Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Családosként fontosnak tartod...

Családosként fontosnak tartod a családi pótlék emelését?

Figyelt kérdés

Nincs gyerekem, és engem némileg felháborít, amikor a neten látom, ahogy azon háborognak az emberek, hogy milyen alacsony a családi pótlék.

De érdekelne, azok gondolata, akiknek van gyereke.

Én úgy látom, hogy aki gyereket vállal, az anyagi felelősséget is vállal és semmilyen támogatás nem járhatna. A gyedet, csedet természetesen nem tekintem annak, az teljesen jogosan jár.

A családi helyett, azt a pénzt inkább a beteg gyereket nevelőknek osztanám szét, rajtuk bőven van teher és éhbér jár az otthon gondozásért. (Persze tudom, hogy sajnos ezzel is visszaélnének egyesek...)


2021. nov. 4. 08:26
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
85%

Én családonként azt mondom, az arányokkal van a baj.


1.A nagycsaládosok kiemelt támogatását beszüntetném, járjon egyenlően támogatás a gyerekek után.


2. A Csed/gyed rendszeren annyit variálnék, hogy nem kellene munkaviszonynak fenn állnia a szülés időpontjában, ha amúgy a nő már ledolgozott mondjuk 3-4-5 évet. Mert lehet, hogy valaki már 10 éve dolgozik, aztán pont babavállalás előtt veszti el a munkahelyét, tavaly a Covid miatt sokan jártak így.


3. Nem adnék egy forintot sem azoknak, akik sosem dolgoztak. Ezt az egész alanyi jogon járó családtámogatást be kellene szüntetni.

2021. nov. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
95%
#9 na igen. Brutál különbségek vannak sajnos. Engem inkább az szomorított el, amikor hallottam a híradóban, hogy a több gyerekesek panaszkodnak az szja visszatérítés miatt, mert ők ugye nem vagy alig kapnak vissza...de hát ők egész évben nem fizetnek adót. Mit akarnak visszakapni?
2021. nov. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
84%

8. Van gyerekem…

A fizetés emelést ne keverd már ide. Azért megdolgoztam, nem osztogatják ingyen 😂

2021. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
14%
Arányosítanám, azoknak emelném, akik tényleg rászorulnak, de akik eleve kőgazdagok, azoknak nem.
2021. nov. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
79%
Nem nagyon foglalkozok vele mert nem vagyunk rászorulva hogy emeljék. Viszont az tényleg vicces, hogy évek óta stagnál miközben a forint egyre kevesebbet ér. Sztem amúgy háborogni az szokott rajta akinek 0án van a számlája mikor utalják.
2021. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
25%
Két dolgot csinálnék. Egyrészt jobban kiegyenlíteni, 1-2 gyerekre is jusson értelmes összeg. Másrészt pedig azonnal megszüntetnék minden olyan támogatási formát, ami szimplán kp-t ad vagy olyan dologra használható, ami nem közvetlenül a gyerek előnyére válik, mert könnyű visszaélni vele. Tehát nulla adóvisszatérítés, nulla csok, nulla autóvásárlási támogatás. Hanem olyan, valóban csak a gyerekre fordítható dolgok, amiket nehezebb kijátszani. Pl ingyen pelenka, valóban ingyenes közoktatás és hasonlók. Ja és természetesen mindezt normális családi háttérhez kötve.
2021. nov. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
32%
#13 nem dolgoztál meg érte...ha minden évben emelik a minimálbért és a garantált bérminimumot és ezáltal nő a fizud, az nem a te munkád miatt van...sorry. Persze ha előléptetnek vagy más pozícióban többet kapsz az más tészta.
2021. nov. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
88%

3 gyerekem van és nem. Nem emelném elsősorban. Nekem sokkal szimpatikusabb lenne az, hamár én 16e kapok a gyerekekre fejenként akkor az egy gyerekes is kapja ezt meg! Ne 12e hanem a 16e neki is. Nyilván elrakom a pénzt amit kapok (szó szerint, a csp-t mi a gyerekek számlájára utaljuk, nekik gyűjtve. Jó lesz az nekik, ha majd önálló életet kezdenek), de akkor sem tartom jogosnak, hogy az egy gyerekes kevesebbet kap, csak mert egy. Ő is kapja meg ugyan azt az összeget fejenként.

A gyest módosítanám, nem adnám alanyi jogon. Kapja az, aki dolgozott, de nincs meg annyi napja, hogy gyedet kaphasson. Aki nem dolgozott/dolgozik mire vállal gyereket? Nem az államnak kell eltartania, hanem a szülöknek. Aki elvesztette a munkahelyét, de dolgozott annak járjon, aki nem annak nem.

2021. nov. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
96%

Hát valamennyivel növelném, hiszen tényleg sok idő alatt semmit sem nőtt, nem sokkal, de egy minimális összeggel.

Inkább az adókedvezményt kellene növelni, azzal legalább az jár jól, aki dolgozik is.

2021. nov. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
21%
Látom fáj az igazság, mert leszavaztatok 😅
2021. nov. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!