Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha elkezdte a gyermek a...

Ha elkezdte a gyermek a bölcsődét, visszamentem dolgozni és újra terhes leszek, akkor mi történik? Elküldik a bölcsiből?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 2 éves lesz, a második baba nem akar összejönni könnyen, így úgy döntöttünk visszamegyek dolgozni, de közben tovább próbálkozunk a második babával. Ha beszokik és elkezdi a bölcsit, de közben összejön a kistesó, akkor mi történik? Járhat tovább vagy ha már nem dolgozok újra, ki kell vennem a bölcsiből? Nem rossz a kisgyereknek ilyenkor, ha kiszakad abból a közegből pár hónap után?


Járt már valaki így?


jan. 22. 17:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk marad amíg oviba nem megy.
jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
40%

"Nem hiszem el, hogy egy (mondjuk iszsz) baba mellett (az első időkben) minőségi időt tudna az anya tölteni a nagyobbal"

Nem mindenki inkompetens szülőnek.

jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
83%
12 és ezt te tapasztalatból írod vagy csak elméletileg?
jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk a terhesség ideje alatt plusz 5 hónap amíg a bölcsiben maradhat. Bent jól eljátszik és így a másodszülött is ugyanannyi minőségi időt kap mint amennyit anno az első kapott.
jan. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
57%

"Nem hiszem el, hogy egy (mondjuk iszsz) baba mellett (az első időkben) minőségi időt tudna az anya tölteni a nagyobbal, hogy egész napra le tudná foglalni, kielégíteni a társaság iránti igényét."


??????


Hát nekem sikerült pedig, nem is értem, miért ne menne?


2 éves volt kereken a nagy, mikor a kicsi született. ISzSz baba. Amíg szoptattam, addig a naggyal olyan dolgokat játszottunk, amelyekhez ülni kell, építőkockàztunk, rajzoltunk, könyveket néztünk, mikor mit. Amúgy felkötöttem hordozóba vagy be a babakocsiba és mentünk ki motorozni vagy az udvarra akár 2-3 alkalommal is naponta. Vagy együtt csináltuk a hàzimunkát, mint előtte.


Most az, hogy néha pelenkáztam még vigasztaltam vagy fejtem, és ilyenkor 5 percig magában kellett játszania, nem tragédia. Imádja a kicsit, sosem volt féltékeny rá.


Szóval ezt a logikát most nem is értem.

jan. 23. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
69%

13as, nekem pl sikerült. babát magamra kötöttem, míg társasoztunk, rajzoltunk, kreatívkodtunk, tudott szopizni, utána mellettünk volt puha pléden, majd a nagyobbal együtt tornáztattuk, ő adta a játékokat, bohóckodott neki hogy ne sírjon.


Az igaz, hogy az ételt rendeltük (de azt már szülés előtt is)és a férjem is segített a takarításban ha nem dolgozott, de egész jól működtünk együtt 4en már kb a kicsi születésétől.

jan. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
60%
15 Jól gondolom, hogy a nagyobb gyerkőc nem járt bölcsibe a kicsi születése előtt? Csak mert ha számolok kb 13 hónapos lehetett a nagyobb gyermek, amikor a kicsivel várandós lettél. Gondolom akkor azért még csak nem mentél vissza dolgozni és így neked igazából nem volt más választásod, mint a 2 picúrral otthon maradni. Itt olyanokhoz szól a kérdés, ahol már jár bölcsibe a gyerek. De javíts ki ha tévedek és járt a nagyobb gyermek bölcsibe és kivetted, hogy otthon maradhasson veletek, mert akkor isten bizony bocsánatot kérek tőled.
jan. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Bocsánat...15 hónapost akartam írni... 17 voltam
jan. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
17, képzeld, én az ovist is kivettem. 3,5 volt amikor született a tesó, a terv az volt, hogy csak pár hétig lesz, végül márciustól szeptemberig volt otthon. A legjobb döntés volt minden nehézségàvel együtt
jan. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
29%

De miért vennéd el a helyet egy olyan gyerektől akinek a szülője éppen rá lenne szorulva a helyre hogy vissza tudjon menni dolgozni te meg otthon babázol közben a másik gyerekkel???

Amikor megszületett a kisebb a lányom 6 éves volt, iskolás. Sajnos csak 1 hétig tudtuk itthon tartani pedig annyira jó lett volna tovább is. Mindkét gyerekkel tudtam foglalkozni, főzni sőt még meg is tanultunk...

jan. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!