Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ebben az esetben kiirhatja a...

Ebben az esetben kiirhatja a doki a kötelező bölcsit, vagy hogy ajánlja azt ?nem bírom tovább

Figyelt kérdés

A kicsim nyelve le volt tapadva mar az elejetol, amit csak későn vettek észre, ezert annyira megszokta a cicizést hogy alig akar enni , folyton rajtam lóg, ölbe akar , reggel nagyon sokáig próbálom etetni de csak pár falatot eszik, majd megint cicit kér.

Egesz nap cici vagy ölbe. Este is ugy akar elaludni, reggel is hisztizik hogy nem akar felkelni míg nem kap, és én ugy erzem nem birom már .


Ha boltba megyunk ott is mondja, jatszoteren fel ora utan, es ugy erzem kikészulok.

Ráadasul a dokihoz ha megyünk ott is ordít amig a rendelőbe vagyunk, jóformán semmit se hallunk mit mond a másik.

Nagyon stresszes igy minden.


Othon is visit sokat, egyetlen szerencse hogy nem túl kozel van a ház a szomszédainkhoz.


Amikor -ritkán- de elmegy mamához, akkor jól eszik miutan felszabadult, a ferjemtol is ha nem vagyok othon elfogadja az etelt , de ö elég keson ér haza.

A tesóm gyerekeivel is jól eljátszik, egy kis idő elteltével. Olyankor jobban eszi az ételeket is, tehat ugy gondolom ez hianyzik neki, a gyerek társaság.


21hós , valamennyivel kissebb sulyal született, es most éppen hogy eléri azt a sulyt ami kell a korához, tehát a fő probléma hogy semmit nem akar csinálni ha a közelében vagyok.


A munkahelyem megszűnt a kovid alatt amikor terhes voltam, próbaltam munkat keresni , de a környéken nincs olyan amit összeegyeztethetnék jelenleg a bölcsivel, mivel a beszokatas utan rögtön kellene munkába alljak, de ezt sehol nem tudom megoldani hogy pont akkor kezdjek, mert a bölcsibe csak ugy vesznek fel ha már van munkahelyem , a munkahely pedig nem tudja először szerződést adni majd várni 2hetet míg beszokik a kicsi.


Gondolkodtam vállalkozásban (főleg ez miatt hogy mehessen a gyermekem bölcsibe) ha nincs más megoldás, de elég sok pénz kell hozzá az elején.


Majd mindenkepp dolgozni fogok, csak szeretném ha először rendeződne minden a picivel, beszokik, és lassacskán a szopiztatástol is megszabadulok


Nem kamu, rengeteget kínlódok egyedül, kozelemben se barát se család nincs( egyrészt mert nemrég költöztünk ide)


Nem kerek leszólást, higyjetek el minden tőlem tehetot megteszek ,


2022. szept. 21. 10:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%
Apuka hol van?
2022. szept. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Bébiszitter.
2022. szept. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Értem.

A maganbolcsihez is kell munkahely.

Apuka későn ér haza, keveset van velunk sajnos.

Beirattam az államiba, es október kozepétol sorra kerulnénk azt mondták, mar régóta felvagyunk iratkozva.

Abban az esetben ha addig nem talalnek munkat , arra gondoltam hogy hatha a doki nem tudna kiirni ..

Azért tettem fel a kérdést..


De értem amit irtok ..

2022. szept. 21. 11:19
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
Létezik az orvosi/védőnői ajánlás bölcsődei felvételhez. A nem bírok a gyerekkel nem ok orvosi ajánlásra.
2022. szept. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%
14: ITT a pont! :)
2022. szept. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
63%

Tudom, hogy le leszek boomerezve, de kérdező, ezt a helyzetet _te magad_ alakítottad ki, hogy matrica lett a gyereked.


Nem azt állítom, hogy mp-re be kell tartani, hogy 3 óránként ehet, és közben a saját ágyában pihen egy újszülött! De az állandó csecsenlógás és a 3 óránként között bőven van rugalmas átmenet.

2022. szept. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a dokinse "kötelező bölcsit" ír ki, hanem javaslatot ad arra, hogy a gyerek érdekét szolgálja az, ha közösségbe kerül. Erre orvosi indok pl a megkésett beszedfejlodes és hasonlók, vagy védőnői ajánlásnal fogyatékkal élő szülő.
2022. szept. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%

Ha nincs munkahelyed is bevehetik állami bölcsibe (ha van hely), csak bukod a gyed-et. De egy-két hónap, beszokik, te közben interjúzol és mehetsz dolgozni. Már ha van egyáltalán GYED-ed. Ha van is lejár lassan, szóval nem igazán értem a problémát.

Valamiért benned csak a cicit látja, valami félrement. Esetleg kérd szoptatási tanácsadó segítségét a leválasztásban.

Az pedig, hogy mondjuk orvosnál sír, mert fél, vagy sír mert megijed, vagy hisztizik, mert a dackorszakban van, stb. normális gyerek tulajdonság. Meg kell tanulni kezelni, megnyugtatni, stb. Mindenkinél eljön az a korszak, amikor a gyereke legalább egyszer hanyattvágja magát a bolt közepén és fejjhangon visítva követelőzik. Akinek gyereke van, az max sajnálkozva néz rád és nyugtázza, hogy de jó, hogy ezen már túl vannak... De mindenki gyerekének van rossz napja is, amikor nyűgös és nem tudja megvígasztalni igazán. Szóval ez nem ok, hogy orvos bölcsibe utalja a gyereket (nem is hallottam még ilyet).

Első nekifutásra azt mondanám ő összeköti a szeretetedet a cicivel. Akkor fordulhat elő, ha sokat komfortcicizett egészen pici korától, illetve mindig cicit kapott minden nyűgére. Ha leválasztod, vagy határt szabsz, hogy mondjuk csak este van cici, ellenben megtalálod a módját a szeretet, megnyugtatás más módú kifejezésének akkor kiegyensúlyozott gyerkőc lesz, meglátod.

2022. szept. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
60%
De adnak előre is szerződést, állásinterjú, visszahívnak, bemész, megbeszélitek mikor tudsz kezdeni, és azt írják a papírra. De akár szabadsággal is kezdheted a munkádat. Nem értem ez miért kifogás. A beszoktatásra elég 2-3 nap is, nem kell egy egész hét. A szoptatást meg már rég abba kellett volna hagynod, olyan nincs hogy nem megy. Nem adsz neki és kész, akármennyire hisztizik.
2022. szept. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gyerek társaság hiányzik neki, hanem a szeretetteljes következes szabályok. A feszültség mentes hétköznapok, hogy örömmel legyenek vele.

A mamánal azért eszik mert leteszi elé és eszik, lefoglaljak szívesen foglalkoznak vele, nem nyűgként tekintenek rá. A gyerek mindent megerez és tükröt mutat. Amilyen nyűgös, hisztis, semmi se jó vagy te most, ő pont ezt adja vissza.

2022. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!