Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lepkehimlő van lányom ovijában...

Lepkehimlő van lányom ovijában. Én 34 hetes terhes vagyok és nincsen ellene ellenanyagom, megnézettem. Meddig nem vinnéd a gyereket oviba?

Figyelt kérdés

Eddig 1 fertőzött van, tehát most indult a járvány, az az 1 pont a csoportjukban... Lehet már ígyis késő.😕


Te meddig nem vinnéd a gyereket oviba? Mennyi idő míg átfut ez 130 gyereken? A lappangási ideje 4-21 nap.

Szülés előtt amúgy is 1 hetet itthon akartam tartani és szülés után is kettőt.

Már nagyon sokat hiányzott szülői és orvosi igazolással is sajnos...😕



jan. 23. 19:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%
Én se vinném. Off,de mi ez a sok lepkehimlős mostanában.:\ Gyerekkoromban még csak hallani se hallottam erről.
jan. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Időnként felüti a fejét. 5.gyerekbetegségnek is hívják. Testszerte olyan kiütések jelennek meg mint a csalánkiütés. Nehéz diagnosztizálni, mert nem mindig okoz egyértelmű tüneteket. Fertőzni addig fertőz, míg a kiütések meg nem jelennek. Nincs vele teendő, spontán gyógyul és nem kell otthon tartani vele a gyereket. A magzatra veszélyes, de gyermekekre nézve csak nagyon kis százalékban okoz szövődményt. Mondhatni ártalmatlan.
jan. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nyíregyházán is van a lányom iskolájában.
jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van most az oviban, a gyerekeken alig látszik, hogy bajuk lenne, gyakorlatilag 90% tünetmentesen átvészeli. Terhesen nem vinném a lányaimat.
jan. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Boltba is össze lehet vajon szedni? Még nem ovis a lányom,csak elgondolkoztam így kismamaként. Elég para azért ebben az esetben.
jan. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol. Nem tudhatod ki fertőzött, mert a pöttyök megjelenése előtt fertőz és nem is mindenkin jönnek ki a kiütések.
jan. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Akkor ez így elég lutri és veszélyes.
jan. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Megszultel? Otthon maradt az ovis? Elkaptad?
márc. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm az érdeklődést.🙂 Végül nem vittem oviba. Azóta is itthon van, élvezi a kishuga társaságát.🥰 A terhesség végén nézettem azért 2x is ellenanyagot, szerencsére negatív lett. Most 2 hetet a kicsi születésétől számítva itthon tartom, de a védőnő szerint tartsam még ameddig tudom, mert csúnya vírusos fülgyulladás is tombol. Az ovi szerintem már nem fogja engedni, hogy ne vigyem. Január eleje óta nem ment oviba.🫤 Olyan kellemetlen nekem, de azt sem akarom, hogy a picire ráhozzon most frissen valamit.
márc. 10. 11:12
 20/20 anonim ***** válasza:
Megertik az oviban es nem lesz gond. En 1 evig nem vittrm a nagyot covid alatt mert akkor szultem. Nem szoltak erte,pedig 6 evesnek mar iskolaelokeszito is van elvileg
márc. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!