Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kereszteltetik meg...

Miért kereszteltetik meg sokan a gyereküket, főleg, akik nem is vallásgyakorlók?

Figyelt kérdés

A mai napi vegán anyukás kérdés kapcsán jutott eszembe, ott sokan azt írták neki, hogy a húsmentes èletmóddal rákényszeríti a gyerekére az akaratát és elítélendő, hogy nem hagyja meg a gyereknek a döntési lehetőséget, akarja-e?


Na de ilyen alapon, egy csomó ember meg rákényszerítí a gyerekére a keresztelést, miért nem hagyják meg, hogy eldöntse felnőve, meg akar-e keresztelkedni? És aki maga nem is jár templomba, nem is vallásgyakorló, az minek keresztelteti meg egyàltalán, divatból?



2020. jún. 25. 18:21
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
87%

Aki nem vallásos vagy hívő, az divatból keresztelteti meg a gyerekét.

Aki vallásos vagy hívő, az meg amiatt.

Minap volt téma az ismerőseim körében, és alig van, aki megkeresztelteti a gyerekét.

Már a legtöbb most 30 éveseket is a nagyszülői nyomás miatt keresztelték meg.

2020. jún. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
20%

Én se gyakorlom a vallást, de akartam, hogy meg legyen keresztelve mind a három.

Aztán majd eldöntik, akarnak-e valamit kezdeni vele, vagy sem.

Múlt szombaton volt a legkisebbnek, nem nagyon izgat, hogy kinek tetszik, és kinek nem.

2020. jún. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
77%

Ugyanazért, amiért sokan akarnak templomi esküvőt, annak ellenére, hogy nem vallásosak: úgy érzik, ez része a folyamatnak, illetve hogy kimaradnának valamiből, ha nem tennék meg.

Ami a rákényszerítést illeti, az a vallásosaknál is megvan. A kisgyerek ott ugyanúgy nem tudja eldönteni, hogy mit akar, nem? Bár a vallásos esetben már csak a környezet miatt is valószínűleg a gyerek maga is a végül a vallást és így a keresztelőt választaná.

2020. jún. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
77%
Képmutató divat emberek. A papról is megvan a véleményem, akit le tudnak az ilyenek fizetni.
2020. jún. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
19%

Mert keresztények vagyunk.

Én sem vagyok hívő,a divatot meg pont leszarom(mert ezt az okosságot is írta valaki).

2020. jún. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
78%

Aki egyházilag is megesküdött, az arra is fogadalmat tett, hogy keresztény szellemben neveli fel a születendő gyermekeit. Nyilván ez nem egy mérvadó érv sajnos manapság.


De annyiban nagyo más a kettő, hogy míg megkeresztelsz egy gyermeket, azzal nem befolyásolod őt. A legtöbb ateista meg van keresztelve, de ettől még nem utálják ki őket. Sőt még sátánista is lehet az, aki meg lett keresztelve, szerintem az egyházak 99%-a nem zárkózik el a felvételtől, ha keresztelt vagy. Átkeresztelnek és annyi.


Míg a vegánságnál a szülő eldönti, hogy na te ezt fogod enni, amióta csak rágni tudsz, akkor is, ha előző életedben tigris voltál. Nem szállnék bele abba a vitába, hogy ez most egészséges vagy sem, de a WHO szerint nem számít minőségi éheztetésnek, mindent megkaphat a gyermek kizárólag növényi eredetű táplálékból is. Csak a legtöbb vegán még a saját vitaminforrásaira se tud figyelni, így egy csecsemő vegán étrendjét szerintem még nehezebb megalkotni és betartani.


Még annyit a keresztelésről: aki keresztény szülő, az a vallását is továbbadja a gyermekének, úgy mint a saját értékrendjét. A vallás szellemi fogalom és érték, nem lehet kivárni vele a 18 éves kort. Olyan mintha 18 éves koráig csak etetnéd, meg iskolázatnád, de nem nevelnéd, mert majd ő eldönti, hogy a nőket egyenrangú nemnek tartja-e, hogy szabad-e verekedni, hogy mit illik, mit nem, hogy a pénz vagy a család a fontosabb stb.



A válaszom természetesen nem a divat/szokásból kereszteltetőkre vonatkozik, azokat én nem is értem.

2020. jún. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
93%
Ateista vagyok. Sosem érdekelt, hogy nem kereszteltek meg, nem is volt vallásos a család. Most született babánk. Őt sem fogjuk. Álszent dolognak tartanám. Majd ha felnő, eldönti maga.
2020. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
86%

Én azért mert én is hívő vagyok, de pontosan tudom miről beszélsz. Anyukám

az egyházközségünkben "pozíciót" tölt be, így van rálátásom a dolgokra, és fel is merült, hogy meddig lehet ezt engedni, az ilyen keresztelőket. Nyilván engedik.


Én azt gondolom, hogy ez divatból van. Kell a kép, kell a rendezvény, a szép ruha, az ebéd, az ajándékok. Mert ez a családi hagyomány. Minden vasárnap járunk templomba. Pontosan tudjuk, hogy mikor keresztelnek a gyülekezetből való családtagját, és azt másnak is éli meg a gyülekezet, mint azokat a keresztelőket, amelyekről tudjuk, hogy csak látszatból csinálják.


Bennem rossz érzés nincs ezzel kapcsolatban. Hidegen hagy.


(De az nem igaz, hogy aki hisz Istenben, az nem neveli a gyerekét és nem tesz a jobb életért. A vallás nem ezt jelenti!)

2020. jún. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
80%
Semmi bibliai alapja nincsen a csecsemő keresztségnek. Jézus is 30+osan merítkezett alá(nem megkeresztelkedett, hanem alámerítkezett!), és akkor azt mondta, hogy így illik nekünk minden igazságot betöltenünk. Az alámerítkezés lényege, hogy mikor már felnőtt, de minimum kamasz fejjel, amikor az ember érintést kap Istentől, és valóságos, személyes meggyőződésre, hitre jut, tehát nem azért hisz, mert bele nevelték vagy csecsemő korában megkeresztelték, hanem saját személyes meggyőződésből, akkor a víz alá való merítkezéssel a halálba adja az óemberét, hogy újjászülethessen szellemi értelemben. Ehhez tudatos döntés kell, saját szabad akaratból kell, hogy megtörténjen, hitből. Ezért mondja Pál is, hogy újjá kell születnünk víztől(ez az alámerítkezés) és Szentlélektől(ez a Szentlélekkel való betöltekezés). Jézus is mondja, hogy senki nem mehet be Isten országába, csak ha újjászületett. Szóval a lényeg, hogy semmiféle értelme nincsen a csecsemőkeresztségnek. Attól senki nem lesz keresztény. Abba meg most nem mennék bele, hogy mindemellett nem csak hogy nem használ, de ártalmas is, mert kiszolgáltatja a gyereket olyan szellemi lényeknek, amik nem hogy nem segítik a valódi keresztény emberré válásában, hanem egyenesen hátráltatják, de nem akarom kiverni senkinél a biztosítékot itt a démonológiával. Azt mondjuk nem értem, hogy emberek miért beszélgetnek úgy a Bibliáról, hogy ha bele is olvastak valaha, akkor is csak nagyon felszínesen, és csak azokat a részeket, hogy "úgy szerette Isten a világot, hogy az egyszülött Fiát adta oda érte...". Azért ennél többről van szó abban a 66 könyvben.
2020. jún. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
90%
De még a keresztény szekták sem értelmezik egységesen a Bibliát. Könnyű itt magas lóról beszélni, de mint írtam, a csecsemőkeresztség kb 500 éves vita. Attól, hogy te feltétel nélkül elhiszed, amit a szektavezéred mond, attól más még gondolhatja másképp, értelmezheti másképp.
2020. jún. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!