Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van esélye meggyógyulni a...

Van esélye meggyógyulni a kisbabának ha tüdőgyulladással együtt született?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 21:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, és jobbulást a babának!!!

Mi nemrég jöttünk haza a koraszülöttről, szintén nem volt koraszülött a babám, túlhordás miatt kellett indítani. Születése után 2 órával légzési elégtelenség lépett fel nála, elvitték a korára, 3 napig nem is láthattam. Ugyanazt átéltem, mint ti, teljes kétségbeesés. A kivizsgálás után légzéskönnyítőt kapott meg antibiotikumos kezelést.

A doktornő nekünk így mondta, általános fertőzés, tüdőgyulladással. Lehet, hogy már a méhen belül fertőződött, lehet, hogy szülés közben, lehet a szülőszobán, ezt ők utólag nem tudják megállapítani.

Addig kellett ottmaradnunk, amíg a vérképéből nem látták, hogy lement a gyulladás.

Most már 3 hónapos, makkegészséges, erős baba!!!

Gondolom, a feleséged látogathatja a picit!

Ott ahol mi voltunk, 3 óránként lehetett hozzájuk bemenni szoptatni. Én mindent megtettem azért, hogy legyen tejem ilyen körülmények között is, mert az anyatej erősíti az immunrendszerét, segíti a gyógyulást. Nálunk ebből volt egy kis harc, mert a korán tápszerezik a babákat, ha kell, ha nem, ezért kissé erősködnöm kellett, hogy ne tápszerezzék be, mert szoptatni szeretném.

Nem tudom, ti melyik városban vagytok, de biztos jó kezekben van a baba, és meg fog gyógyulni. Szerintem amint lehet látogasd meg te is, az apukákat is beengedik.

Na az én férjem még aznap becsörtetett a korára, hogy hol a fiam, mert elvitték a feleségemtől, azt sem tudjuk, él-e még, látni akarom! Kedvesen megmosolyogták az aggódó apukát, majd megmutatták az inkubátorban lévő picit, hogy megnyugodjon.

Gyógyulást nektek, és megírod majd, ha jobban van a baba?!

2013. szept. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Hello! Már biztatóbb a mai nap. A légzés is jobb és a táplálás is szájon keresztül megy, a gyulladás is csökkent, ott anyatejet adnak nekik. Az asszony menne, de a császár miatt még nem engedik, de lassan fogják engedni. Látogatás nincs csak ablakon keresztül lehet nézni, az anyát be fogják engedni akkor is ha nem tudna szoptatni, de senki mást nem engednek be. Köszönöm szépen a választ és a biztatást! Üdv!
2013. szept. 27. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!