Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mit gondolnál, ha látnád,...

Mit gondolnál, ha látnád, hogy valaki bemegy a kihelyezett inkubátorhoz?

Figyelt kérdés

Tennél valamit? Megvárnád, amíg a csecsemős nővérek megérkeznek? Megszólítanád az illetőt?

Tudnál azzal a tudattal élni, hogy te vagy az egyik ember, aki látta, hogy ki hagyta ott?

Követnéd az illetőt?

Vagy csak elfordítanád a fejed és mennél tovább a dolgodra? Lelkileg megviselne?



2020. júl. 6. 20:46
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
5%

Közterületen ott áll meg és azt néz az ember, amit akar, gondolkozni pedig szintén nem tilos, sőt sokszor hasznos.


Bizony, azért van ott, attól, hogy én látom, nem lesz kevésbé névtelen, semmit sem tudok róla, pusztán biztonsági okból beszólok, hogy láttam ki volt, ha gond lesz(mert lehet) keressenek. Nem írtam, hogy odamegyek és elkezdem lebeszélni, hiszen nem tudnék érdemben segíteni, nem futja rá, hogy másik családot eltartsak. Nem tudom mit képzelsz, hogy rákiáltok hogy mit képzel, vagy levideózom és felrakom a youtubera hogy kiutálják és öngyilkos legyen?


Szépen diszkréten lefotózom(talán) és beszólok hogy emlékszem az arcára, ha valaha bármiért ez fontos lenne.


Egyébként ennek minimális az esélye, a legtöbben hajnalban mennek.


Azok az emberek, akik figyelnek mindenre, nagyon nagyon hasznosak a társadalomnak. Ha mindenki jegyezgetné a szokatlan dolgokat, alig lenne eltűnt gyerek, eltűnt felnőtt.


Ja és onnantól, hogy látsz valamit, felelős vagy érte. Ha látod, hogy vernek valakit, akkor kéne, hogy gyötörjön a bűntudat, mert nem mozdultál meg, pedig nem te verted. Ha látod, hogy lopnak, akkor is. Ha látod, hogy valaki rángatja a gyerekét az autóba, akkor is megjegyzed, mert szokatlan, hátha elrabolt gyerek, és megtalálhatják. Lehet, hogy csak a saját gyereke makacsolta meg magát, de az is lehet, hogy nem. Figyelni hasznos és teljesen szabályos, sok esetben pedig elmarasztalható vagy, ha látsz valami rosszat és nem teszel ellene törvényileg is, nem csak erkölcsileg.

2020. júl. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
96%
41-es akár igazad is lehetne, de, ha valaki ellenőrzött körülmények között (az inkubátor akkor jelez, ha kinyílik az ajtaja), tehát nem veszélyeztetik a csecsemőt; minden törvénnyel egyetértésben névtelenül és azonosítás nélkül otthagyhatja a csecsemőt; akkor neked minek kellene önkéntes rendőrködni!?
2020. júl. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
90%

41

Tudod mikor foglalkoznék én ilyen dolgokkal. Lefotózni, megjegyezni??? Hülye vagy???

Önszántából hagyja ott. Magánügy! És milyen jogon fotóznád? Személyiségi jogokat sértenél, nem is kicsit!

2020. júl. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
95%
Miközben irkáltunk ide éjjel,a városunkban babát találtak az inkubátorban 0.50-kor.Nyári Csabának nevezték el.Kapott egy esélyt hogy éljen,anonimitás nélkül nem biztos hogy így történik.
2020. júl. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

Megsiratnám. Ha a hírekben is hallok ilyet, mindig összeszorul a torkom. Mérhetetlen erő kell ehhez, mélységesen együttéreznék a nőtársammal. Számtalan oka lehet, hogy ezt megtette. És milyen szerencse, hogy van lehetősége rá! Borzasztó történetek húzódnak egy ilyen eset mögött.

Csak a nők kerülhetnek ilyen iszonyú krízishelyzetbe, az a minimum, hogy nem ítélkezünk felettük.

Aki ezt megteszi, és elítéli, még nem volt neki elég rossz SOHA életében. Fotelból, rendezett családi körülmények között ez nem fordulhatna elő. De látni kéne, nemcsak nézni, a világban rengeteg szörnyűség fordul elő a falak között, bántalmazó szülők, bántalmazó párkapcsolat, erőszak, pedofília, sorolhatnám. Akár a szomszédunkban.


Valószínűleg, soha nem felejteném el a látottakat.

2020. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
3%

A mai napon a kora délelőtti órákban próbáltam egy idős nénin segíteni azzal, hogy EGYÜTT GONDOLKODTAM Vele néhány mondat erejéig. (Pénzt nem tudtam adni, hiába kért.)


Nem sokkal ezután befáradtam egy ismerős plébániára azzal a kérdéssel, hogy jól tettem-e, hogy nem kísértem el ide? Válasz: "mindenki maga döntse el, hogy bejön ide, vagy sem!"


Ezután élénk tiltakozás következett az illetékes ismerősöm részéről, aki már elég régóta ott dolgozik.


Tehát NE SEGÍTSEK rajta! Próbálok nem megdöbbenni a durván elutasító hangnemen, de azért ezt nem vártam volna...


Persze azt a választ is kaphattam volna az elutasítás magyarázataként, hogy "akkor mások is jönnek majd koldulni". Megértettem volna az ellenkezés okát.


De csak így szárazon ellentmondani? Na, mindegy.

2020. júl. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
62%

Tudom, hogy ilyet nem lehet és nyilván nem tenném, de legszívesebben kivenném a babát és hazavinném magammal...

Én semmi rosszat nem gondolok arról, aki inkubátorba teszi a babát...Borzasztó nehéz lehet lelkileg egy ilyen döntést meghozni és biztos nem jó dolgában tesz vki ilyet.

2021. márc. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!