Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akiknek bölcsis a gyerkőc...

Akiknek bölcsis a gyerkőc milyen adag ételt adnak ott? Tízórai, ebéd , uzsi?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok más bölcsibe hogy van.

Nálunk a tízórai 1/5 banán kb 3 cm, vagy 1 negyed alma.

Ebédre kb egy marok étel. Heti 1x van leves. Ha leves van, második nincs.

Ha nyár van, kint vannak az udvaron, akkor nem kapnak tízórait, hanem 2 liter vízbe csavarnak 1 narancsot bele azt osztják szét.

Stb.


2022. aug. 30. 09:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk ettől nagyobb adagokat adnak és lehet repetázni is.

A mi bölcsikben úgy szokták, hogy a gyümölcsöt feldarabolják és egy nagy tálra teszik, mindenki annyit vesz, amennyit szeretne. Ebédre egy (normális) fél felnőtt adagot kapnak. Uzsonna fél szelet kenyér vagy fél csavart stangli, de ha kér még a gyerek, akkor kap.

Ha kint játszanak az udvaron, akkor a tízórai gyümölcsöt is kint eszik meg, ha kirándulnak délelőtt, akkor dörmit kapnak tízóraira.

Nálunk szerintem pont elég a kaja. Ha még éhes a lányom, akkor eszik otthon (+ ugye jön még a vacsora). Szerintem az a gond, hogy a legtöbb családban már eltolódtak az adag mennyiségek. Egy 2 éves gyereknek még semmi szüksége napi 4-5 szelet kenyérre vagy 2 tányér csülökpörköltre.

2022. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%
wow, ez borzasztóan kevésnek tűnik! ha leves van, második nincs?? és akkor annyi az ebéd?
2022. aug. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
33%

Az tökéletesen rendben van, hogy VAGY leves, VAGY más, fölösleges a gyereket rengeteg ételhez szoktatni, másrészt leves után a legtöbb gyerek eleve nem eszik mást.

Az "egy marok" kaját nem tudom, hogy érted, szerintem a legtöbb ételt nem lehet marokkal mérni, illetve ez kicsit sem pontos mennyiség.

Egy bölcsis gyereknek egy kistányérnyi étel böven elég, nem kell felnött mennyiségeket enniük.

Délelött meg a narancsos víz kifejezetten értelmes ötlet,a legtöbb gyerek a bölcsiben reggelizik 8-9 között, 12-kor ebédel, közben semmi szükség még egy étkezésre, kevés gyömölcs böven megfelelö.

2022. aug. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%
2-es: gondolom, a "csak" leves nem sós víz két szem zöldségkarikával meg 5 db tésztával, hanem valami laktatóbb, tele zöldséggel, hússal és tésztával. (Mint felnöttek esetében a gulyás, babgulyás,vagy hasonló) Ez böven megfelel egy rendes étkezésnek.
2022. aug. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Minden gyerek ugyanannyi adag ételt kap, a 1,5 éves is és a 3 éves is.


2. :igen annyi az ebéd, ha leves van akkor ilyen palóc leves vagy gulyás leves vagy valamilyen krémleves. És kifújt.


Itt nincsen repeta.

Azt mondják meg van szigorítva minden grammra pontosan ki van mérve minden gyereknek.

Ha valamelyik gyerek nem eszi meg az ételt, akkor nem teszik félre, hanem a dadus megeszi. Láttam a 2 szememmel többször is, ott voltam, mikor be lett szoktatva májusba majd 1 hónapig.

2022. aug. 30. 09:59
 6/23 anonim ***** válasza:
59%
4-es, de azután is jólesik valami édesebb pl., a felnőtt is eszik utána egy palacsintát mondjuk. nem egy full második fogás, de mégis valami, ami "lezárja" az ebédet. gyümölcs.
2022. aug. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A marok étel kb a normál felnőtt adagnak az 1/6 oda
2022. aug. 30. 10:01
 8/23 A kérdező kommentje:

Nincs gyümölcs ebéd után soha.

Max tízóraira mint írtam.

2022. aug. 30. 10:02
 9/23 anonim ***** válasza:
57%
3-as, egész nap rohangálnak, mozognak (jó esetben). szerinted jó ötlet a reggeli (7-8) és az ebéd (11-12) között csak folyadékot adni nekik? szerintem ez egyszerűen kegyetlenség. az más, ha nem kér egy gyerek tízórait, de azért megkínálni meg kell. pl. egy kis joghurt tökéletes erre a célra, van benne tápanyag, nem is nehéz, hideg is, kifejezetten jólesik nyáron. annyira viszont nem laktató, hogy ebédre ne éhezzenek meg újra.
2022. aug. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%
8-as kérdező: ez meg egyszerűen baromira egészségtelen és nem is kiegyensúlyozott. mindennap kéne gyümölcs, akár többször is.
2022. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!