Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ebben az esetben kiirhatja a...

Ebben az esetben kiirhatja a doki a kötelező bölcsit, vagy hogy ajánlja azt ?nem bírom tovább

Figyelt kérdés

A kicsim nyelve le volt tapadva mar az elejetol, amit csak későn vettek észre, ezert annyira megszokta a cicizést hogy alig akar enni , folyton rajtam lóg, ölbe akar , reggel nagyon sokáig próbálom etetni de csak pár falatot eszik, majd megint cicit kér.

Egesz nap cici vagy ölbe. Este is ugy akar elaludni, reggel is hisztizik hogy nem akar felkelni míg nem kap, és én ugy erzem nem birom már .


Ha boltba megyunk ott is mondja, jatszoteren fel ora utan, es ugy erzem kikészulok.

Ráadasul a dokihoz ha megyünk ott is ordít amig a rendelőbe vagyunk, jóformán semmit se hallunk mit mond a másik.

Nagyon stresszes igy minden.


Othon is visit sokat, egyetlen szerencse hogy nem túl kozel van a ház a szomszédainkhoz.


Amikor -ritkán- de elmegy mamához, akkor jól eszik miutan felszabadult, a ferjemtol is ha nem vagyok othon elfogadja az etelt , de ö elég keson ér haza.

A tesóm gyerekeivel is jól eljátszik, egy kis idő elteltével. Olyankor jobban eszi az ételeket is, tehat ugy gondolom ez hianyzik neki, a gyerek társaság.


21hós , valamennyivel kissebb sulyal született, es most éppen hogy eléri azt a sulyt ami kell a korához, tehát a fő probléma hogy semmit nem akar csinálni ha a közelében vagyok.


A munkahelyem megszűnt a kovid alatt amikor terhes voltam, próbaltam munkat keresni , de a környéken nincs olyan amit összeegyeztethetnék jelenleg a bölcsivel, mivel a beszokatas utan rögtön kellene munkába alljak, de ezt sehol nem tudom megoldani hogy pont akkor kezdjek, mert a bölcsibe csak ugy vesznek fel ha már van munkahelyem , a munkahely pedig nem tudja először szerződést adni majd várni 2hetet míg beszokik a kicsi.


Gondolkodtam vállalkozásban (főleg ez miatt hogy mehessen a gyermekem bölcsibe) ha nincs más megoldás, de elég sok pénz kell hozzá az elején.


Majd mindenkepp dolgozni fogok, csak szeretném ha először rendeződne minden a picivel, beszokik, és lassacskán a szopiztatástol is megszabadulok


Nem kamu, rengeteget kínlódok egyedül, kozelemben se barát se család nincs( egyrészt mert nemrég költöztünk ide)


Nem kerek leszólást, higyjetek el minden tőlem tehetot megteszek ,


2022. szept. 21. 10:37
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
65%
16, ez nem igaz. Nekem igazi matricababám volt, ölbenalvás, mellemen lógás 0-24. Mégis 15 hónaposan elválasztotta magát. Itt valami nem stimmel a kerdezőékkel, de az nem az iszsz. Én megiscsak megpróbalnám a dokit vagy a védőnőt, mert az, hogy egy 21 honapos semmit nem eszik, csak szopik, minden, csak nem normalis. Bölcsiben latná a többieket, bogy esznek, talán ő is akarna. Én meg egy labort is csinaltatnek, szerintem total vashiányos lehet az a gyerek.
2022. szept. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Derjaderja ***** válasza:
37%

Az én kisfiam is 21 hónapos. Ő is nehezen hozzátáplálható, és nála is megvan ez, hogy idegen helyen cicit kér.

Összességében viszont már terelhető, igazàból csak az altatáshoz meg éjjel/reggel szopizik.

Ő is dackorszakos, ami viszont azzal jár, hogy ezért vagy azért vagy mindenért balhézik.

Nálatok talán összecsúszott a kettő.


Ezek az ötleteim vannak:

- rituálé az érkezésekhez, gyertya ilyesmi, legjobb lenne ha apa is ott lenne és a közös családi étkezés fogalmát megismerné. Vegyétek oda az asztalhoz, kóstolgathasson. Hétvégén csak otthon van apa

- kezdj el vele alkudozni a nappqli ciciken pl játszón tereld el a figyelmét (de megjegyzem, nekem még 2-3 hónspja is becsúszott olyan helyzet, hogy ilyenkor engedtem. A nagyobbik gyerekem sose csinált ilyet, már 9 hónsposam csak alváshoz szopizotr, szépen etethető volt.)

- ne hibáztasd Magad, lehet rugalnatlan karakter vagy vmi baja van, amit még nem látni. Kicsit olvass utána a dackorszaknak, mert teljesen normális jelenségre (orvosnál sírás) is kétsegbeesel

- nevelési tanácsadót keresd fel

- keress vkit aki picit sétal vele, vigyáz rá, ha ki vagy merülve, akár egy baby sitter heti pár órában. Vmi anyacsoport vagy babás klub is jó


A bölcsi szerintem nem jó megoldás, trauma lenne és kudarcélmény Neked. Nem minden magànbölcsibe kell amúgy munkàltatói.

2022. szept. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Derjaderja ***** válasza:
31%
Esetleg fogzás nem lehet? Fiamnak két kisörlő is egyszerre jön. Akkor bekenésre javul a gyerek
2022. szept. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
8%

3,5 éves gyerekem még szopizik, mégis 1, pikk-pakk beszokott a bölcsibe (2,5 évesen), majd pikk-pakk az oviba; 2, gyönyörűen kezelhető; sose volt, hogy üvöltve követelte volna a mellem nyilvánosan, már jóval azelőtt megtanulta, hogy "hol jár cici", hogy beszélni kezdett, pedig isz kapta kb.1,5 éves koráig, onnantól meg ésszel.

Ez nevelési hiba.

De igazság szerint erre is kaphatsz védőnői vagy orvosi bölcsi javaslatot. Pont arra hivatkozva, hogy az elszúrt nevelést korrigálják.

De ehhez végig kell járni az utat: háziorvos ad neurológushoz beutalót, kivárod az időpontodat, ő jól leszúr a sárga földig és mehet a gyerek.

2022. szept. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!