Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mit gondolnál, ha látnád,...

Mit gondolnál, ha látnád, hogy valaki bemegy a kihelyezett inkubátorhoz?

Figyelt kérdés

Tennél valamit? Megvárnád, amíg a csecsemős nővérek megérkeznek? Megszólítanád az illetőt?

Tudnál azzal a tudattal élni, hogy te vagy az egyik ember, aki látta, hogy ki hagyta ott?

Követnéd az illetőt?

Vagy csak elfordítanád a fejed és mennél tovább a dolgodra? Lelkileg megviselne?



2020. júl. 6. 20:46
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

#29 ha járna terhesgondozásra, akkor a védőnőnek csak feltűnne, hogy hol a gyerek.


Valóban jobb, mint a legrosszabb, hogy kukába dobja.

De én továbbra sem gondolnám felelősségteljes embernek.


De megint ott van az, hogy aki pl. az otthonszülés mellett dönt, az felelőtlen. Aki császárt szeretne bármi okból, az minek akar gyereket, aki nem akar szoptatni, az önző...

Viszont aki "legalább nem öli meg" a gyerekét, azt megtapsoljuk?

2020. júl. 7. 08:29
 32/47 anonim ***** válasza:
94%
Igen, felelőtlenül vállalt gyereket, és nem, nincs megtapsolva. Csak ez a kisebbik rossz. Utólag pedig az inkubátornál zaklatva a nagyobbik rossz lehet belőle. A cikkek pedig ilyenkor nem a dicsőítés miatt jelennek meg, hanem egyrészt mert a sopánkodni szeretők vevők rá, így van hírértéke, el lehet vele adni a lapot/hírportált/reklámot, másrészt azért nem baj, ha eljut azokhoz a lehetőség, akik mondjuk házi abortusszal próbálkoznának helyette.
2020. júl. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
13%

Elolvastam a válaszokat, nekem teljesen más jutott eszembe.


Hogy a gyerek felé tartozom felelősséggel, én vagyok az egyetlen, aki látott egy hozzá közel álló személyt(honnan tudod, hogy az anyja viszi be?). Onnantól, hogy a birtokomba jutott az információ, az én erkölcsi felelősségem is, közöm van hozzá, bármi baj lehet. Ezt úgy hívják, szemtanú, lehet mondjuk lopott csecsemő is, akit a szemét tesó vett el a drogfüggő anyjától, hogy az ne tarthassa meg, vagy bármi..


Nem csak egy lehetőség van.


Talán titokban lefotóznám, kinyomtatnám és megkérnék valakit, hogy akkor adja neki oda, ha 16+ként érdeklődne a gyámhivatalnál a vér szerinti családjáról. A kórházba beszólnék, hogyha bármi gond lenne, tényleg bármi, tudják, hogy láttam, ki volt az.


Nyilván tudnèk egyébként azzal a tudatta élni, hogy láttam valamit, ami valakinek a traumája lesz, nem nagyon viselne meg, de ha tudok, segítek.


Ha tényleg az anyja rakja be a babát, amit nem tudhatunk, de ha mégis, akkor is hagynám, mert segíteni is csak magamhoz mérten tudok, eltartani egy családot nem menne, meg felnőtt ember döntésébe ismeretlenül beleszólni nincs rendben. Esetleg annyit mondanék, hogy 6 hétig jelentkezhet a csecsemőért, hátha nem tudja.

2020. júl. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
97%
Ezzel az erővel minden babát cipelőhöz is oda lehetne menni, hogy biztos az övé-e. (Gyerekrablásnál meg az anya jelenti a rendőrségen.)
2020. júl. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
71%
#33 te nagyon beteg vagy!!
2020. júl. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
89%
Minden inkubatoros baba bekerul az ujsagba, a hirekbe, ha valaki ellopna a csecsemomet es latnam a hirekben h jeee epp talaltak egyet, tan csak utanakerdeznek h nem-e az enyem...ennyit a rendorseg is nyomozna az ugyben.
2020. júl. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
91%

33

Fordulj orvoshoz!!! Nem vagy 100as!!!

2020. júl. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
7%

Nemtudom, miért nem fordul meg a fejetekben ilyesmi..Azt hiszitek akik titkosan adják örökbe a babát, azok olyan remek környezetből jönnek? Simán lehet egy dühös apa, egy rokon, aki azt hiszi jobb lesz a gyereknek máshol, nem jelent neki semmit, nem akar róla gondoskodni, csak a gondot látja benne, esetleg ha az anya tiltakozik jól meg is verik..


Akik ilyesmihez folyamodnak, azok a társadalom legaljáról jönnek, ott pedig mindennapos az élet semmibenézése és a bántalmazás, nőknek meg aztán alig van valami beleszólásuk a dolgokba.. Aki pl gondosabb szülő, mert egy szinttel fentebbről jött és volt lehetősége jobban tájékozódni, az nyíltan adja örökbe, hogy tudja, kihez kerül, vagy hogy biztosan jó helyen lesz, zárt örökbeadást választ.


Nem tudom, miért kell rátok szemellenző, kiszűrni a mocskot a világból, mikor naponta ebben az országban vernek és aláznak embereket más emberek a legszegényebbek közt, ahol a bűnözés, erőszak mindennapos, a gyerekek koloncok, az életet pedig nem értékelik..


Biztos megvan az álomvilág, hogy a gazdag tinilány titkolja terhességét, és ő megy az inkubátorhoz önszántából, amikor inkább az az általános, hogy a legnyomorultabb réteg nem jár terhesgondozásra, nem engedik neki, nem hozhatnak a nők önálló döntéseket, mert elverik őket, xedik gyereket szülni pedig bűn.. Én egészen biztos vagyok benne(vannak ilyen beszámolók) hogy sokszor nem saját akaratából adja örökbe a babát, sőt sokszor nem is a saját anyja adja le a babát az inkubátorba, hanem egy rokont(akár szégyenből, nehogy meglássák az anyát, akár mert a rokon megmondja neki, hogy na már most én elviszem mert nem fogom etetni, ruházni, hallgatni a sírását..


Azért van viszonylag kevés nálunk ilyenből, mert itt annyira nem nyomorognak az emberek, illetve gyakran nem tudnak róla, na meg egy mélyszegénységben élő ember xy falváról nem fog elmenni mondjuk Miskolcra, pusztán ezért, nem futja rá, hogy babával közlekedjen ilyen távolságon.

2020. júl. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
88%
#38 Akkor sincs hozzá semmi közöd,az inkubátor azért van ott hogy névtelenül lemondhasson a babájáról bárki.Nem pedig azért hogy más kombináljon meg lesekedjen.
2020. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
94%

#38-as Milyen álomvilágról beszélsz? Teljesen mindegy, hogy milyen kényszerítő helyzet van, nyilván, ha valaki otthon szül, akkor eleve nagy baj van, hiszen hivatalosan a kórházban is hagyhatná.

Az inkubátornak pont az a lényege, hogy a legutolsó utáni pillanatban se jusson lehetőleg senki eszébe, hogy nincs más megoldás. Az üzenet pedig az, hogy az élet értékes!

2020. júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!