Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Családosként fontosnak tartod...

Családosként fontosnak tartod a családi pótlék emelését?

Figyelt kérdés

Nincs gyerekem, és engem némileg felháborít, amikor a neten látom, ahogy azon háborognak az emberek, hogy milyen alacsony a családi pótlék.

De érdekelne, azok gondolata, akiknek van gyereke.

Én úgy látom, hogy aki gyereket vállal, az anyagi felelősséget is vállal és semmilyen támogatás nem járhatna. A gyedet, csedet természetesen nem tekintem annak, az teljesen jogosan jár.

A családi helyett, azt a pénzt inkább a beteg gyereket nevelőknek osztanám szét, rajtuk bőven van teher és éhbér jár az otthon gondozásért. (Persze tudom, hogy sajnos ezzel is visszaélnének egyesek...)


2021. nov. 4. 08:26
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
75%
Nem, én nem tartom fontosnak. Sőt, még gyest sem adnék azoknak, akik soha nem dolgoztak. Abszurd.
2021. nov. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
77%

Én inkább a GYES emelését támogatnám, természetesen azt is jövedelemből számítva.

Aki egyáltalán nem vagy feketén dolgozott az így járt.

Családi pótlék emelése max egy jelképes összegig pl. (20ezer Ft/gyerek) jöhetne szóba.

Nekem tetszik a munkaalapú társadalom, nem kell segélykét osztogatni az ingyenélőknek.

2021. nov. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
69%
A csp 10 éve nem emelkedett. Az a 12.200 Ft már nem annyit ér, mint akkor. Én, kisgyerekes anyaként természetesen támogatnám, hogy emelkedjen. Nem vagyunk ingyen előek, nem a csp-re szültem, mert nem sokat dob a bevételünkön az az összeg. Egyébként egy megtakarítási számlára teszem azt a pénzt.
2021. nov. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
75%
11 éve 1 ft-ot se emelkedett, a gyerek iskolai étkezését sem fedezi, messzire nem megy belőle az ember.
2021. nov. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
67%

Ha nincs rá szükséged akkor minek emeljék? Örülj hogy van. Ingyen pénz.

Szlovákiában pl. 25€. Ehhez képest még sok is. 10 éve meg pláne sok volt. Én akkor 90ezer Ft-ot kerestem.

2021. nov. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
77%

Nem, mert így is sokan szülnek családi+gyesre. Képzeld el mi lenne, ha emelnék.

Karácsonykor ugye megkapjuk a januárit is, sose felejtem el, valaki azon háborgott tavaly, hogy úristen, januárban mi lesz akkor, ő abból szokott húst adni a gyereke szájába.

2021. nov. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
87%
Dolgozó, normálisan kereső 3 gyerekes anyaként nem érdekel a CSP összege, az adójóváírással jobban járok, és jogosabbnak is érzem munkához kötni.
2021. nov. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
70%
#5 ennyi erővel én kérdezhetném tőled, hogy minek neked fizetés emelés ha ennyiből is meg tudsz élni, mint amennyit most kapsz. Vissza fogod utasítani ha lesz? Én nem igazán értem, hogy mi ez a gyűlölet a gyerekesek irányába. Minek kapnak családit? Minek van babaváró? Miért van csok? Mert biztos mindenki csak a babaváróért meg a csok-ért szül meg azért a hatalmas csp-ért.
2021. nov. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
72%
Nem a családi, hanem a gyerekek után járó adókedvezmény mértékeinek közötti különbségek miatt szoktam háborogni, azt viszont igazságtalannak tartom. Jarjon egységesen x összeg/gyerek, mitől különb egy 3 gyerekes, mint egy 1. A nagycsaladosnak alapból vannak egyéb kedvezményei, ruhát, játékot kevesebbet is kell venni, tudják örökölni, a szemüveg, szakkör, stb. meg ugyanannyiba kerül. Ezt nézve drágább az 1, de mégis a 3 gyerekeseket tömik.
2021. nov. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem jobb ez így, hogy az adókedvezményt vezették be az emelés helyett, mert akkor minden ingyen élő potyogtatna nyakra főre, ahelyett, hogy munkát keresne, és esetleg be is tenne valamit a közösbe.
2021. nov. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!