Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ilyen helyzetben mit tennétek?

Ilyen helyzetben mit tennétek?

Figyelt kérdés
Ma kezdtük a bölcsis beszoktatást. Volt egy kicsi, aki valami brutálisan köhögött, taknyos volt, piros, könnyes a szeme, folyton lefeküdt, egyértelműen látszott, hogy beteg volt. Mégis a nevelők egy szót sem szóltak, megsimogatták és hagyták. Ellenben ott volt egy másik gyerek, aki a szomszédunk, tudom hogy múlt héten konkrétan semmivel otthon kellett maradnia. Nem volt beteg egyáltalán. Ma pedig hallottam hogy mondják, hogy mindjárt hívják az anyját, mert még mindig beteg a gyerek. Semmi baja nem volt! Vidáman, jókedvűen és nagyon aktívan játszott, se egy szipogás, se egy köhintés..hát nem tudom, nekem ez ma rögtön az első nap kicsit sokkoló volt. Azt sem tudom kinek tehetném szóvá, mert a vezető és a nevelő testvérek😐
2023. szept. 18. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem lehet hogy a kicsi akit te betegnek véltél az amúgy allergiás?

Másrészt pedig neked semmit sem kell senkinél szóvá tenni, amíg téged nem érint ez a helyzet. Majd a szomszéd gyereknek intézi az anyja, ahogy akarja. Nem a te dolgod.

2023. szept. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy az elso irja, semmi kozod hozza, sok minden lehet.
2023. szept. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az nem allergia volt. Akkor ha miatta beteg lesz a gyerekem én is vihetem? Majd allergiára fogom
2023. szept. 18. 14:16
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a másik gyereknek már korábban hívták az anyját.
2023. szept. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
A virusok a tunetek megjelenese ELOTT fertoznek ( biologia altalanos iskola ), igy ha beteg is lesz a gyereked nem tudod kitol kapta el, mert olyantol akinel meg nem volt tunet.
2023. szept. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Első gyerek ugye? Majd rájössz milyen igazságtalan az élet. És azt is megtanulod hogy olyanba nem dumálunk bele, ami nem a mi dolgunk. Az pedig hogy betegen viszed a gyereked...nem a gondozónővel tolsz ki, ugye tudod?! Sajnos ebben a helyzetben neked nincs tennivalód.
2023. szept. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Akik szerint a kérdezőnek semmi köze hozzá, ugye ti se problémáztok, ha a ti gyereketek mondjuk kórházba kerül azért mert más betegen bevitte az övét?
2023. szept. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván baromi bosszantó, hogy más behordja betegen a gyerekét és emiatt a sajátunk elkapja, de sajnos bele kell törődni, hogy ez így működik. Én azt a gyereket sajnálom, akit ilyenkor beadnak és nem inkább otthon ápolja anyuka/nagymama.
2023. szept. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

6 vagyok

3 gyereket nevelek, járnak, jártak közösségbe. És bizony baromi bosszantó az ilyen, főleg úgy hogy én nem vittem betegen ( értsd: többet volt itthon eleinte mint bölcsiben, oviban), de azon kívül hogy dühöngtem mást nem tehettem. Vannak ilyen pofátlan,leszarom szülők és lesznek is minden közösségben sajnos, de nem tudsz vele mit tenni.

2023. szept. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
De, lehet tenni, fel lehet nyomni őket a gyerekjólétinél. Ott hivatalból kivizsgálják, ha nem is kapnak büntetést elég gáz ez a szülőknek. És lehet névtelen jelzést is tenni
2023. szept. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!