Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Volt olyan aki a sok betegség...

Volt olyan aki a sok betegség miatt inkább kivette a bolcsibol a gyereket?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve. 2 évesem szeptemberben kezdte a bölcsit. Szereti is szeret járni..mar ha jár.


November óta gyakorlatilag folyamatosan beteg. Soha el nem múló takony... köhöges, fül fájás. Őszintén igazán megvisel ez engem, agyalok rajta hogy kivegyem-e a bölcsibol. Csak az a baj hogy a munkám szeretem, a hely ahol dolgozom mindenben tökéletes, és nyilván a pénz is jól jön azért mentem vissza dolgozni.


Csak közben meg fáj nézni hogy azenved a gyerekem, egy sima orrfolyással van itthon 1 hete, nagyon sokat kell szívni neki, szivjuk is gyakorlatilag folyamatosan erre estére elkezdett fájni a füle...1 órát sírt visitva. Se láz se semmi csak sírt és mondta hogy fáj a füle. Ugyanez volt decemberben is, november végén is. Orvos annyit mondott hogy infralampat használjuk. Meg hogy igen kicsitpiros a füle...


Béres cseppet, D, C vitamint kap minden nap.


4 hét hiányzás után ment 1 hetet multheten és ugye ismét itthon van. Nem jó ez így már senkinek, nem tudom mi tévő legyek. :(


jan. 18. 23:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Az enyém nem bölcsis 2 éves, de ugyanez volt idén. 4 hétből hármat beteg volt. A betegség miatt felborult az alvása, borzasztóan szenvedek vele. El lehet kapni ezeket bárhol, lehet, hogy nem lenne megváltás kivenni a bölcsiből. Amúgy a betegeskedést nem tudod megúszni, max késleltetni. Így tanul az immunrendszere, majd évek alatt jobb lesz. Kitartást!
jan. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Mondhatjuk úgy is. Azért vettem ki, mert már nem dolgoztam és azért nem dolgoztam, mert a nagyon nagyon sok táppénzt a főnököm sem tűrte meg a gyerek utáni táppénzen töltött napok száma is véges. Szóval a munka szünetelt így meg a gyereket sem vittem bölcsibe. Ez van.
jan. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Ez ilyen. Mindenkinél. Találkoznia kell a szervezetének a Mo-on honos kórokozókkal, és kialakítania a védettséget, mert még nincs. Ha nem a bölcsődében, akkor az óvodában fog megtörténni. Mindenki belebetegszik a gyereke betegségébe, inkább átvenné tőle, de néhány év alatt ez lecseng.

Fájdalomcsillapítót adsz neki? Nem kéne, hogy egy órán át a sírásig fájjon.

jan. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
Ez az eredménye az agyonféltésnek, sterilizálásnak, késői allergénbevezetésnek. A gyerekek betegesek, allergiások, ilyen-olyan érzékenyek, mert megkapják az első mosatlan almát az oviban és kidőlnek tőle egy hétre. Vagy amikor megszületik és hetekig nem engednek látogatót, hozzá se érj, rá se nézz a gyerekre. Nem fürdetik minden nap mert nem tesz jót a bőrének aztán pár év múlva jön az ekcéma. Tényleg olyan nehéz meglátni az összefüggéseket? Most nem a kérdezőre éleztem ki a dolgot hisz nem ismerni az előzményeket, plusz itt nagy divat letagadni mindent és állítólagos kivételnek lenni.
jan. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
A bölcsis gyerekek 50 évvel ezelőtt is pont ugyanilyen betegesek voltak, amikor pedig semmi nem volt még jelen az általad felhánytorgatott dolgokból!
jan. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

4-es, teljesen igazad van.

Kihagytad a "de csak neha kap " Dormit, turo rudit, pufit, szorpot, bezzeg zoldseget gyumolcsot nem veszem mert draga.

Meg az agyon oltoztetes, 12 fok volt ma Szegeden, az egesz ovoda kezeslabasban ...

Borzaszto, es nem javul a helyzet, mert buta nep, ennyi.

jan. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Hát ez nem nyert nagyokos. Azért betegek többet most a gyerekek mert megváltozott az időjárás. Konkrétan nincs tél. Ez a köztes idő ami ősz elejétől tavasz végéig elhúzódik rohadtul kedvez a vírusoknak és a kártevőknek is. Talán feltűnt az is hogy több a csótány, kullancs, poloska is pl.

Kérdező: Ezen át kell esni. Ha nem most akkor az oviban. És onnan már nem veheted ki mert kötelező. A bölcsit és az ovi első évét is betegesen töltötte a fiam. Most középsős és már alig alig beteg

jan. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Ez van. Ne hallgass a bezzeganyákra, kevés köze van ennek a túlöltöztetéshez, evéshez és társaihoz. Gyerekem szelektív evő, zöldséget egyáltalán nem eszik másfél éves kora óta, és fázós, ha teheti soha nem menne udvarra, ráadásul még tápszeres is volt... Szóval "mindent megtettünk" hogy jó beteges legyen. Most kiscsoportos, és egyetlen komoly betegsége volt az ovikezdés óta, amin három nap alatt túl volt. Láza nem volt több mint egy éve. Ilyen alkat, én is pont ilyen vagyok.


A tied is meg fog erősödni, ezen csak az idő segít. 6-7 éves kor körül van egy immunrendszeri váltás, aztán 12 évesen. Ilyenkor érezhetően csökken a betegségek száma.


A fülfájás lehet hogy orrmandula lesz, használj orrsprayt nyugodtan, ha jól szellőzik a középfül, akkor csökkenni fog a fülfájás.


Kitartást.

jan. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Ennyi baromságot összeírni, mint a 4-es 🤣
jan. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Én a gyerek elé dobom a mosatlan, nyers zöldséget, aztán elmegyünk egy szál pólóban aluljáró korlátot nyalogatni minden ködös, téli napon. Nem is beteg soha, mert én vagyok a KIVÉTEL.
jan. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!