Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mostantól nem fog soha aludni...

Mostantól nem fog soha aludni vagy mi lesz így?

Figyelt kérdés

Január elején kezdte a gyerekem a bölcsit. A 4.héten járunk, de még mindig nem alszik. Minden csoporttársa beszokott, én vagyok az egyetlen anyuka, aki kint ül.

Nem azért nem alszik, mert nem álmos, hullafáradt. Majd összeesik, amikor kiadják. Most már itthon is alig tudom elaltatni, teljesen ki van fordulva magából a fáradtság miatt.

Sajnos már én is nagyon kétségbe vagyok esve.

Mi lesz vele, ha sosem fog aludni? Alig áll a lábán ilyenkor is, amikor még haza hozom.

1 hét és nem fogok tudni érte menni, csak munka után.

Hallom az ajtón keresztül, hogy csak nyög és küzd, és mondja, hogy "nem, nem". Azt is hallom, hogy hogyan próbálják altatni, már kb mindent megtettek, és mégsem megy.(minimum 1 órát szenvednek vele minden egyes nap)

Nagyon el vagyok keseredve.

Egyébként a beszoktatás többi része szuperül ment, egyik nap volt egy kis pityergés az elején, és ennyi. Imád járni amúgy.

Van még rá esély, hogy sikerülni fog elaludni?

Kegyetlenül rossz érzés, hogy nekem még mindig ott kell ülnöm ebéd után, és el kell vinnem, ha nem alszik, míg más gyerekek már 10-20 perc után alszanak, és csak uzsi után mennek értük.

A napjaink teljesen felborultak. Direkt a bölcsis napirendre lett beállítva már nyár vége óta. Fél 12kor ebéd, déltől aludt 2-2,5 órát. Most meg jó esetben 2kor alszik el, és alig tudom ébreszteni.

Látom, hogy szenved szegény a fáradtságtól, a viselkedésén is látszik, hogy kezd baj lenni, és tehetetlennek érzem magam.


febr. 1. 14:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Visz otthonról valami plüsst vagy valamit amit ölelhet?
febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, miért adják ki, hogyha nem alszik? Vége a beszoktatásnak, összességében beszokott, hisz te is mondod, hogy sírás nélkül megy reggel. Szerintem a kisfiad/kislányod tudja, hogy ez a vége, hogy mehet veled haza, és már csakazért sem alszik. A nevelők ezzel csak elhúzzák ezt az egész problémát, amit amúgy nekik kell megoldaniuk 1 hét múlva, hiszen nem fogsz tudni ott ülni. Tudja a gyereked, hogy 1 hét múlva alvás után mész csak érte? Szerintem beszélgessetek róla mostantól sokat, akár játsszátok el a játékaival, hogy megértse, miért van az, hogy eddig hazavitted, ezután meg csak később fogod.


Nálunk nem kötelező aludni a bölcsiben, csak annyi a szabály, hogy csendben feküdni kell az ágyában- mondjuk ettől szerintem a legtöbb gyerek elalszik. A lányom is nehezen aludt el eleinte (igaz ő azért el tudott), egy órán keresztül altatták, fogta a nevelője kezét, mint az enyémet itthon, közben cumi és a kisállat. Most ott tartunk, hogy itthon még mindig így alszik el, a bölcsis cumiját meg már haza is adták, mert ott befekszik az ágyba, megöleli a plüssét és már alszik is, nem is hittem a fülemnek. Szóval simán változnak pozitív irányban a gyerekek. A csoportban nálunk van olyan kisgyerek, aki nem nagyon, vagy max 1 órát alszik, mégis csendben fekszik, vagy lefoglalják addig, ebből sose csináltak problémát.


Még annyit hozzátennék, hogy ne lepődj meg, ha alszik a bölcsiben, és mégis hisztis, sírós délután, nálunk az első időszak elég durva volt. A bölcsiben a lányom mintagyerek, szófogadó, és amikor mentem érte, mindig széthullott, a legkisebb dolgon is kiakadt és rengeteg üvöltős meltdownunk volt, és ezt több szülőtől hallottam. Dackorszak megspékelve ezzel az új helyzettel, hogy szabályok, intézmény, anya nélkül, és ez volt a vége, rettenetes időszak volt. Most már 1 éve bölcsis a lányom, jelentős a javulás. De még mindig sétálnunk kell egyet délután bölcsi után, hogy kicsit kifújja magát, és este ne legyen baj.

febr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen, van plüsse, azzal próbál aludni!

Most az elmúlt két nap egész halk volt, de kedden panasz.volt, hogy felverte az egész csoportot. 1,5 éves nehezen marad még teljesen csendben, főleg, hogy amúgy egy örökmozgó, és még szoknia kell, hogy milyen az, hogy csendben feküdni, akkor is, ha nem alszik.

Amúgy biztos vagyok benne, hogy tudja, hogy ebéd után, ha nem alszik megyek érte. Amíg rögvest ebéd után kiadták, addig enni se akart, hiszen tudta, hogy jön velem haza, akkor lesz még ebéd.

Mióta altatni próbálják, azóta ebédel.

Kértem a a gondozókat, hogy próbáljuk már meg, hogy nem megyek oda, mert eleve csak csendben tud aludni, és csipogós beléptetős ajtó van, és a bejárat ott van a csoportszoba mellett, szóval még hallja is ha megjövök. Sajnos nem engednek belőle, mert azt mondják, hogy nincs vége beszoktatásnak, hiszen ha nem tud aludni, nem szokott be.

Nekem már kicsit kezd rámenni az idegrendszerem az egész helyzetre. Szerintem totál sz*rul van kezelve ez az egész. Most mégjobban megszokja, hogy mindig megyek érte, még nagyobb törés lesz 1 hét múlva....

Mindenki ezt mondja nekem, és tudom magamtól is, hogy egy rendkívül okos, ügyes kislány, tudja jól, hogy ott leszek, ha nem alszik. Hiába mondom, hogy csak alvás után megyek, ha nap mint nap kiadják nekem, akkor is, ha nem alszik.....

febr. 1. 14:50
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem se kezelik jól a nevelők ezt :( Nem tudsz mit tenni, a lányodat próbáld meg még ez alatt a maradék 1 hét alatt felkészíteni, amennyire csak lehet, és a nevelőknek meg szólj, hogy 1 hét és mész dolgozni, nincs több szabadságod, onanntól nekik kell megoldani. Szerintem alkalmazkodni fog a lányod a helyzethez előbb-utóbb, de tényleg partnernek kell lennie a nevelőknek, és nem egy megoldandó problémát látni a lányodban.
febr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Én is mondtam a férjemnek még kedden, hogy szerintem nem segítek azzal, hogy ott ülök. Direkt megkértem őket, hogy ne csináljuk. Nem azért, mert nekem jobb dolgom is van, tudok én ott ülni...

Olyan jól indult minden, nagyon szimpatikusak voltak a gondozók is, a kislányom imádja őket. Meg az egész bölcsi témát. Mivel nagyon szépen beszél 3-4 szavas mondatokban, így mesélni is szokta a kis élményeit a maga módján.

Ma ráadásul borzasztóan fájt, hogy épp csak kihozták, a kezembe nyomták, közölték, hogy holnap is ebéd után legyek ott, és viszlát. Konkrétan rám sem nézett a gondozója, el sem mondta milyen napja volt. Azt se tudom, hogy evett/ivott/minden rendben volt-e. (Nem ő a fő gondozója, de nyilván ő is látja, hiszen ott van a csop.szobában vele). Teljesen úgy jön le, hogy kezd egyre nagyobb teher lenni, nem tudnak mit kezdeni vele, zavarja őket, ha nem tud 1,5 évesen síri csendben lenni még, és vigyem minél hamarabb...

febr. 1. 15:04
 6/18 anonim ***** válasza:
Hát igen, azért másfél éves pici még ehhez, megérteni azt,hogy csendbe feküdjön.
febr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Biztos érett erre már?
febr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Szerintem igen, érett , mert amúgy minden rendben. Nagyon szereti a gyerekeket, végtelenül kedves, barátkozós. Itthon sokszor alig lehetett leültetni az asztalhoz, itt első nap ment, leült, evett.

Amúgy nem tudom mennyire számít, de 20 hónapos. 4 hónap múlva így is úgyis be kell adnom, viszont nem tudnám, mert évközben csak ilyenkor van beszoktatás. Tehát júniusban amikor betölti a kettőt, és mindenképp vissza kell mennem dolgozni, nem veszik be.

febr. 1. 15:11
 9/18 A kérdező kommentje:
Mármint az első nap evett dolgot a tízóraira értettem. Ebédet csak később, a 2.héten, amikor megkezdődött az altatás is.
febr. 1. 15:12
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván dacból nem alszik, mert tudja hogy kint vársz és csakazértse alszik.

Valószínűleg akkor fog aludni, ha nem álldogálsz kint a folyosón. Nem értem, miért is kell kint lenned? Szerintem sem jól kezelik ezt a nevelők.

febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!