov. 22. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha reagál a Ventolinra,akkor nem kell vele rohanni az orvoshoz.
2014. nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Amíg otthon tudjátok kezelni a helyzetet, addig nem kell bevinni.
2014. nov. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a ventonlinra reagál és azóta minden rendben, akkor nem kell bevinni. Ha nem érzed megnyugtatónak hétfőn azért konzultálj a gyerekdokiddal (vagy pulmonológusoddal).
2014. nov. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem fulladt csak sípolt. Eddig ilyen nem volt, mert minden alkalommal fulladt is, így azonnal mentünk a kórházba.

Jól kiszellőztettem nála, ránézek többször. Tehetek még valamit?

Ha minden oké lesz, azért el kell vinnem hétfőn a gyerekorvosunkhoz?

2014. nov. 22. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Én elvinném, mert hallhat olyat a tüdőn, amit te nem. Plusz vannak egyéb gyógyszerek is a ventolinon kívül, amik segíthetnek, jönak láthat. Nagyon pici még, ezzel nem szabad játszani. Az enyém 10 éves, már ritkán van roham, de mindig ragaszkodok a dokihoz, hogy hallgassa meg.
2014. nov. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha bp-i vagy igen tehetsz! A szemlőhegyi barlangba vidd el szombat vasárnap kb. 1 óra a túra, és addig a teljesen tiszta levegőt szívjátok. A lányom volt asztmatikus allergiás, nem tudtam vállalni a hétközbeni kúrákat (orvosi beutalóval reggel, illetve este lehetett volna menni minden nap ingyen), így jobb híján hétvégén fizettem a belépőt. 3. hétvégén megkérdezte a vezető, hogy ennyire tetszik a barlang, amikor elmondtam miért járunk oda, megengedték, hogy a túra végén a az első teremben maradjunk és csak később menjünk fel. Nagyon jót tett a lányomnak! Ha nem vagy pesti, akkor pedig hideg párásítót vegyél és tegyél bele salvus vizet (gyógyszertárban lehet kapni!)
2014. nov. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem pesti vagyok, az ország másik végében lakunk. Ebben a nyamvadt városban még 1 normális sószoba sincs.

Párásítónk 2 is van, úgy vettem észre, semmit sem használ neki.

Elvittem ma délelőtt ügyeletre, megnyúlt a kilégzése, kapott teofillines kúpot.

2014. nov. 23. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!