Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 1 évesen bölcsibe, kinek mi a...

1 évesen bölcsibe, kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Kb. 1 évesen bölcsibe megy a kisfiam, mert mennem kell vissza dolgozni.Aki szintén ilyen idősen adta bölcsibe a gyerkőcöt mi a tapasztalata? Hogy viselte? Milyen hatással volt rá? Könnyen alkalmazkodott az ottani rendszerhez (evés, alvás időpontja)? Nagyon barátságos kisfiú, jól elvan mindenhol, sok helyre visszük magunkkal (család, barátok) és több helyen aludt már, persze úgy hogy mi is ott voltunk és van, hogy néha a mamánál vagy a papánál van pár órát, fél napot (elváltak a szüleim), ott is nagyon jól elvan, nem sír utánam. Mondjuk ismeri is őket, mert rendszeresen találkozunk.

2015. szept. 20. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem fogsz kapni hideget, meleget. A lényeg, hogy neked ne legyenek kétségeid. Ha vannak, azt a gyerek is meg fogja érezni. Minden rendben lesz, a gondozónők nem egy, nem két gyereket szoktattak már be.


Teljes állásban fogsz dolgozni?

2015. szept. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Csak pozitív tapasztalatom volt. Mindkét gyermekem egy évesen kezdte a bölcsődét. Hamar beszoktak, ritkán volt reggel nyafogás, mikor átadtam őket. Rengeteg mindent tanultak meg ott. A nagyobbik fiam nagyon visszahúzódó, nem is tudom mi lett volna ha csak oviba megy három évesen. Sokkal könnyebben veszi így a társas"akadályokat".

Mondjuk az elején elég sokat voltak betegek, ez rossz volt, de azt hiszem ez később sincs másképp.

Főként anyagi okokból mentem vissza ilyen hamar dolgozni, de nem bántam meg. Tényleg semmi negatív nem jut eszembe a bölcsivel kapcsolatban. Csak az, hogy nagyon sokan megszólnak emiatt :(

2015. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Teljes állásba megyek vissza, de az elején amíg beszokik majd a kisfiam addig részmunkaidő, elég rugalmas a cég ilyen szempontból.
2015. szept. 20. 14:10
 4/7 Lencsibaba0121 ***** válasza:
68%
Az én kicsim is pont egyéves volt, mikor bölcsibe ment. Én is teljes állásba mentem vissza. Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak, könnyen beszokott a kicsim, azóta is nagyon szeret járni. Az első 1 hét volt kicsit nehezebb, mert akkor sírt, amikor mentem el, de tényleg csak 2 percek voltak ezek a reggeli sírások. Nálunk a beszokás második napján már ott is aludt, 3. naptól teljes "munkaidőben" ott volt. Az ottani rendszert nem volt nehéz megszonia, mivel már előtte egy hónappal bevezettük a benti napirendet itthon is. Sőt, nálunk még sok betegség sem volt, igazából 2 hetet volt beteg.
2015. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 10,5 hónaposan kezdte a bölcsit. Az beszoktatás nem ment túl könnyen,mivel nem akart aludni. A második héten rájöttünk, hogyha kap egy kispárnát, amit ölelgethet, könnyen elalszik. Eleinte előbb kelt, mint a többiek, de ez is megoldódott idővel. Ősztől nyárig szinte állandóan beteg volt. Két-három hét otthon, egy-kettő bölcsiben. A jóidővel megszűntek a betegségek.

Néha akadnak konfliktusai a többi gyerekkel, de semmi extrém. Ami gond, az az, hogy nagyon magának való, nem szereti az idegeneket. A családdal sem marad meg. A bölcsis gondozónők közül is csak egy-kettőt fogad el, a többivel sírdogál. Sokat tanult és tanul minden nap. :)

2015. szept. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2015. okt. 1. 11:31
 7/7 anonim válasza:
JÓ VÓT DE MÁR RÉG VÓT
2015. okt. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!