Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Jeleznem kellene ezt a bölcsiben?

Jeleznem kellene ezt a bölcsiben?

Figyelt kérdés

Kisfiammal ma voltunk vérvételen. Délután hívott a doki, hogy vashiányos, és lehet, hogy gilisztás. Ezt az eredmény alapján feltételezi. Kapott gyógyszert, de azt mondta, mehet bölcsibe, mivel ott szedte össze. Meg nyilván a gyógyszer hatására ha tényleg az, akkor neki nem lesz. Na de ha újra összeszedi?

Meg nem tudom, ilyenkor ha kihajtja belőle a gyógyszer, akkor az látszik a pelenkában is? Szóval akkor mindenképpen szólni kellene, hogy ne lepődjenek meg, nem?


febr. 6. 15:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, a székletében sosem láttunk erre utaló jelet, és nem is viszket neki, nem vakarja.

Annyi, hogy nyugtalanul alszik, de ez persze ezer más okból is lehetséges.

febr. 6. 15:58
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Igen, szólni kell. Már csak azért is mert akkor szólnak a többi szülőnek és fokozottan fertőtlenítenek is.
febr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Hát érdekes doki, ha feltételezett gilisztaval közösségbe engedi... Nem szólni kell, hanem nem vinni a gyereket. Gondolj mar bele, a többi is simán elkaphatja tőle. Csinaltassatok széklet tenyésztés, és ha negatív, akkor menjen a gyerek.
febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kérdeztem az orvost, nem kell-e tenyésztés? De azt mondta, felesleges. A vérében a nem tudom milyen érték emelkedettsége erre utal, kapja a gyógyszert.
febr. 6. 16:15
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekközösségekben ugyanolyan “szépen” terjed, mint a tetű..

Több, mint valószínű, hogy látszani fog a pelenkában is, igen. Mindenképpen szólj, arról is, hogy már kezelitek.

Nem szokott viszketni az ánusza főleg esténként? Arra figyelj oda, hogy rövidre legyenek vágva a körmei, mert ha megvakarja, aztán később esetleg a szájához ér, vagy egyebek akkor visszafertőzheti magát.


Viszont érdemes lenne székletmintát leadnotok (amivel annyi baj van, hogyha korai szakaszban van a férgesség, akkor még nem 100% hogy kimutatható) illetve szoktak mintát venni a popó bőréről (nem fájdalmas) hogy lássák van-e pete.


Ja és fontos, hogy magas hőfokon mosd ki az ágyneműjét, fertőtlenítsd a játékait.


Kicsit kesze-kusza lett, bocsi.

febr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Na meg azt is mondta, hogy mivel ez feltételezés, nyugodtan menjen. A gyógyszert is inkább kapja, ártani nem fog akkor se, ha nem az.

Nekem ez kicsit fura.

febr. 6. 16:17
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem vakarja, nem viszket neki látszólag. Pelenkás még, szóval vakarni nem is tudja amúgy.

Kérdezte a doki, hogy van-e nagyobb tesó, unokatesó, aki ovis? Mondom nincs, de a kicsi bölcsis. Jaaaa, akkor valószínűleg onnan van.

Mondom az tök jó.... csak ha a többiek nem tudnak róla, akkor vissza is fertőzhetik egymást is.

febr. 6. 16:25
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Meg nem csak az a lényeg hogy visszafertőzik a te gyereked, hanem hogy a másik ne kapja már meg a tiedtől ha nem muszáj.
febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyíték nélkül SEMMIT se mondanék a bölcsiben.


Ez a "lehet,hogy gilisztás" ez SEMMI!!

febr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Derjaderja ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem. A gyerekek gyakran vashiányosak. Utalt még bármi gilisztára?

Én elvinném másik orvoshoz is.

febr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!