Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akiknek bölcsis a gyerkőc...

Akiknek bölcsis a gyerkőc milyen adag ételt adnak ott? Tízórai, ebéd , uzsi?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok más bölcsibe hogy van.

Nálunk a tízórai 1/5 banán kb 3 cm, vagy 1 negyed alma.

Ebédre kb egy marok étel. Heti 1x van leves. Ha leves van, második nincs.

Ha nyár van, kint vannak az udvaron, akkor nem kapnak tízórait, hanem 2 liter vízbe csavarnak 1 narancsot bele azt osztják szét.

Stb.


2022. aug. 30. 09:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Ez a furcsa nekem is, ezért tettem fel a kérdést hogy más bölcsibe ez hogy van.

Láttam, hogy megkérdezték a kisfiút hogy nem eszik? Azt mondta nem, fogta a dadus és maga elé vette megette.

Tehát nem várt vele 10 percet hátha megjön az étvágya.

2022. aug. 30. 10:14
 12/23 anonim ***** válasza:
58%

Úgy van grammra kiszámolva hogy a konyhásoknak jusson haza vinni...


Előző munkahelyemen az egyik kollégám felesége iskolai menzán dolgozott, a fél irodát ő látta el ingyen ebéddel...


Anyukám is iskolában tanít, ott is ez volt a helyzet, amíg nem borították a bilit. Látták a tanárok hogy csak egy csirke alsócomb volt egy adag, vagy egy kis hús, megkeresték az ételbeszállítót, hogy a szerződésben nem ez van. Kiderült, hogy az ételbeszállító a megfelelő adagot szállította ki, de konyhások csak a fél adagokat adtak ki, a többit vitték haza.

2022. aug. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
87%
Ez milyen bolcsode? A húgom kisgyermeknevelo. Kis adagokat adnak a gyerekeknek, pusztán azért, hogy ne pancsoljak össze feleslegesen, ha nem eszik meg mindet. Egyértelműen lehet repetazni, szoktak is. Banánt félbe szokták vágni, mert a tapasztalatuk alapján az átlag gyerek épp egy felet eszik meg, de annyi darabot kapnak, ahány gyerek van. A dadusok és a gondozonok is esznek velük, abból amit a kocsik kapnak: a munkajuk része, peldamutatas a kicsiknek.
2022. aug. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ennyitől a 2 éves lányom minden nap sírva jönne haza.

Igaz hogy magán bölcsi de a városunkban az államiban is annyit eszik a gyerek hogy jól lakjon.

Reggelire kapnak bundáskenyeret, virslit, szendvicset

Tízoraira kekszet gyümölcsel

Ebédre teljesen változatos finom ételeket. Természetesen levest és másodikat.

Uzsita gyümölcsöt, joghurtot, kalácsot...

Ez mellet annyi folyadékot kapnak amennyit kérnek. Persze olyan nincs hogy nem kérnek, próbálják minél.többször itatni őket.

2022. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

14-es vagyok.

Hol főznek nekik? Valami központi előírás biztos van az ételekre ugyanúgy mint az ovikban vagy az iskolákban nem? Azért az illetékest csak megkérdezném.

2022. aug. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk a reggeli 8 és fél kilenc között van. Gabonapehely, kenyér, kifli, stb. Tízóraira gyümölcslé 9-1/4 1o körül. Az ebédet már fél 12 körül elkezdik. 1/4 egytől általában két óra alvás, utána fél háromtól uzsonna. Aki kér, kap repetát.


Kérdező: te kisgyermeknevelő, vagy dajka vagy hogy ennyire pontosan tudod, mikor mennyit kapnak?

2022. aug. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Nem egyszer volt, hogy sírt a fiam mikor mentem érte, hogy éhes.

Egy negyed kifli a reggeli, egy ketté vágva és vagy az alja vagy a teteje a felének vajjal meg egy parizer vagy sonka néha.

Nem tudom de ez engem nagyon bosszant. Főleg amiket olvasok, szerintem átviszem máshova. Pláne hogy mindent nekünk kell vinni minden hónapban plusz 1500 ft a csoport díj.

Múlt hónapban volt a fiam születésnapja és már előre szóltak, hogy kötelező minden gyereknek vinni valamit. A minimum egy Kinder tojás és kis dobozos üdítő fejenként. Plusz ha úgy gondolom, vihetek be egy 16 szeletes tortát mert annyian vannak velük együtt. Meg a gondozóknak rostos üdítőt.

2022. aug. 30. 11:04
 18/23 A kérdező kommentje:
16.ha elolvastad volna amit írtam, majdnem 1 hónapig voltam a beszoktatásom bent a csoportba velük.
2022. aug. 30. 11:06
 19/23 A kérdező kommentje:
16 Ha kötekedni akarsz, akár el is húzhatsz innen
2022. aug. 30. 11:07
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez baromira nem normális, milyen bölcsi ez? O.O

Nálunk a torta meg a hasonlók amúgy ki vannak tiltva, nem ünnepelnek szülinapokat, de külön bölcsis eseményekre lehet bevinni ilyen-olyan nasit, előre egyeztetve, de az sem kötelező.

Amúgy kb az van nálunk is, mint amit az #1 írt. Ebédre egy normál felnőtt adag kb fele, reggelire fél szelet kenyér vagy kalács vagy hasonló, felvágottal, vajjal, zöldséggel, uzsonnára nagyjából ugyanez, tízórainál meg jellemzően szezongyümölcs (szeletekre vágva, kirakva egy tányérra és mindenki vesz, amennyit szeretne) vagy ha az nincs, akkor tejszelet vagy valami kis apróság. Levesnapokon van második, általában valami édesebb dolog, pl gulyásleves után mákos kocka vaníliasodóval meg ilyenek. Bármelyik étkezésnél lehet repetázni, nincs olyan, hogy egy gyerek enne még, de nem adnak neki. Nem azt mondom, hogy a menü minden pontjával mindig egyetértek, mert egy átlagos 2 évesnek szerintem nincs szüksége túró rudira meg vaníliasodóra meg reggelire túrós batyura minden egyes héten, de azért a mennyiség az teljesen rendben van, a gyerekre bízzák, mennyit enne. Ha valami külön jól esett a lányomnak, akkor amikor megyek érte, a gondozók mindig mondják, hogy ebből-abból kétszer is evett meg ilyenek.

De a mi bölcsinknek nem saját a konyha, ők ugyanattól a beszállítótól veszik a menüt, mint az iskola is. Lehet, hogy ha saját konyha lenne, akkor más lenne a helyzet, nem tudom.

2022. aug. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!