Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha elkezdte a gyermek a...

Ha elkezdte a gyermek a bölcsődét, visszamentem dolgozni és újra terhes leszek, akkor mi történik? Elküldik a bölcsiből?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 2 éves lesz, a második baba nem akar összejönni könnyen, így úgy döntöttünk visszamegyek dolgozni, de közben tovább próbálkozunk a második babával. Ha beszokik és elkezdi a bölcsit, de közben összejön a kistesó, akkor mi történik? Járhat tovább vagy ha már nem dolgozok újra, ki kell vennem a bölcsiből? Nem rossz a kisgyereknek ilyenkor, ha kiszakad abból a közegből pár hónap után?


Járt már valaki így?


jan. 22. 17:31
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
27%

Imádom, hogyha valaki bölcsit emleget, rögtön jönnek a támadások, hogy "elveszed más elől a helyet". És ha nem veszi el más elöl? Ne legyünk már irracionálisak, ha elvenné más elől a helyet, a bölcsi hozna olyan szabályokat, hogy erre ne legyen lehetőség.

Nálunk mindig van hely. Felvételkor kérnek munkáltatóit, utána nem. Barátnőmék máshol laknak, nekik 2 havonta (!!) kell bevinniük munkáltatóit, akinek nincs, azt kirakják. Pont azért, hogy ne foglalják a helyet olyanok elől, akik dolgoznának. Brutál hosszú várólista is van náluk...

Kérdező. Pont ebben a szituban vagyunk, csak nálunk végül úgy tűnik megérkezik a baba bölcsikezdés előtt, így nem kezdjük. Én pedig azt látom a kislányomon, hogy igénye van a gyerek társaságra, de majd megoldjuk máshogy, ahogy eddig is. Szülés után mindenképpen kivenném 1-2 hónapra, amíg összeszokunk, szerintem ez az ő szempontjából is fontos. A többit viszont a saját bölcsitekben érdeklődd meg, mi is ott a rendszer.

jan. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 babyboom567 ***** válasza:
21%

15-ös válaszoló!Akkor tedd össze a két kezed gyorsan,hogy a nagy gyereked ilyen jó személyiség és egészséges gyerek!Ha az én gyerekem lett volna az első gyereked, még azt is "megbánod",hogy nagyanyád megszületett(úgy is fogalmazhatnék,hogy örültél volna hogy lyuk van "ott"),és tuti biztos nem akarsz másik gyereket,nemhogy iszisz+nagy szórakoztatása.

Könyvet olvasni,képeket nézegetni először kb 4,5 évesen ült le kb 5-10 percre.Az építőkockákkal amikor nem dobálta, az kb 5 éves kora után volt.

2 évesen Egy megállás nélküli harc volt,hogy miért kelünk fel,hogy miért nem kelünk fel,hogy miért ez a zokni,hogy miért nem ez a zokni,hogy miért megyünk játszótérre,miért nem, hogy miért megyünk boltba és miért nem, és ez így végtelenítve.MINDEN tevékenység elkezdése aztán abbahagyása minimum fél órás üvöltés volt,de volt hogy 5 órát üvöltött torkaszakadtából,kizárólag túlélésre játszottunk.Én a gyerek első 3 évében 30 évet öregedtem,és teljesen beleőszültem.Persze ugye azóta kiderült,hogy a gyerekem nem egészséges,sni-s,figyelemzavaros,súlyos idegrendszeri éretlenséggel,beszédfogyatékos,evészavaros,szenzoros(meg diabéteszes és cöliákiás),szóval már nem veszem fel, amikor az olyanok mint te a töklétes gyerekükkel,a földbe döngölik a többi anyukát.De hidd el,hogy nem rajtad múlt,hogy tudtál iszisz-baba mellett a nagyobb gyerekeddel játszani, hanem baromira szerencséd volt.Rajtad csak a szándék múlt.

jan. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
19...akkor viszont tőled bocsánatot kérek ahogy írtam is.
jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
21%

"tedd össze a két kezed gyorsan,hogy a nagy gyereked ilyen jó személyiség és egészséges gyerek!"


Tartós beteg, autista, de ne zavarjon. ;)

jan. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 babyboom567 ***** válasza:
0%
persze,mesélj még:)
jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

22-es, ne haragudj már, de nyilván itt alapvetően egészséges gyerekekről beszélünk. Menj el pszichológushoz, ha annyira nem tudod feldolgozni, hogy beteg a gyerek, hogy mindent ilyen személyes támadásnak élsz meg.


Azért, mert a te gyereked ilyen, attól még átlagos 2 éves gyerekkel lehet normálisan foglalkozni újszülött mellett is.

jan. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

25, annyi módosítás, hogy benéztem, hogy kit idéztél, nem a 15-ös voltam.

De két kicsivel voltam otthon, és nem szakadtam meg úgy se, hogy a nagyot bizony heti ötször hordtam fejlesztésre. Közösségbe nem járt akkor, 4 évesen kezdett, a kicsi pedig full iszsz volt. A nagy annó nem, mert az izomtónusa plusz egyéb eü-i gondok miatt képtelenség volt szoptatni. Megkésett mozgásfejlődésű, megkésett beszédfejlődésű volt. Nagyszülői segítséget nem tudtunk igénybe venni, mert senkivel nem maradt el. Auti diagnózis későn lett, így anyagi támogatást se kaptunk semmit.

jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!