Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha elkezdte a gyermek a...

Ha elkezdte a gyermek a bölcsődét, visszamentem dolgozni és újra terhes leszek, akkor mi történik? Elküldik a bölcsiből?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 2 éves lesz, a második baba nem akar összejönni könnyen, így úgy döntöttünk visszamegyek dolgozni, de közben tovább próbálkozunk a második babával. Ha beszokik és elkezdi a bölcsit, de közben összejön a kistesó, akkor mi történik? Járhat tovább vagy ha már nem dolgozok újra, ki kell vennem a bölcsiből? Nem rossz a kisgyereknek ilyenkor, ha kiszakad abból a közegből pár hónap után?


Járt már valaki így?


jan. 22. 17:31
1 2 3
 1/27 babyboom567 ***** válasza:
91%
Nem rakják ki.
jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Bolcsifuggo. Nalunk tudtommal a kovetkezo evben munkaltatoi nelkul kirakjak.
jan. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
Nekem áprilisban fog megszületni a kisfiam. A kislányom pedig végig járhatja ezt a bölcsis évet. Hogy tovább hogy lenne azt nem tudom, mert szerencsére szeptembertől már oviba megy.
jan. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
44%
Hát ha én otthon lennék a kistesóval, eszembe se jutna vinni bölcsődébe, jusson hely a dolgozó szülőknek.
jan. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
Szuper 4-es de nem ez volt a kérdés.
jan. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
Nem szokták abban a nevelési évben kizárni a bölcsîből, max. a következőben. De ha otthon lennék, nekem sem lenne képem elvenni a helyet másoktól, akik meg mennének dolgozni.
jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Hogy őszinte legyek, én annak örülnék legjobban, ha el se kellene kezdenie a bölcsit, mert összejönne a baba, mielőtt visszamegyek dolgozni. Csak ha már úgy alakul, hogy elkezdi, megszokja az új helyet, kis barátai lesznek, akkor vele szemben nem érzem fairnek, hogy kiszakítom abból a környezetből pár hónap után. Ha esetleg nem szereti majd a bölcsit, akkor persze nem lenne kérdés, hogy kiveszem, ha otthon leszek újra.
jan. 22. 18:39
 8/27 anonim ***** válasza:
90%

Annak van a kisebb esélye, hogy az legyen neki trauma, ha kiveszed.

Eü-i szempontból is jobb, ha nem jár. Terhesen se poén folyton beteget ápolni, elkapni tőle minden nyavalyát, azon túl hogy neki is szar lesz betegnek lenni.

Kisfiam viszonylag "szeretett" bölcsibe járni, nagyon hamar beszokott, semmi döccenő nem volt, szerette a gondozókat, agyon dícsérték,

DE akkor is otthon szeretett a leginkább lenni. Minden hétvége után fancsali képpel indultunk el, s ha beteg volt, folyton mondogatta, hogy "még nem gyógyult meg, még köhög, még marad", akkor is amikor már semmi baja nem volt.

Ugyanez van az ovival is, hiába van egy csomó barátja.

jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
26%

És az fair hogy te otthon vagy a tesóval ő meg le van passzolva?

Eszembe se jutna vinni ha otthon tudnék vele lenni

jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
47%
Eszetekbe se jutna, persze. De ezt mindenki csak elméletileg írja...meg Ha így lenne, Ha úgy lenne. Aztán az ilyen hölgyek írják ki ide a kérdést, hogy mások hogyan oldják meg 1-2 vagy 3 gyerekkel az otthonlétet, a folyamatos minőségi együtt töltött időt plusz a házimunkát nulla segítséggel, mert a férj reggeltől estig dolgozik és annyira ki vannak merülve a folyamatos nappalozás-éjszakázástól, hogy a világukat nem tudják. Most bocsánat de ez az igazság. Annyira életszerű, hogy frissen kilépve a kórházból egy csecsemővel már veszik is ki a gyereket a nevelési intézményből. Azért annak a gyereknek éppen elég változás az, hogy onnantól kezdve van testvér. Nem hiszem el, hogy egy (mondjuk iszsz) baba mellett (az első időkben) minőségi időt tudna az anya tölteni a nagyobbal, hogy egész napra le tudná foglalni, kielégíteni a társaság iránti igényét.
jan. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!