Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Diplomámat írom januárban...

Diplomámat írom januárban végzek. Februártól nem jár neki?

Figyelt kérdés

Szeptembertől jár bölcsibe kislányom. Sajnos a tanulói jogviszonyom lejár jan végén diplomával.. Februártól kirakhatják? 4 hónapos terhes vagyok, tehát pár hónapra nem keresek melót. Férjem dolgozik. Állítólag vannak várólistán a helyére,de én megpróbáltam volna elhelyezkedni(talán sikerül) 4 órásban, vagy itthon dolgozok, de így esélytelen lesz, ha kirakják :(

van erre vmi kiskapu?



2017. jan. 5. 17:20
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre a válasz: nem hiszem, hogy ki fogják rakni, ha már egyszer bent van. Megtehetnék, de nem szokták.

A magánvéleményem az, hogy nagyon nem szép dolog a dolgozó szülőktől elvenni a bölcsis férőhelyet. Erre elég érzékeny vagyok, én így jártam annak idején, a fél fizetésem elment a magánbölcsire, az állami meg tele volt otthon hesszelő kismamák gyerekeivel, hiszen az ő gyerekük "úúúgy szerette a társaságot"

Azt viszont simán elhiszem, hogy a kislányod szeret oda járni, és ha már megszokta, nem örülne, hogy otthon kéne lennie. De ez akkor is egy szociális intézmény a dolgozó szülők segítésére, nem játszóház.

2017. jan. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Esetleg közmunka? Nálunk pl az irodai ''segéd'' közmunkás.
2017. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a Gyes-es anyuka élvez előnyt,aki DOLGOZIK!Na,ez az ami Rád kicsi sem igaz!Szerinted kinek fogsz kellene több,mint félidős terhesen,egy bármikor beteg kisgyerekkel?!Segítek,hogy ne legyenek illúzióid:SENKINEK!

Az meg aztán végképp vérlázító,hogy így is úgy is otthon leszel a másik babával,de-jogtalanul,más,valóban rászoruló kisgyerek kárára-igénybe eszed az állami ellátást.Miért nem viszed CSANA-ba?!Ja,hogy az sokba kerül?!Igaz.Ebben az esetben 1.gazdag pasit kell fogni,hogy fiatalon "potyogtathasd" a gyerekeket,2. tudomásul kell venni,hogy később szülsz,mert addigra ezt megengedhetitek Magatoknak.Írom ezt úgy,hogy 3 gyerekünk van,a 2 nagyobb nem volt bölcsis,a kicsi igen,mivel igényelte a gyerektársaságot.DE!Bár mint 3 gyerekes jogosult lettem volna rá(törvény szerint),a pofámon a bőr nem volt elég vastag,hogy rászorult gyerek elől elvegyem a helyet,mivel anyagilag stabil volt(most is az) a helyzetünk(azóta már ovis).Ezért az állami bölcsi fizetős szolgáltatását vettem igénybe(Bp. egyik jobb kerülete,az itteni bölcsikben van ilyen lehetőség),ami nem érinti a normál létszámot.

2017. jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Mármint kelleni.
2017. jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!