Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Jeleznem kellene ezt a bölcsiben?

Jeleznem kellene ezt a bölcsiben?

Figyelt kérdés

Kisfiammal ma voltunk vérvételen. Délután hívott a doki, hogy vashiányos, és lehet, hogy gilisztás. Ezt az eredmény alapján feltételezi. Kapott gyógyszert, de azt mondta, mehet bölcsibe, mivel ott szedte össze. Meg nyilván a gyógyszer hatására ha tényleg az, akkor neki nem lesz. Na de ha újra összeszedi?

Meg nem tudom, ilyenkor ha kihajtja belőle a gyógyszer, akkor az látszik a pelenkában is? Szóval akkor mindenképpen szólni kellene, hogy ne lepődjenek meg, nem?


febr. 6. 15:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen, a vérképben egy emelkedett érték utal még arra.
febr. 6. 19:19
 12/15 anonim ***** válasza:
37%
Semmi eredmeny nem mutat a verben a gilisztara. Ebben dolgozom, nagyon jol tudom. A giliszta ugyanis NEM a veraramban van, ennyire logikus. Nem kell mindent elhinni, logikusan gondolj csak bele. Gondolom jutalekot kap a doki a felirt gyogyszerert.
febr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
febr. 6. 23:01
 14/15 anonim ***** válasza:

Ahogy te is linkelted, egy fél oldalnyi dolog okozhat megemelkedett értéket, de a doki pont tudja, hogy gilisztás. Ez két okból lehet.

1, Magasról carik rá. Ha mégsem ez, akkor majd kesz más tünet, akkor majd kitalál valami mást.

2, Már volt(ak) igazoltan gilisztás betege(i) az adott bölcsiből, de a titoktartás miatt nem mondhatja...

Azért én nezetnék egy tenyésztést és ennek tükrében szólnék vagy nem szólnék. Egyébkent, ha szólsz a bölcsiben, arra készülj fel, hogy ti lesztek a fertőző góc sok szülő szemében. A baratnőmék jártak így. A gyerek csoportarsa a putrisoron lakott, a fején jól láthatóan hemzsegtek a tetük. Mikor a barátnőm közölte, hogy nem megy a gyerek, mert lakói vannak, az adott gyerek anyja éa rokonsága még meg is fenyegette, hogy hogy miket csinál, ha a gyerek újból megfertőzi az ő védtelen lányát... Az óvőnők meg hallgattak mint a 💩 a fűben.

febr. 7. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nálunk titoktartás van. Szóval ha valamelyik gyereknek hasonló baja van, nem mondják meg, hogy kitől indult. Hiszen adott esetben nem is biztos, hogy az a gyerek az első, csak az ő szülője jelezte először.

Volt száj-kéz-láb is ősszel. Én jeleztem, hogy az van, kiírták a csoportban név nélkül, hogy ilyen betegség van, mindenki figyelje a gyereket. Aztán elcsíptem egy anyukát az öltözőben, hogy jaj, hát az ő gyereke is kiütéses volt, de az biztos csak ekcéma. Vagy nem. Ki tudja, csak mondjuk ő nem jelezte.

Legutóbb lepkehimlő volt, ott se írták ki, kinek van, csak hogy van.

Na mindegy. Nyilván a doki azért írta fel egyből a gyógyszert, mert a tenyésztés nem 1-2 nap. És hogy addig se fertőzzön, meg ne szaporodjanak, ha tényleg az.

febr. 7. 06:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!